Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako vyzerá jedálniček vášho 12 mesačného dieťatka?

vivien2012
28. jan 2013

Kolko mliecka by malo vypit dietatko? Moze papat sosovicu, kapustu?

jurkovamiluska
28. jan 2013

je velmi podobny mojmu, sice uz mame 15mes. ale ked mal 12 tak uz jedol vsetko, samozrejme take veci ako udeniny, rezne, hriby,mu nedavam, ale pomaly uz vsetko, sosovicu a kapustu som mu davala asi aj skor,

ildici12
28. jan 2013

my mame uz sice 16 mesiacov ale od roka sa nam to moc nezmenilo:
takze ranajky- obilninova kasa- pseno, ovos, pohanka, spalda pripadne ta instantna ryzovo-pohankova s ovocim a lanovym olejom a mletymi orechmi
desiata- nie vzdy, bud ovocie aleboo nejaky domaci zdravy kolacik
obed- uz teraz aj polievku aj hlavne jedlo, ale to mame iba asi mesiac, dovtedy mala len hlavne jedlo
olovrant- ako kedy niekedy zbytok obedu, banan nejake pecivko alebo jogurt
vecera- chlebik s natierkou
2. vecera- mliecko 🙂 my pijeme asi 180- 200 ml ale niekedy nevypije ani tolko
a co sa tyka sosovice ja som jej uz dala aj tu klasicku nielen cervenu aj ked rozmixovanu, a kapustu som jej dala pred mesiacom. vyskusali sme aj kyslu kapustu aj ta nam chuti 🙂

martini
28. jan 2013

my tak podobne ako @ildici12. Moj malý má 15 mesiacov a tiež sa nám to v podstate od roka nemení.
-ranajky - kusok chleba s maslom, syrom, šunkou (ale len maslom) alebo jogurt alebo pribinak (ked máme deň, že chlieb ani za nič na svete)
- desiata (okolo 11tej hodiny): kaša alebo husta kremova polievka
- pred spaním asi 150 ml mlieka
- obed (neskorý, okolo 16tej hodiny): hlavné jedlo, v podstate to čo máme aj my (jasné, menej korením, menej solím...a nedávame ešte huby, udeniny, bielok stále nie, orechy, ryby - ale my máme atopický ekzem, tak sme trochu viac obmedzený...)
-olovrant (nie vždy) - ovocie, detská ovocná výživka alebo jogurt
-večera: kaša alebo to čo ostalo z obeda alebo dokonca to aj niekedy pomiešam (riadny mišmaš, ale malý sa nesťažuje 🙂 )
- mlieko pred spaním asi 180 ml
- mlieko v noci - asi 210 ml vypije
Kapustu určite môžeš skúsiť, ak nemá gastro...problémy alebo nie je atopik alebo alergik. Najprv červenú skús. A malo by to byť OK.

kocurcek
28. jan 2013

My máme 19 mes.a tiež je to takto nejak od roka:
raňajky 7:30: mlieko asi 200 ml
desiata: 9:00 koláčik alebo ovocie
obed: 11:00 polievka, niekedy aj druhé (podľa toho ako mu chutí)
olovrant: 15:30 druhé z obeda, čo nezjedol alebo jogurt, pribinačik...niečo mliečne..
až do večere niečo zobká nejaké chrumky a tak
večera: 18:30 puding, krupicová kaša, chlebík, páročky, polievka z obeda...také pokombinované...
pred spaním o 20:30 200 ml kakaa

baryana
29. jan 2013

moj malicky bude mat o par dni 12 mesiacov : rano okolo siedmej vypije mlieko/sunar/ 220ml. okolo deviatej chlebik so syrom, maslom, alebo nejaku vyzivu. okolo 11tej mlieko a spat. o 13tej polievka, alebo co mame/podla lekarky uz mozme vsetko okrem medu, cokolady a orechov/ asi o 15,30 mlieko a spat.ked sa zobudi, tak nejaky dezertik, alebo pribinak a o 19-19,30 krupica/z plnotucneho mlieka/+mlieko a spanok. papa uz vsetko, zemiaciky, ryzu s mäskom a stavou, rybie file, kuracie, hovädzie, kralicie, rezen bez struhanky, aj sosovicu, ta mu velmi chutila. a medzi tymto vsetkym jedenim dostane hocikedy do rucicky jablcko, hrusku alebo kalerab, kukuricnu chrumku, alebo alebo inu chutovku. 🙂

nikolet_89
29. jan 2013

rano o 8:30 Jogurt zvolensky, kazdy den ina prichut smotanovy
12:30 obed co je navarene
16:30 ovocie, alebo dojedanie obeda, vyziva
20:30 mlieko plnotucne tatranske 330ml s grankom cize kakao
a v noci Nutrilon

Tu začni písať odpoveď...

Odošli