Máte nejaké nové recepty s baklažánom?

rendicka
10. sep 2019

ahojte "maniačky baklažánu", mali sme ich tento rok asi 30ks. ostali mi v chladničke asi 5ks, ktoré by som mala tento týždeň spracovať..lenže už sme mali naše obľúbené jedlá z nej: musaka, pečená so zeleninou s cesnakom, plnená zmesou ml.mäsa a zeleniny či syra a obilnín, natierku z nej, pečenú s cesnakom, vyprážanú nemusíme, grilovanú...ale už mi dochádzajú recepty máte nejaké? poteším sa 🙂

nevludna
10. sep 2019

@rendicka ja s nim robievam “paleo” lasagne. Namiesto cestoviny nakrajam na platky baklazan a ostatne vsetko ostava🙂 popripade dam este cuketu ako platky k nemu

nevludna
10. sep 2019

@rendicka prave som zistila, ze asi musaka je daco take😄

rendicka
autor
10. sep 2019

@nevludna presne plus zemiaky tam idú a tú som toto leto robila dvakrát plus plnený s ml. mäsom 🙂
čo je ešte veľmi fan rozpečený baklažán s cesnakom potom roztlačený a zmiašaný s greckym jogurtom

0silvia0
10. sep 2019

@rendicka my sme zapekali baklažán na plechu s nivou a cesnakom... urobili sme takú cesnakovú pastu: cesnak, soľ, korenie, potreli plátky baklažánu a navrch položili nivu a zapiekli

suve99
10. sep 2019

@rendicka sprav Jeanúv lázeňský lilek + turecké cilbir vajce = zbožňujem to.....
https://www.labuznik.cz/recept/jeanuv-lazensky-... +

rendicka
autor
10. sep 2019

@suve99 až na to že tie link sú nefunkčné :/

suve99
10. sep 2019

@rendicka prepáč, mne idú...skúsim ešte raz

elenita
11. sep 2019

Ahoj, ja robim cosi ako francuzske zemiaky plnene baklazanom ... je to najoblubenejsie jedlo mojich deti. Baklazanova plnka - udusim baklazan na kocky nakrajany na cibulke, pridam pretlaceny cecsnak, rajciny .... Uvarim zemiaky v supke, nakrajam na platky, navrch ide tato baklazanova zmes, na to nastruham syr, opat varene zemiaky na platky, na to 2 kysle smotany s vegetou, a dat zapiect ... neskutocna mnamka!

andula77
11. sep 2019

@rendicka plátok baklažánu, na to plátok rajciny a na vrch plátok mozzarella. O chutiť cesnakom a tymiánom, pokvapkáme olivovým olejom a upiecť. A taja rychlovka je opiect ho na panvici spolu s plátkom dobrej slaniny aby to zase nebolo až také moc zdravé a bez chuti... 😁 Je to mnamka aj s cuketu si to robím, k tomu stačí pečivo

rendicka
autor
11. sep 2019

@andula77 priznám sa takto som včera zjedla jeden baklažán, ale chcela by som niečo také čo by celá rodina zjedla 🙂

andula77
11. sep 2019

@rendicka no, je pravda, že u nás to jem najmä ja 🙂
este som robila čosi ako francúzske zemiaky, na pekáč som dala iba zemiaky, na to som dala vrstvu cuketa + baklazán, jemne podusené na cibulke, kvôli chuti a na vrch zase vrstvu zemiakov. Stačí len posoliť a zapiecť, deťom to chutilo, ani nevedeli, že zjedli baklažán 😉

rendicka
autor
11. sep 2019

@andula77 do tohto som dala ja aj mrkvu a bolo (y)

pralinka86
11. sep 2019

Krémové polievky, tych je viac.. napr
http://kingablogger.blogspot.com/2010/09/baklaz...
A toto je zaujímave, rolky
https://horecka.sk/2013/06/baklazanove-rolky-s-...
Prípadne ešte mala na stránke nejaku natierku a ešte čosi

andula77
11. sep 2019

@pralinka86 áno, nátierka je výborná, na tú som zabudla! Baklažán treba najprv upiecť či ugrilovať a chladený sa rozmačká vidličkou a primieša sa ku nemu to čo dávate bežne do pomazánok, my napr. dávame smotanovú nátierku , ochutíme a je to mňamka tiež...aj keď najviac to chutí zase iba mne 🙂))