Bio jahňacie mäso alebo kura? Čo je lepšie pre dieťa ako prvé?

lindulak
7. máj 2008

Ahojte maminy! Chcem zaradit malej do zeleninovych prikrmov aj masko a riesim dilemu - mam moznost kupit jahnacinku z bio chovu ale citala som, ze najvhodnejsia na zaciatok je hydina. Davate niekto aj jahnacie? Je to vhodne ako prve masko? Co je lepsie - jahnacina z bio chovu alebo kura zo supermarketu?

majkabe
7. máj 2008

Ahoj lindulak, my sme zo začiatku dávali len hydinové mäsko, teraz mu už trošku pridávame aj iné. Ale keď si máš vybrať kura zo supermarketu alebo jahňacie z bio chovu tak ja by som dala určite to jahňacie!

baileysa
7. máj 2008

aj ja by som brala bio jahnacie, ja davam najcastejsie telacie 😉

luciia
7. máj 2008

kuracie zo supermarketu je nabité ATB a hormónmi určite jahňacina dobrá volba alebo králik.. 🙂

lindulak
autor
8. máj 2008

Dakujem, baby 😉 Tak veru dam radsej to jahnacie. Ale este som take nikdy nevarila. Ako dlho sa asi vari? Lebo vraj dost dlho... Ako hovadzina - dve a pol hodky ci menej?

nevesta
8. máj 2008

Ja kuracie nedavam vobec... Nemam moznost kupit z domaceho chovu, tak davam vacsinou telacie a kacacie....
Urcite by som radsej dala jahnacie ako hydinu zo supermarketu 😉

Narez si take malinke kusky, nevar to cele... Taky kusocek mas za pol hodinky uvareny do makka 😉

besova
8. máj 2008

Ja som zatial davala malemu len kuracie.. chystam sa ist dnes zakupit jahnacie a telacie.. ako dlho varýte masko? lekarka ma uprzornila na kuracinu ,ze nech mu ju moc nedávam ze bude mat ciciky.. tak ma to dost prekvapilo, viete nieco o tom? som z ba, kam chodite kupovat maso?

nevesta
8. máj 2008

Besova, je to o tom, ze vo velkochovoch davaju ako sucast krmnej davky hormony na rast prsnej svaloviny a tb, aby neboli chore... Cize to vsetko spapa aj tvoj drobec... Prave to je dovod, preco hydinu (ak nemam domacu) nedavam vobec...

besova
8. máj 2008

a kam chodis nakupovat maso? niekde u malych odberatelov?

nevesta
8. máj 2008

Svagrinina svokra ma domace, takze hydinu a kralika od nej... Telacie davam z masiarstva u nas... Tu v dedine je jeden pan, co predava aj kurence, tak sa pojdem popytat cim ich krmi...

besova
8. máj 2008

no ja chcem ist dnes pozriet do jedneho masiarstva, poradila mi nasa doktorka a som teda zvedava.. dnes to nieje sranda s tym masom.. a este ktomu ked ho je tak male bábo ,nie? to más fajn.. ak to mas od rodiny, a vie ze mu das dobre maso!

alami
8. máj 2008

lindulak - môj syn má len o mesiac viac a idem mu tiež dávať jahňacie. teda chcela by som - na doporučenie alergologičky - vraj to zlepšuje stav u atopika. Akurát riešim, kde jahňacinu kúpiť. Ak niekto viete, dajte vedieť - aj konkrétne - lindulak, kde to ty máš ten zdroj? (napíš IP)
a ja som presvedčená, že taký malí kúsok pre bábo sa musí uvariť rýchlo - prípadne pokrájať ešte na drobnejšie, veď sa to potom aj tak bude mixovať 😉

lindulak
autor
8. máj 2008

Baby a ked to masko uvarite, tak to ide pomixovat ponornym mixerom? Alami - bio farma na Pocuvadle pri Ban. Stiavnici. Odporucam pozriet stranku www.naturalissk.sk, kde si mozete pozriet pod sekciou udelene certifikaty a potom kliknut na bioprodukty a tam je cely zoznam, ktore farmy maju udelene certifikaty na ake konkretne produkty a kde sidlia. Ja som ani netusila, ze tu mame blizko bio farmu 😉

milcakova
3. apr 2014

Dobry den,
ja by som Vam velmi rada ponukla jahnacie mäso z domaceho chovu. Aktualne prebiehaju objednavky. Kontakt na mna gabika.bendikova@gmail.com, 0908 535 037

fukaska
3. apr 2014

Ak mozem z vlastne skusenosti, tak kuracinu a maso z obchodu nedavaj vobec. My sme si s malou tymto presli koli poruche peceni a dost sme jej neumyselne kuracinou ublizili presme koli ATB a hormonom, ktore ma kupovane masko.Mala ma 6 rokov a ostali jej vsetky chlpky na tele, ktore jej mali vypadnut do jedneho roka a dietologicka nam povedla,ze je to koli hormonom v jedle