Alergia na kravské mlieko

ifka22
24. jan 2014

Malej zistili alergiu na bielkoviny s kravskeho mlieka.stale mala bolesti bruška a podla krvnych testov pozitivne.
Ma niekto toto isté, ak ano ako to riešite ake potraviny kupujete namiesto mlieka, jogurtov, syrov?
Ďakujem za každú radu😉

googlinqa
24. jan 2014

mala to tiez mala asi do roka pila len mliecko allergy care, potom jej to ustupovalo a uz pije klasicke umele mliecko nutrilon, z mlieka jej robim krupicu a pridavam bezne do varenia, papa syry, jogurty, skoro vsetko co mi len bez soli resp. s min. soli a malicko korenin take dietne 🙂, treba skusat co skodi a co nie a postupne zasa skusat po case zavadzat normalne mliecne vyrobky, tvaroh ani teraz velmi casto nedavam

dejka77
24. jan 2014

Miesto krav.mlieka mozes pouzit ovsene, ryzove, mandlove. Sojove produkty su nevhodne pri tejto alergii. Syr a maslo asi nenahradis. Jogurt sa da kupit ryzovy, smotana ryzova, ovsena.
Da sa s tym v pohode zit.

oksu
24. jan 2014

maslo - Deličko je bez mlieka či srvatky. Moj maly je na prisnej diete rok a problemy poriadne ustupili - hoc mal testy na KB negativne - mne sa vyjadrila gastroenteor. ze alergie napotraviny treba len a len sledovat. Jogurty maju v kauflande ryzove - malemu nechutia, ale robim mu napr. ryzovu kasu - z mlieka z DM drogerie - ryzoveho. Ja sledujem vsetky potraviny, od keksikov, pečiva ... aby neobsahovali to co mu vadi. Soju nam tiez neodporucali

ifka22
autor
24. jan 2014

Ďakujem za tipy. Budem tiež vs.sledovat a snáď to casom ustúpi. 😉

ifka22
autor
24. jan 2014

Ďakujem za tipy. Budem tiež vs.sledovat a snáď to casom ustúpi. 😉