Čalamáda. Máte recept?

natsa
3. okt 2008

Ahojte!Nemá niekto dobrý recept na čalamádu?Stále robím tú istú a už by som chcela nejakú zmenu.Našla som zopár na internete,ale najradšej by som chcela nejaký dobrý a osvedčený

titkovamiriam
3. okt 2008

moja tohtorocna calamada:do detskej vanicky som krajala 1kg cibile bielej 1/2kg cibule cervenej 2kg papriky 2ks velkej kapusty 2karfioly 1kg nastruhanej mrkvy 1kg nastruhanej oharky-vsetko som osolila zelkom nehala cez noc postat,ne druhy den som spravila nalev podla zelka na mnozsvo zeleniny a zasterilizovala.do troch poharov som vlozila cili papriku pre mojho milacika 😀

zanetka82
3. okt 2008

2 a půl kila hl. zelí
1 kg papriky
půl kila mrkve nastrouhat
40 dkg cukru
2 dcl oleje
půl litra octu
1 balíček deka
nechat 24 hod. uležet a druhy den sterilizovat 20 min 😉

junovka
3. okt 2008

Moja SUPER calamada: 🙂
-6 kg paprik, 3 kg cibule, par kuskov zelenych paradajok/mozu a nemusia byt/, 2 kg uhoriek, 1 kapusta, 1 mrkva, 1 zeler, 2 nakladace, 1 kg cukru, 1 l octu, 2-3 dl oleja, =zmiesat vsetko dokopy, nechat postat 24 h, nalozit...ja sterlizujem-hned ako zacne vriet, tak vypinam.Moj svokor ju absolutne nesterlizuje a ma aj tak dobru 😎 😵
Toho roku som robila duplovku 😀 😉

ajdika
12. nov 2010

ahojte. Viete mi poradiť? Včera sme kúpili nastrúhanú kapustu na čalamádu, ale do rána mierne skysla. Môže sa použiť aj taká?

funny92
28. aug 2013

každý robí inak čalámadu, ale ja mám overený recept, môžeš ju pripraviť podľa tohto návodu http://dobruchut.azet.sk/recept/1319/calamada/