Bio potraviny a Košičanky

martini
15. jún 2012

Zdravím predovšetkým Košičanky (a baby z okolia), ktoré používajú alebo chcú pripravovať stravu pre svoje malé lásky z bio potravín. Ked´že občas nie je vôbec jednoduché bio zeleninu a mäso v tomto regióne pozháňať, tak som chcela spojiť naše sily 🙂 a môžme si radiť, čo a kde a kedy kúpiť. Alebo prípadne si môžme spolu niečo dať doviesť či spoločne objednať. Čo vy na to? 🙂

martini
autor
15. jún 2012

tak idem nakupovať teda sama 😉 😉 😉 😉 😉

nice202
15. jún 2012

ak chces nejake kontakty na predajcov, alebo tych co maju biofarmy, tak skus popozerat forum. http://www.biospotrebitel.sk/forum/

nice202
15. jún 2012

@martini a aj seksiu inzercia

elfka.elfka
15. jún 2012

ja by som sa spojila napriklad na maso... daj vediet

poleva
15. jún 2012

@martini cenovo to je od veci...stačí ísť na trh a máš bio aké chceš

elfka.elfka
15. jún 2012

pozerala som si tu stranku, ale v nasom kraji nic take nieje.. mozno treba najst nejakeho drobneho chovatela z dvora...

kacenocka
15. jún 2012

ahoj, keby ste vedeli,kde zohnať napr. bio teľacie mäsko, tak dajte vedieť 😉

nice202
15. jún 2012

@elfka.elfka ako ze nie je? v perin-chym maju bio farmu. brali sme odtial male prasiatko. zistim ti cislo od mamy, su to jej znamy. chovaju ovce, prasata, mali kacky, ovce a dva rybniky

nice202
15. jún 2012

a este neviem co vsetko

elfka.elfka
15. jún 2012

@nice202 super, ja som len pocula ze maju ryby... cislu sa velmi potesim 😉 a ty co zhanas konkretne? zelenina nestaci z trhu od nejakej babky z dediny? ja sa v tom velmi nevyznam teda...

lili_mia
15. jún 2012

na Dominikánskom predávajú ovčie syry aj bryndzu

nice202
15. jún 2012

@elfka.elfka tak zelenina z trhu. nuz, uz davno neplati, ze su to vsetko bio pestovatelia. chodia do velkoskladov a tam nakupia a to predavaju. cize ako v hm a sm.fakt zalezi od konkretneho predajcu. u babky mas skoro stale istotu, ze to aj ona naozaj vypestovala. ja nechcem nic, nepotrpim si velmi na bio. vajcia kupujem v obchode z podstielkoveho chovu, muku som vymenila za spaldovu uz davno a maso tiez velmi nejem, iba moj muz a trosku dcera. v DM maju strasne vela bio. my mame zahradu a tam pestujeme /ja nie konkretne/ zemiaky a beznu zeleninu. ovocie tiez nam rastie. stary otec chova zajacov.

alenka600
15. jún 2012

@poleva Ked nieco kupis na trhu, este vobec to nemusi byt bio. Castokrat je to tovar z toho isteho velkoskladu. A ked je to "od babicky na trhu", tak tiez clovek nemoze vediet cim babicka o 106 prihnojuje....

poleva
15. jún 2012

@alenka600 ani BIO nie je všetko BIO..

alenka600
15. jún 2012

@poleva no s tym na 100% suhlasim a stve ma to ☹

lentilka29
15. jún 2012

ja nejak eko bio nemusim...papame co nam chuti...mne uplne staci ak ovocie ci zeleninku alebo masko dobre umyjem....ano,na trznici radsej kupim zeleninku ci ovocie....len si nemyslim,ze vsetko co ma byt dobre,musi byt bio...

martini
autor
15. jún 2012

Super, ze sa nam to tu takto rozbehlo. Sa tesim. Ja osobne nerada nakupujem na trhu, lebo to ze to dopestovala ci dochovala babka neznamena, ze je to bio. Co ak kupila lacno vrece kostnej múčky a ani sama nevie ci tam nie je nieco modifikované pridane. Alebo pestuje ovocie a zeleninu a 3x ju osetri nejakym svinstvom proti chorobam, aby bola lepsia uroda a prihnoji fajnymi dusicnanmi... ja teda preferujem, ked viem co resp. kto je predavajuci zač. Nechcem sa tym pravdaze nikoho a nijako dotknut.
@nice202 to cislo sa nam tu hodí... a mas nejake info prave o sposobe ich chovu?

Inac, existuje obchod www.bioprevas.sk a na objednavku dovezu zeleninu aj maso z rakuska. Ale len do BA !!! Nepozna niekto z vas niekoho ku komu by sme si to objednali a ten by mal cestu do ke a doniesol by to? Nejak by sme mu to hoc aj spolocne zaplatili...hm?

nice202
15. jún 2012

@martini joj cosi, neviem. ale ked som tam bola, tak krasne chovane zvery vo volnom priestranstve, pasli sa, kacky a husy pri rybnickoch, koniky tam pobehovali. skus sa ist pozriet. mu zavolaj, ci sa mozes ist kuknut na jeho farmu a uvidis

martini
autor
26. jún 2012

tak so nakúpila cez bioprevas.sk, veľmi milý prístup, tovar doniesol kurier hned na druhý deň...odporúčam.

sintra
27. jún 2012

martini, ak mas zaujem mozem poskytnut kontakt na pani, od ktorej uz druhy rok berieme ekologicky pestovanu zeleninu (je z okolia KE).

candy23
27. jún 2012

ahoj , tak ja som zabyvana trosinka dalej ale do KE chodim casto a tiz by som sa k vam rada pridala. Co to si dopestujem v zahradke aj doma ale tiz prid cas, ze budm musiet zacat kupovat. My ste ln zacinam s prikrmamy, mam cez 5m a zatial plne dojcim.

martini
autor
27. jún 2012

@sintra to by bolo od teba veľmi milé. vopred dakujem 🙂

abriela
27. jún 2012

@martini babka v suknach urcite nebude minat peniaze na hnojiva a postreky. Nieje to lacna zalezitost. Tesi sa s kazdej korunky co si zarobi. Na trhu je par stalych predajcov, ty kupuju zo skladom a som tam aj poobede. Robila som na trhu 6 rokov.
BIO obchodom neverim. Ziadny predajca nebude nakopuvat drahsie, pretoze mu zvycajne ide o to aby zarobil.

lussy23
27. jún 2012

baby na štefanikovej ulici 20 je bio obchod, myslím, že sa volá ezofit, tu je aj stránka: http://ezoshop.sk/67-potraviny/74-octy-oleje-a-...

sintra
28. jún 2012

OK, tak davam link na pani, od ktorej nakupujeme tu eko zeleninu, najnovsie maju aj e shop, ponuka sa tento rok este len rozbieha, verim, ze coskoro toho pribudne viac. Minule leto sme od nej mali napriklad skvely mangold, ktory je inak zazrak zohnat, hokaido tekvice, vyborne zemiaky, uhorky...
www.imperioviridis.sk

bettypo
20. mar 2013

Ahojte, obnovujem tému. Máte nejaké nové tipy na predajcov, obchody?

pifina
5. máj 2013

www.rozel.sk ... su aj na FB ... a este je v presove nejaky farmarsky obchod, nie vsetko bio, ale domace maso a tak ... este som tam nebola ...

michalcin
30. máj 2013

Príďte k nám do BIOtrendu v OC OPTIMA alebo na Hlavnej 25 v Košiciach.

janka345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zolik123
4. júl 2013

v predajniach potravín FRESH v Košiciach teraz rozšírili sortiment BIO výrobkov, majú porovnateľnú ponuku ako hociktorý bioobchod a o min. 20% nižšie ceny pretože malé obchodíky v auparku a optime platia obrovský nájom .... kupujem tam aj bio ovocie aj zeleninu a všetky ostatné bio potraviny..(od korenín a džúsov cez keksy, zrná, polievky, lupienky, konzervy atď.....)