Arašidové máslo. Na čo všetko sa dá použiť?

graziela
23. jan 2009

Ahojte,
pred par dnami som kupila arasidove maslo, ale nejako mi moc samotne, ani tak na chlebe nechuti...nerada by som sa ho vzdavala, mam takmer polkilovu flasticku...Arasidy mam velmi rada, citala som, ze v USA to jedavaju na chlebe spolu s dzemom...tak tuto kombinaciu si radsej ani nejdem predstavovat... 😲 Videla som aj nejake receptiky s kur. mäskom, alebo kolaciky s ar. maslom...no rada by som privitala nejake vase osvedcene receptiky, alebo nejake tipy, ako sa to "zvlastne" maslo da konzumovat...dakujem

saza007
2. aug 2011

moja oblubena desiata/olovrant - na kolieska nakrajane jablcko, potrete tenkou vrstvou arasidoveho masla. mnam 😅

omg
10. aug 2011

Na youtube som čekoval video kde ukazovali ako sa vyraba ar.maslo nezabudli dodat že je sladke a su dva druhy jedno sladke a druhe s otrochu večšim množstvom soli.Hm kupil som teda maslo v lidli jemnu variantu ochutnal som ho a bolo až nechutne slané.
Da sa niekde kupit aj ta sladka verzia :D či ne :D

lussy23
11. aug 2011

@omg - presne takú skúsenosť mám aj ja. ochuttnala som. A vyzera lo to, že mi to bude chutiť, no potom taká slaná chuť, ble

kikulik22
13. júl 2012

ahojte 😉 som veľmi rada že tu sú taketo rady arašídove maslo my velmi nechuty ale snažim sa ho konzumovať 🙂 zatial som ho skúsila samotné ale nechutnalo my potom som ho dala na rožok a chleba ale na rožku to bola hrôza a na chlebe ako tak chcela by som nejake odpovede alebo niečo dakujem som rada . ! 😀

bubutko
20. sep 2012

ja milujem tu slanu chut s cokoladou, v USA dostat bezne kupit cokoladove akoby suhajdy plnene arasidovym maslom: http://www.chow.com/recipes/11056-peanut-butta-...

veron19
12. júl 2013

V našej rodine ani nám nechutí, ale myslím, ze preto, že je to prislaďované maslo a kupili sme ho v lidli, kde asi nemaju na všetko dobrú kvalitu. Jedla som ho niekedy dávno a veľmi mi chutilo, tak som ho túžila kúpiť, ale nesplňalo takú chuť. Viete poradiť aj recepty aby chutilo to maslo? Chutí to asi ako cukor zmiesany s arasidami, nechutí mi ani na hrianky som skúšala.

veron19
12. júl 2013

ale tiež v Jednote u nás som kupovala taku pochúťku arašidovu, myslim že to bolo s čokoládou a to bolo dobré, chutilo mi.

natasha3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaron
6. aug 2013

@veron19 práveže to z LIDLA je jedno z najkvalitnejšich, čo sa týka bežne predávaných ar. masiel, dôležité je napr., aby v ňom neboli pridané stužené tuky, je však pravda, že na slano ho nepoužívame, ale napr. s obyčajným lekvárom alebo s medom na chlieb je mňam, na to napr. banán nakrájať

kailinne
6. aug 2013

Tak teda, rozhodla som sa skúsiť aj ja arašidové maslo, kúpila som ho v kauflande, majú ho v oddelení kde je nutela, nugeta a pod. Skúsila by som ho na chlebe, ale ten veľmi nejeme. Po prvotnom ochutnaní na lyžičke celkom chutilo, tak som skúsila ten banán. Banán na kolieska a na to arašidové maslo. No teda, nič moc. Dala som na to ešte aj med. Výsledok super 🙂 Asi to budú moje raňajky po rannom cvičení 🙂
@jaron pozrela som sa na tú knižku od Bukovského, čo si tu dal link ešte dávnejšie, ja mám od neho Návod na prežitie pre muža 🙂 Chcem si kúpiť všetky 🙂 A super recepty máš, určite vyskúšam

jaron
6. aug 2013

@kailinne skúšali sme to maslo už všelijako, aj dať s cestovinami (roztopené) a pod., ale predsa len s tým chlebom, pečivom, vaflami a pod. sa nám najviac osvedčilo 🙂

prípadne ešte niečo takéto, ale to je už dezert:
http://www.zivotazdravie.sk/recepty-z-klubov-zd...

domáca kvalitná nutela - na to je ako stvorené - arašidové maslo + kakao (my dávame carob) + trochu mlieka (dávame sójové) + sladidlo (vanilkový cukor, med a pod.) - všetko rozmixovať - je to kvalitná nutela, či nugeta alebo tak nejako, nie iba nejaká napodobnenina z obchodu (namiesto orechov maslo a pod.)

tiež sa dá robiť krém napr. pridaním jablka a rozmixovaním - tým to získa takú ľahšie prehltateľnú formu 🙂, čo tiež mnohým môže byť vhodné

kailinne
6. aug 2013

Oh to je krásny dezert, to určite vyskúšam, keď dokúpim sójové mlieko, lebo nám už došlo. A ten carob sa dá kúpiť v BIO potravinách? Našla by som ho aj v supermarkete? Inak, pekná stránka 🙂

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barcelona94901
6. aug 2013

@jaron ja mám najradšej z lídla,vyskušala som rozné a aj to zloženie je fajn ,ved my vieme ,že nie všetko čo sa tvári.. 🙂
a ja kupujem s kuskami arašidov ,mám ho radšej než hladké maslo

jaron
6. aug 2013

@zazvorka87 daj si to k raňajkam, nie na večeru, do večera vybeháš... 🙂

barcelona94901
6. aug 2013

@zazvorka87 aj športovci si dávaju arašidové maslo,koktejl s ovocím vymixuju,daju si jednu polievkovu lyžicu
,energia,áno kalorické,lenže aj zdravé 😉
ja si radšej dám maslo arašidové,hrozienká atd než nejaký keks čo má podobnu kal.hodnotu,no nič iné.,okrem chuti to neobsahuje .🙂

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaron
6. aug 2013

@barcelona94901
aspoň niečo k tomu zdraviu... 🙂

Konzumácia orechov a arašidového masla a relatívne riziko diabetes 2. typu u žien
(priemerne hodnoty vplyvu orechov a arašidového masla spolu)

livetothemax
5. máj 2014

Nie, ze by som chcel robit reklamu, ale najlepsiu cenu arasidoveho masla, dokonca aj spominane arasidove maslo s karobom, mozes najst na http://mojprotein.sk/33/orechove-maslo. Deti v nasom okoli su zvyknute na nieco sladsie, takze zrovna ako sladkost si to nedavaju, ale perfektne sa daju orechove masla pouzit do ranajkovych cerealii, ovsenych vlociek, ako plnka do kolacov a keksov...

piggy123
1. júl 2014

@livetothemax

Od nich som bral dlho ale teraz som presedlal na tohoto vyrobcu a fakt musim odporucit 🙂

http://www.poctivepotraviny.sk/stano-bio-arasid...

veronm
6. júl 2014

nemam chut

kaja153
9. júl 2014

Jaaa ho úplne zbožňujem aj samotné ♥

weronika171717
8. apr 2015

tak ja som tiež dnes kúpila po prvýkrát arašidové maslo a skúsila som ho len tak samotné, no myslela som, že to ani neprehltnem, ale ako odporúča @jaron (veľmi mu ďakujem) pridala som mlieko, cukor, med, kakao a je to úplné božské 🙂 je z toho niečo medzi nugetou a nutellou 🙂

jaron
8. apr 2015

@weronika171717 dnes sme mali práve "náhodou" arašidové maslo na raňajky - na starú klasiku:
celozrnný opečený toast, ar. maslo, lekvár alebo med (raz tak a raz tak) a banán, hrušku, pomaranč.

weronika171717
8. apr 2015

@jaron no ešte mám jedno celé arašidové maslo, tak niekedy aj toto vyskúšam, ďakujem 🙂

jaron
8. apr 2015

@weronika171717 šťavnaté ovocie môže zlepšiť konzumáciu, ak by náhodou bol s tým problém (pomaranče, hrušky...)

weronika171717
9. apr 2015

@jaron ďakujem 🙂

drobec89
10. apr 2015

ahoj, arašidové maslo je super, ja ho napríklad jedávam aj samostatné 🙂

Z receptov sú super napríklad tieto.Určite ich vyskúšaj budú it chutiť 🙂
http://najrecept.sk/2013/11/brownie-s-arasidovy...
http://najrecept.sk/2014/07/fotorecept-bananovy...
http://najrecept.sk/2014/04/arasidove-susienky/

andrejkam
11. apr 2015

@drobec89 dnes som ich piekla ....prvá dávka podľa receptu v elektrickej.rúre mi úplne zhorela 😒 .....takže nie 12-15 min. ale len 8 minút a sú skvelééééé 😉