• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čalamáda. Máte recept?

28. augusta 2013 
Ahojte!Nemá niekto dobrý recept na čalamádu?Stále robím tú istú a už by som chcela nejakú zmenu.Našla som zopár na internete,ale najradšej by som chcela nejaký dobrý a osvedčený
3. okt 2008 o 09:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
moja tohtorocna calamada:do detskej vanicky som krajala 1kg cibile bielej 1/2kg cibule cervenej 2kg papriky 2ks velkej kapusty 2karfioly 1kg nastruhanej mrkvy 1kg nastruhanej oharky-vsetko som osolila zelkom nehala cez noc postat,ne druhy den som spravila nalev podla zelka na mnozsvo zeleniny a zasterilizovala.do troch poharov som vlozila cili papriku pre mojho milacika :grinning:
3. okt 2008 o 11:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
2 a půl kila hl. zelí
1 kg papriky
půl kila mrkve nastrouhat
40 dkg cukru
2 dcl oleje
půl litra octu
1 balíček deka
nechat 24 hod. uležet a druhy den sterilizovat 20 min :wink:
3. okt 2008 o 12:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Moja SUPER calamada: :slight_smile:
-6 kg paprik, 3 kg cibule, par kuskov zelenych paradajok/mozu a nemusia byt/, 2 kg uhoriek, 1 kapusta, 1 mrkva, 1 zeler, 2 nakladace, 1 kg cukru, 1 l octu, 2-3 dl oleja, =zmiesat vsetko dokopy, nechat postat 24 h, nalozit...ja sterlizujem-hned ako zacne vriet, tak vypinam.Moj svokor ju absolutne nesterlizuje a ma aj tak dobru :sunglasses: :dizzy_face:
Toho roku som robila duplovku :grinning: :wink:
3. okt 2008 o 15:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte. Viete mi poradiť? Včera sme kúpili nastrúhanú kapustu na čalamádu, ale do rána mierne skysla. Môže sa použiť aj taká?
12. nov 2010 o 09:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
každý robí inak čalámadu, ale ja mám overený recept, môžeš ju pripraviť podľa tohto návodu http://dobruchut.azet.sk/recept/1319/calamada/
28. aug 2013 o 20:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tvoj príspevok