Ako uvariť jahodový, či iný džem bez pridania cukru?

matulka82
16. jún 2012

Ahojte maminy aj nemaminy,prosim vas ,je mozne uvarit jahodovy dzem bez cukru ,zelirovacieho,obycajneho?Mate niekto skusenosti nejakeho ineho zdravsieho konzervovania???niekde som citala ,ze stava z 1 citrona na 1 kg jahod,ze prirodny pektin,ale vydrzi to? 😕 vopred dakujem !!!!

tominko2612
8. jún 2018

@vroni dakujem, pozriem

osky
8. jún 2018

@vroni xylitol a eritritol pouzivam.ale pochybujem ze maju take konzervacne vladtnosti ako cukor.odkial to mas?si si tym.ista?????
Lebo ja prave preto hladam nieco lebo tieto dva myslim ze nekonzervuju..

vroni
8. jún 2018

@osky, zo spajze 😀 Bobulove ovocie bez cukru skompotovat neviem, tam pridavam jeden alebo druhy, podla toho, co prave mam. Nekazi sa. A nektarinky a broskyne tiez tvrdo odmietaju zo seba nechat urobit lekvar bez cukru, pouzivam tieto dva druhy a dohodu o nekazeni sa dodrziavaju (tie lekvare a kompoty).

osky
8. jún 2018

@vroni vaaaazne?
Hm.takze by som ten lekvar mohla spravit s tym?
Nerada by som si trieskala o rok dva hlavu o mur ze vsetko splesnelo..
Totiz cca pred 4 rokmi som robila lekvar s trstinovym tmavym cukrom a teraz ked som otvorila naposledy tak uz mal fliacik-zacal plesniviet.
Lekvare cobrobila este moja mama klasicky s cukrom tie drzia furt.a niektore ze maju aj tych 6-7 rokov.
Lebo u nas akosi to teda moc nejde.v poslednych rokoch teda citelne pomenej...
No...uvidim.ak bude v mrazaku dost miesta,nebudem sctym robit velky cirkus

vroni
8. jún 2018

@osky, prisaham na jahodovy kompot z roku 2014 (starsi nemam) 😀 😀 😀

osky
8. jún 2018

@vroni 😂😂😂😂😂

essenceee
25. jan 2019

džemy si vačšinou robim sama doma, ale ak už nemam a nejaky zrovna potrebujem , kupim ho. Davam si ale pozor na to, aby bol bez cukru a s kuskami ovocia

anulienkalenka
20. feb 2019
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

džemy som nikdy nevarila. Nie sme na džemy. Kupujem ho v priemere raz za dva mesiace a to vyberatm bez cukru, chemie. Kupujem relax 100%

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz