Arašidové máslo. Na čo všetko sa dá použiť?

graziela
23. jan 2009

Ahojte,
pred par dnami som kupila arasidove maslo, ale nejako mi moc samotne, ani tak na chlebe nechuti...nerada by som sa ho vzdavala, mam takmer polkilovu flasticku...Arasidy mam velmi rada, citala som, ze v USA to jedavaju na chlebe spolu s dzemom...tak tuto kombinaciu si radsej ani nejdem predstavovat... 😲 Videla som aj nejake receptiky s kur. mäskom, alebo kolaciky s ar. maslom...no rada by som privitala nejake vase osvedcene receptiky, alebo nejake tipy, ako sa to "zvlastne" maslo da konzumovat...dakujem

dididi30
16. feb 2009

ahojte,
ja si davam arasidove maslo do cerealili a to takto, do misky dam cerealie, v mlieku si uvarim instantne ovsenne vlocky(nariedko), to vylejem na ceralie a kym je to teple, dam lyzicu arasidoveho masla, jaj to je mnamka a super zaciatok dna 😵

jaron
16. feb 2009

to znie dobre dididi30, viem si to asi predstaviť, musíme niekedy urobiť

graziela
autor
17. feb 2009

Didi, ty betarka, ved si mi pisala v junovkach, ze maslo nepapas 😲 Ci uz si mu prisla na chut?

jaron
17. feb 2009

Dnes ráno tú kašu s ar. maslom manželka robila, boli to ovsené vločky varené v sój. mlieku, do toho potom zamiešané ar. maslo, osladené medom, posypané orechami a jablkom, bolo to dobré.

dididi30
18. feb 2009

jaron som rada,ze tato kombinacia chutila 🙂

grazi, no vies, kedze to ma tolko vitamonov co ste tu popisali, neodolala som 😉 ale vadi mi na tom to,ze mam hned blavi jazyk, alergia je hnusna vec ☹ ale neva raz za cas neublizi 🙂

llkuboll
15. mar 2009

Čaute, ja som prišiel arašidovému maslu na chuť asi tak pred jeden a pol mesiacom. Dočítal som sa o ňom v časopise Muscle-Fitness. Pred tým som mal na neho zlé spomienky z detstva, lebo raz ho rodičia kúpili a sme ho potom aj vyhodili. Vyskúšal som ho nedávno a strašne mi zachutilo. Ale konzumujem ho len po tréningu (v posilňovni). Arašidové maslo je dobrým zdrojom bielkovín (okolo 20 g na 100 g) pre priaznivcov kulturistiky (alebo proste pre tých ktorí chodia do posilňovne). Obsahuje veľa rýchlo stráviteľných bielkovín, ktoré sú potrebné dodať telu po tréningu. Telo je po tréningu zničené a potrebuje rýchlo prijať bielkoviny (bez nich totiž svalový rast nieje možný). A tieto bielkoviny práve dodám telu tak, že si po tréningu natriem 2 biele chleby arašidovým maslom a na to ešte pokvapkám med (inak konzumujem len celozrnný chlieb). Vždy sa teším na túto chvíľu, lebo ešte raz píšem, veľmi mi chutí. Ale inokedy si ho jesť dovolím, lebo je dosť tučné (okolo 50 g na 100 g) a na mňa sa hneď všetko nalepí.

Vie mi niekto poradiť kde arašidové maslo predávajú, lebo v lidli sa už minulo a ja som ho našiel iba v tescu.

graziela
autor
15. mar 2009

Ahoj Llkuboll,
tak super, ze si sa pridal do klubu oblubujucich ar. maslo 😉 Kde ho predavaju, ti neporadim, ja som ho naposledy kupila v Lidli, ked bola akcia, kupila som 2 flasticky, ta prva padla za 2-3 dni tusim, a druhu si este setrim...Inde som ho tiez nevidela, Tesco u nas v meste nemame...A tescove ti nechutilo, ci je moc drahe, ci ako?
Inac, jaron aj viaceri si ho robia doma na mixeri z arasidov, tak ak nezozenies, vyskusaj...mne osobne by bolo luto mixera, ale ved to poznas, ked pride hlad 😝

llkuboll
16. mar 2009

Ahoj graziela, no akoby som sa nemohol pridať...dnes cestou s posilovne som mal pred očami len arašidové maslo, teda ako ho jem...
No v tescu mi ho priateľka kúpila prvý krát, ale to bola asi len polovica z toho lidlovského masla a stálo 110,-SK, ale chuťovo je rovnaké. Inak tam predávajú viac druhov, sú aj 340 gramové za 60,- SK, tak to si asi kúpim, keď sa mi za chvíľu minie to z lidla. Inak veľká škoda, že to v lidli bola len jednorázová akcia.
Doma urobené by to asi nebolo ono, nie? Taký mixér aj tak nemám.
Tak to ti dosť dlho vyzdrží, keď ešte máš, a skade si, škoda, že tam nemáte tesco čo, a čo budeš robiť keď sa ti minie táto fľaška? Či to bez neho vydržíš?

graziela
autor
21. mar 2009

Llkuboll,
ja som si dala dnes maslo s celozr.chlebikom a bananom na ranajky, ale po dlhsom case...Asi som sa ho naposledy prejedla 😲 A ostalo mi este pol flasticky...
Ja zas az taka zavisla na tom masle nie som, myslim, ze vydrzim isty cas aj bez neho...ked nebude, tak nebude...a ked nan zas niekedy natrafim, tak kupim...
Inac, ta tescova cena je teda poriadne prehnana... 😒
Ja som z Namestova, mame tu len Lidl, nedavno otvoreny...takze budeme cakat na dalsiu akciu...ale ktovie kedy, mozno o rok??? 😅

martinabarak
24. mar 2009

Ahojte,

a z DM drogerie ste uz chutnali? http://www.dm-drogeriemarkt.sk/

llkuboll
25. mar 2009

v drogérii predávajú arašidové maslo?

martinabarak
28. mar 2009

Noooo llkuboll predavaju.... 😉

digysa
21. apr 2009

Ja davam arasidove maslo synovi na banan. Pokrajam banan na kolieska a kazde potriem arasidovym maslom.
Aj na piskoty ho davam. Syn to ma velmi rad- je to pre neho ako "dobrotka"

Dalsia alternativa, arasidove maslo tiez pouzivame ma toastovy chlieb. Jednu stranu chleba natriem arasidovym maslom, druhy toast natriem dzemom (akykolvek). Spojim dokopy a rozkrajam na 4 trojuholniky, alebo svorceky.
Tu to maju vsetky deti radi a kazdy to pozna pod nazvom: Peanut Butter Jelly Sandwich ( PBJ)

digysa
21. apr 2009

Este som zabudla....tiez sa da namiesto dzemu pouzit aj med...to je tiez skveleeeeeee

junovka
29. jún 2009

neviete mi dat nejaky tip na kolac, kde by som vyuzila arasidove maslo?Kupila som ho minuly tyzden, ale.....teda riadny hnus 😝 😝 😅 ...nikto ho z nasej rodiny nechce.Nemyslela som si, ze je take slaneeeeeeeee 😝 😝 😝

helenkasabinka
8. aug 2009

ahojte ja som si dnes kupila arasidove maslo........ale zatial mi chuti.....davate si to aj na chlieb??? 😕 😕

junovka
8. aug 2009

heli, ja ked si raz za cas dam arasidove maslo, tak ho jem s chlebom a este na to si dam med...inak by som ho asi nezjedla 😝 😀

helenkasabinka
8. aug 2009

junovka ale ja om alergicka a med nesmiem 😔 ☹ tak si ho mam posolit to maslo? alebo ako?

ukana
8. aug 2009

helenkasabinka, je to vyborne aj s lekvarom, napr.jahodovym nasladko...........alebo len posolene 😉 naslano

junovka
8. aug 2009

heli, mozes aj s lekvarom, ale posolit??no, neviem, mne sa zda, ze je dost slane 😝 ...tak neviem? 🙂

helenkasabinka
8. aug 2009

kocky zhresila som a vyskusala som teraz si dat to maslo s kuskom rozka len samotne a mnamky chutilo mi zatial aj ked sa priznam ze casto by som ho asi nejedla 😝 😉

helenkasabinka
8. aug 2009

junovka s lekvarom si to skusala? hm divna kombinacia sladke a slane 😕 😅 😀 a veru asi by som ho nesolila-je dost slane 😉

junovka
8. aug 2009

heli, ked si alergicka na med, tak na arsidove maslo nebudes?Pytam sa preto, lebo arasidy su vacsi alergen ako samotny med 🙂 😉

a skusila som aj s lekvarom aj s medom, a chutilo mi to lepsie s medom 😉 ...inak samotne by som nikdy nedokazala zjest 😝 😀

helenkasabinka
8. aug 2009

junovka no neviem z medu vzdy dostanem zachvat a z arasidov nie 😕

briketa
9. aug 2009

ja arasidove maslo nemam rada, ale za mandlovym sa ideme doma potrhat. jedavame ho na desiatu s malym tak, ze jablcko prekrojim na polovicu , vyberiem jadernik a jamku naplnim mandlovym maslom.
rozmixujte surove mandle na sekacej funkcii mixeru a potom by som to asi este skusila prebehnut cez makovy mlyncek.
nie som na svk a tu su na to mlynceky priamo v obchode, tak ako na kavu.

motylekmn
20. aug 2009

Neziju v Cechach, tady se arasidove maslo natira treba na cerstvy rapikaty celer, deti na to nekdy pomahaji davat rozinky - a rika se tomu "ants on a log", mravenci na klade. Mne to chutna moc - ale bez rozinek. Celer musi opravdu krupat, nekdy ho dam z lednice na chvili do hodne studene vody.

Ja ho pridavam i do ruznych podzimnich omacek ke kureti, dokonce jsem z nej delala i polevku - to byl spis takovy experiment, jestli nam ten recept bude chutnat, rodina to snedla jako "normalni", ale mne to chutnalo az moc. Kdyz vam to moc ani moc samotne nechutna, tak to nebudu prekladat, ale tady je foto:
http://www.flickr.com/photos/postcardsmn/240703...

lyzenka
25. aug 2009

aj sojové "arašidové" maslo je dobré....v tescu som ho kúpila je viac sladšie ako teda klasické arašidové...a malý aj kakaové sójové....

jaron
25. aug 2009

Ahoj Lyzenka, to som ešte nevidel. Rád by som to skúsil. A práve včera sme boli v Tescu v N. Zámkoch, neviem, či ho tam mali.

jurko123
12. mar 2010

viktor je debil