Cestoviny. Poraďte receptíky na omáčky!

curly1983
23. feb 2007

Kucharecky dajte nejake dobre receptiky na fajne cestovinky 😝 😝 😝

Mate niektora aj nejaku fajnu paradajkovu omacku ???

madeleine
23. feb 2007

Lososová cestovina

• 250g lososa (najlepšie čerstvého)
• 500ml šľahačkovej smotany
• 200ml bujónu
• 1 pór
• 1 pomaranč
• 1 citrón
• 100 – 150ml bieleho vína
• trochu vývaru
• maslo
• biele korenie
• soľ
• Vegeta podľa chuti

Cestoviny uvaríme „al dente“. Lososa nakrájame na kúsky, posolíme, okoreníme, pokvapkáme citrónovou šťavou a necháme chvíľu odležať. Pór nakrájame a restujeme na masle. Pridáme biele víno, vývar a necháme odpariť vodu. Vlejeme smotanu a necháme zhustnúť. Pomaranč obkrájame - aj z bielej šupky, nakrájame na kúsky a pridáme do omáčky. Nakoniec pridáme lososa marinovaného s citrónom. Dochutíme...a mňááááááám

http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=9186ca6fd...

madeleine
23. feb 2007

Rybacie ragú

• 500g rybieho filé
• 1 veľkú cibuľu
• 2 strúčiky cesnaku
• 1 zelenú papriku
• 1 PL masla
• 1 ČL Vegety alebo Glutasoli
• štipka tymiánu
• 1 PL paradajkového pretlaku
• 1 ČL sladkej papriky
• 100ml bieleho vína
• soľ
• čierne korenie

Cibuľu a cesnak pokrájame najemno a speníme na masle. Pridáme filé pokrájané na kocky a opečieme ho. Posolíme a okoreníme. Prisypeme pokrájanú zelenú papriku a zvyšné koreniny, podlejeme vínom, vodou a dusíme 15 minút. Nakoniec pridáme paradajkový pretlak a podľa potreby dochutíme. Podávame podľa chuti s chlebom, zemiakmi, alebo cestovinami.

http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=9186ca6fd...

madeleine
23. feb 2007

Rybie filé zapečené cestovinami

• 800g rybieho filé
• 300 – 400g uvarených cestovín
• 150g nastrúhaného syra
• 250ml smotany na varenie
• 3 vajcia
• soľ
• olej
• maslo
• petržlenová vňať

Rozmrazené, očistené, umyté, osušené filé osolíme a opečieme na oleji z obidvoch strán. Do maslom vymasteného pekáča sa rozvrství polovica varených cestovín, na tie sa rozloží pokrájané filé, posype sa polovicou strúhaného syra. Zvyškom cestovín sa pokryje filé, posype syrom, pokvapká roztopeným maslom a zaleje rozšľahanou smotanou s vajciami a vloží do rúry piecť. Pri podávaní posypeme petržlenovou vňaťou.

http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=9186ca6fd...

mimi109
23. feb 2007

cestoviny so sunkou a kukuricou

poterbujeme: 400g cestovin,2 syry crievka, 500ml smotany na varenie,kukuricu,sunku,bazalku,oregano
Postup: cestoviny uvarime v osolenej vode,omacka: v smotane roztopime syr,trosku povarime,pridame kukuricu, l KL bazalky, stvrtku KL oregana,nakoniec pridame na kocky nakrajanu sunku mierne oprazenu na oleji nechame este povarit. Vylejeme na scedene cestoviny premiesame a mozeme papat 😉

danii
23. feb 2007

madeleine, tak ja ziram.... 😕 😀
super receptiky, cestoviny proste milujem! 😵 aj take len "hole" bez nicoho. dakujem, urcite si nieco z tvojich receptikov vyberiem a vyskusam 🙂

halka
24. feb 2007

teda madeleine, super!!!!

iwis
20. mar 2007

baby ja si robím také jednoduché cestoviny,dajú sa jesť teplé aj za studena 🙂

šampióny očistím a nakrájam na polkoliečka
orestujem ich chvílu na masle alebo na oleji,osolím okorením čiernym korením pridám červenú papriku- sladkú a podlejem trochou vody a dusím,kým nezmeknú a voda sa nevyparí,ak treba ešte podlejem

ako cetovinu k tomu používam tie farebné vrtulky,je to také pestrejšie 🙂

a niekedy tam pridám aj kukricu pre zmenu

Na 250g cestovím stačí to malé balenie šampiónov (tuším je to 200g)

herminka
11. sep 2007

Těstoviny s tuňákem
Těstoviny, konzerva tuňáka v oleji, 1 menší cibule, 1 menší paprika, 15 dkg sýra.
Než se uvaří těstoviny, nastrouháme nahrubo sýr, papriku pokrájíme na proužky a cibuli na kostičky. Do zcezených těstovin vmícháme nejprve sýr, pak cibuli a papriku a nakonec tuňáka i s olejem. Dobře promícháme; chutná teplé i studené.

maruschka
11. sep 2007

mimi,to je super recept.V sobotu to urobím.Inak ja do tej syrovej omáčky dávam niekedy šampióny.Moja mama robí super recept na falošnú sviečkovú s cestovinami:
cestoviny uvaríme,scedíme,naolejujeme,odložíme
Kúpime si mrazenú zeleninu pod sviečkovú,môže byť aj s hráškom,osmažíme na troške oleja,pridáme soľ,štipku cukru,bobkový list,čierne korenie-úplná klasika pri sviečkovej.Udusíme domäkka,urobíme zátrepku zo smotany,mlieka,hladkej múky,zahustíme a podávame s cestovinami.
Chutí to parádne a je to rýchle,lacné-hlavne keď tú zeleninu máme doma v záhrade.A decká to zbožňujú. 😀
Pre zmenu do tej omáčky môžeme pridať na cibuľke osmaženú a nadrobno nakrájanú,udusenú hlivu ustricovú.To je potom taký paprikáš hubový.Tiež sa podáva s cestovinami alebo haluškami.

maca21
11. sep 2007

baby na špagety:

balík špagiet, 2 nivy, krabička mäkkého syru napr. karička, cibula a cesnak podľa chuti kto ako má rád
špagety uvaríme v osolenej vode, scedíme, nalejujeme, odložíma, cibulu nakrájame nadrobno osmažíme na oleji do mäkka, pri konci pridáme ´pretlačení cesnak, necháme chvílu vychladnúť a na pekáč vrstvíme špagety, cibulu, nastrúhanú nivu a mäkký syr 🙂 na vrch dáme maslo a dáme zapiecť, ked mi tento recept prvykrát hovorila kamoška ja, že fuj 😝 raz som vyskúšala odvtedy to robím pravidelne milujeme ho 😀

lindda
12. sep 2007

ja robim cestoviny syrove pene uvarim do teflonovej panvice dam slahacku 2x syt bambino troska korenia cari sunka na pasiky a nastruhany syr udeny povarim zalejem cestoviny a mnam 🙂 a niekedy ich este aj zapecem 🙂

katkak
12. sep 2007

CESTOVINY ALA TUTTI
1 cestoviny, 150g syru niva, 100g strúhaného syru, 100g čerstvých šampionov, 100g šunky, 1 hrsť mrazenej kukurice, 2 ružičky brokolice, 1 šlahačková smotana, vegeta, bazalka, 1 strúčik cesnaku, 1 cibuľa
Na olivovom oleji speníme cibuľu, cesnak, pridáme nakrájané šampiony, brokolicu a kukuricu, posypeme vegetou, podlejeme vodou a dusíme asi 5 minút. Pridáme nakrájanú šunku, premiešama a znovu dusíme asi 5 minút. Potom pridáme nivu aj strúhaný syr necháme roztopiť a pridáme smotamu necháme prejsť varom a nakoniec posypeme bazalkou. Premiešame a dáme na cestoviny.

lindda
12. sep 2007

Zapekane spagety
500g spagiet uvarima tak na 90% zlejeme a pridame do vsetkych kecup podla chuti ja davam sladky, makrajame jemne parky na kolieska a oprazime na oleji pridame sampiony v konzerve krajane a podusime s parkami a odstavime. Polovicu spagiet dame do vymasteneho pekaca alebo nadoby na zapekanie a nato dame cele mnozstvo parkou so sampionami a nato dama druhu polku spagiet na vrch nastruhame syr naj udeny dame na cca 30min zapiec. Da sa to podavat aj niekolko dni treba dat do chlôadnicky a mnam 🙂

andrys
1. nov 2007

Špagety z brynzou
400g špaget, 80 g slaniny, 100 g cibule, 200 g brynzy
Špagety uvaříme. V kastrole rozpustíme na malé kostičky nakrájenou slaninu, ve které osmahneme nakrájenou cibuli. Vložíme špagety, necháme prohřát, vmícháme rozdrobenou brynzu.

Když jsem to poprvé dělala nevěřila jsem, že je to dobré. Teď to dělá snad celá rodina 🙂

matula77
1. nov 2007

u nas idu najviac tieto : Uvarit vo vyvare cele kura, potom potrhat maso na kusky. Udusit 2 vacsie cibule, pridat na pruzky pokrajany velky zeler{cca40dkg}, podlievat vyvarom kym nezmakne, pridat sojovu omacku, korenie, na pasiky pokrajanu kapiu v oleji a pridat masko. Zmiesat s cestovinami a podavat :o}} Podotykam ze u nas vsetci neznasaju zeler, ale tohoto sa nevedia dojest :o}

vodniicka
30. nov 2007

no my jedavame s tuniakom..uz som tu par receptov na cest. s tun. videla tak do zbierky este tento 😀
takze ja davam vrtule, kym sa varia pokrajam cibulu, svacnem na olej, pridam po chvili paradajky rozkrajane, kukuricu trosku podusim, ked uznate za vhodne odstavte, potom pridavam tuniaka z konzervy - stavu zvyknem z konzervy vyliat do vylievky, posolim, okorenim, pridam bazalku susenu a zelene olivy, ked su cestoviny hotove tak zmiesam s cestovinami a podavam,istu dobu sme sa ich nevedeli dojest..teraz abstinujeme.. 🙂
inak bez korenin ale iba s bazalkou tak to ma rad aj nas maly..

monca301
5. dec 2007

Baby vsetko su super receptiky, urcite nejaky vyskusam. Mohli by ste mi, ale poradit s cim mozem urobit cestoviny svojmu 7-mesacnemu syncekovi. V casaku som si precitala, ze mozme ich uz zacat papat od 6mesiaca. No ja neviam s cim mu to mam urobit. Budem vam vdacna ked poradite. 😉

emjee
23. apr 2008

matullienka • Dnes o 10:19
Ahojte neviete mi niekto poradit nejaku dobru omacku na cestoviny? 😎 😎

lyongirl • 1d • Dnes o 11:02
Ahoj, my zbožňujeme túto:

cibuľa, šampióny, smotana, soľ/vegeta/, mleté korenie, niva syr

Osmažiť cibuľu na oleji, potom pridať pokrájané šampióny, osoliť, okoreniť a dusiť. Ak je to makké, pridať nivu na kúsky, nechať tam roztopiť, potom zaliať smotanou a ja zahusťujem ešte Gustinom, nech to nie je také riedke. Je to mňam a muž sa ide zadrhnúť. A je to dobré aj z nejakým maskom na prírodno. A minule to robil muž a hodil do toho olivy pokrájané a nejaké bylinky a bolo to tiež fajn.

A ešte jedna, tú muž nelúbi:

lečo, tuniaková konzerva, Bambino, alebo iný trojuholníčkový syr

Hodiť lečo do hrnca, nechať zohriať, pridať tuniaka a syr, nechať rozpustiť a prevrieť a hotovo...

lusil2005 • 1d • Dnes o 11:11
lyon uf to znie super! ta smotana ma byt sladka alebo kysla?

lusil2005 • 1d • Dnes o 11:13
inac - ja som robila taku, ze nechas osmahnut cibulku, oskvaris na nej slaninku, a das tam aj dopredu namocene lesne hriby (podla mna mozu byt aj sampiony) a mierne posolis. nie moc lebo aj ta slaninka je slana. ked uz su hribyky makke, das tam kocky taveneho syra, nechas roztopit a pridas kyslu smotanu. podla chuti mozes trosku zriedit mliekom. je to mnamajz!

matullienka • Dnes o 11:18
kocky vyskusam oba ja robim len s kuracim mäskom to zboznujem ale chcem vyskusat aj nieco nove tak kludne piste

fifla • 1d • Dnes o 11:50
matulienka, my sme uchyli na cestovinky.

1. sunka, por, kukurica, sampiony podusit, trosku sojovky a zaliat slahackou...zredukovat a je to
2. oravska slaninka, sampiony + uvarene cestoviny vsetko co najrychlejsie horuce v servirovacej mise zaliat smotanou vymiesanou s vajickom a ciernym korenim...carbonara
3. besamel s nivou a brokolicou
4. sunka, cibula s paradajkovym pyre s arabiata korenim s ciernymi olivami
5. kuracie prsicka na cibulke podusit, pridat listov spenatik, cesnacik a bambinko
6. mrazeny hrasok, bambinko a smotana
7. mrkva, cesnak, cibula s mletym maskom, rajc. pyre a troskou cukru, soli a tymianu
8. besamel s lesnymi hibkami a smotankou
9. dietne - olivovy olej, trosku feferonky a cesnak
10. besamel s nivou, bambinkom a udenym syrom
11. nepravy losos a smotana
12. slaninka, cesnak, bambino, smotana
13. surimi krabie tycinky, cesnak, smotana
14. masko z kuracich stehien, por, olivovy olej a nakoniec uz s cestovinami parmezan
15. kuracie masko, farebne papriky, rajc. pyre a bazalka

mnaaaaaaaaaam

a cestovinky su inak uplne super za skvelu cenu v lidli mnamka

fifla • 1d • Dnes o 11:54
inak ak pouzivate smotanu - slahacku staci ju nechat zredukovat varom a neztreba ju zahustovat

matullienka • Dnes o 12:12
fifla: tak to znie super musim to vyskusat

lienockaa • 1d • Dnes o 14:11
a ešte moja obľúbená..

cesnak, cibuľa, maslo, kyslá smotana, niva, šunka, slanina..

na masle opražiť na kocky pokrájanú šunku, pridať pretlačený cesnak a nadrobno pokrájanú cibuľu, slaninu pokrájanú na kocky, spolu opražiť, zaliať smotanou, nechať prevrieť, do toho rozdrobiť nivu a už len krátko prehriať, kým sa niva rozpustí..netreba to už nijako hustiť a je to mňam, mňam..🙂

a ďalšia..

šampióny, cibuľa, maslo, šľahačková smotana, hrášok- mrazený, alebo z konzervy, šunka

na masle osmažíme pokrájanú cibuľu, pridáme šampióny a šunku, osmažíme spolu, podlejeme trochou vody, pridáme hrášok a spolu dusíme, kým hrášok nie je mäkký /ak dávame z konzervy, tak ho dusiť netreba/, zalejeme smotanou a necháme vyvariť na potrebnú hustotu..tieto niekedy zapekám posypané údeným syrom..🙂

a moje tuniakové..

tuniak v olivovom oleji /najradšej mám toho so žltými plutvami..🙂/, podusené lúpané rajčiny, uvarená roztlačená mrkva, bazalka, dokoreniť podľa chuti, niekedy tam vmiešam neochutený cottage cheese..posypať syrom..

lyongirl • 1d • Dnes o 14:59
smotana sladkáááá! Spala som s malým, tak som vás nesledovala 😀

emjee • Dnes o 19:17
na 250g cestovin

100g helie rozpustit v panvici, pridat stavu z dvoch citronov a postupne pridat 1,5dl slahacky. Potom primiesat 200g tuniaka, nechat trochu zohriat a odstavit. (V originale receptu je aj 120g zelenych oliv). Zmiesat s uvarenymi cestovinami, osolit, okorenit, navrch pazitku alebo petrzlenovu vnat.

trisestri
27. apr 2008

par receptov na cestoviny najdete tu http://www.mojerecepty.sk/cestoviny.html

miriel
27. apr 2008

Ja robim tieto super tuniakove:

Osmazim cibulu, do toho dam 1 rajcinovy pretlak, 1 konzervu tuniaka (davam toho vo vlastnej stave a najlepsie su kusky, nie sendvicovy..ale davam aj toho), rozotieratelny syr, cesnak, oregano, sol cierne korenie a zmiesam s cestovinami Penne. Su z toho asi 2 porcie🙂

titkovamiriam
23. júl 2008

tak cestoviny mozem akokolvek ale toto doma milujemem:
nakrajam si roznu zeleninu na male kusky/paprika,paradajka,oharka,cibula/,pridam trosku steril.kukurice a hrasku,vsetko premiesam ovegetujem a pridam bud konzervu tuniaka,alebo sunku,alebo co ma kto rad ,pridam cestoviny ,premiesam a kazdy si uz da bud jogurt,tatarku,alebo inu omacku-robila som to aj z uvarenej mrazenej zeleniny aj s uvarenym vajickom a proste mnam na milion sposobov. 😀

jajax
23. júl 2008

tento recept je je jednoduchy a rychly a nam velmi chuti.1 kyslu alebo sladku smotanu,alebo mozeme skombinovat,rozvarime s hribovym bujonom.do toho dame makarony(cestoviny musia byt dute) a pomaly dusime az kym stava nezhustne.vyzera skor ako bryndza.to je vsetko.

jajax
26. júl 2008

zabudla som napisat ze makarony maju byt uvarene,ale nie uplne do mäkka.

misicka455
26. júl 2008

Těstoviny se sýrovou omáčkou a špenátem

recept je určen pro 3 osob(y)
doba přípravy je cca cca 1 hodina

Ingredience:
Co budete potřebovat:
1/2 balíčku těstovin (vřetena, mašličky apod.)
1 balíček špenátu
trochu másla
trochu hladké mouky
mléko
měkké sýry (např. Apetito, Maratonec - ne nízkotučné!)
sůl, pepř (lépe bílý), muškátový květ
cibule
česnek
cca 15 dkg cihly nebo jiného tvrdého sýra (spíše dle chuti)
strouhanka na vysypání

Příprava:
Nejprve si připravíme těstoviny běžným způsobem, aby byly al-dente (na skus - tužší) a necháme okapat.

Na pánvi necháme zesklovatět na jemno pokrájenou cibuli, přidáme špenát a chvíli podusíme, poté přidáme dle chuti sůl, pepř, utřený česnek, event. pro zhoustnutí vejce (není třeba!). A dáme stranou.

Pak si v hrnci rozpustíme máslo a přidáme mouku a uděláme světlou jíšku. Po té do jíšky postupně přiléváme mléko - po troškách a pořádně šleháme metličkou, aby se neudělaly hrudky a přiléváme mléko do té doby, aby byla omáčka středně hustá. (Po dalším vaření a přidání sýrů ještě zhoustne!!!) V této omáčce rozpustíme několik trojúhelníčků sýra - dle chuti (stačí 3). Když se rozpustí, přidáme na špičku nože muškátový květ, trošičku pepře a v případě potřeby sůl a necháme ještě chvíli provařit. Omáčka by měla být ve finále hustá!

Když máme všechny ingredience připravené vymažeme zapékací misku máslem nebo jiným tukem a vysypeme strouhankou. Po té smícháme těstoviny s omáčkou a polovinu jich dáme do zapékací misky. Na ně dáme všechen špenát a na něj zbytek těstovin. Na vrch vše posypeme nahrubo nastrouhaným sýrem a dáme do trouby zapéct dokud se sýr nerozpustí a lehce zezlátne.

Vypadá to složitě, ale je to jednoduché a výborné. I ti, kteří špenát nemusí se budou olizovat!

misicka455
26. júl 2008

Absolutní labužnické nudle.

Ingredience:
4 porce jako předkrm

9 lžic másla,
1 stroužek česneku,
260g čerstvých Tagliatelle, nebo podobných plochých těstovin,
2/3 hrnku nastrouhaného Parmazánu,
sůl a černý pepř,
1 malý lanýž z Norcie



Příprava:
Rozpustit máslo na středně nízkém ohni, přidat česnek a nechat ho zpěnit do bublinek a až se separuje a mírně zhnědne.

Mezi tím uvařit těstoviny ve velkém množství vařící osolené vody do ¨al dente¨. Slít je a vrátit do hrnce. Přidat zhnědlé máslo a Parmezán. Osolit a opepřit a lehce promíchat.

Těstoviny rozdělit na nahřáté talíře a přinést je ke stolu. Pomocí speciálního krouhátka na lanýže, na zeleninu, nebo mandolíny nakrájet lanýže na tenulinké plátečky nahoru nudlí.

TIP : Když nejsou po ruce čerstvé lanýže, tak lze použít lanýže z konzervy naložené v nálevu (doslechla sem se, že jsou k dostání v Macru). Vzhledem k výstřednosti receptu, nešetřite Parmazánem a použijte Parmigiano Reggiano pro tu nejlepší chuť.








Původní kuchyní tohoto receptu je Itálie

misicka455
26. júl 2008

Barevná houbovo - tvarohová Lasagne.

recept je určen pro 6 osob(y)

Ingredience:
Jedna porce 12.5 tuků a 441 kalorií.

3 velké červené papriky (asi 1 kg),
1 vejce,
500 g tvarohu,
1 lžíce olivového oleje,
500 g žampionů, na tenké plátky nakrájených,
sůl a pepř podle chuti,
2 velké cukety nakrájené na plátky podélce, (asi 300 g),
700 g rajčatové omáčky domácí ZDE, nebo koupená,
6 - 8 instantních lasagne těstovin, nebo 300 g čerstvých,
150 g očistěné rokety,
4 lžíce lístků bazalky,
40 g najemno nastrouhaného sýra čedar,

Příprava:
Rozkrojit papriky na 1/4 a položit je očistěné na plech slupkou nahoru. Ogrilovat je tak dlouho, až slupka zčerná a dostane puchýře. Vložit je do plastického, nebo papírového sáčku a nechat je zapařit po 5 minut. Slupku sloupnout.

Nechat zchladnout troubu na 180 - 200°C. Smíchat vejce s tvarohem. Rozehřát na pánvi polovinu oleje a usmažit na něm houby do měkka. Osolit, opepřit a vyjmout je z pánve.

Na stejné pánvi rozehřát druhou polovinu oleje a osmažit na něm cukety do hněda. Osolit opepřít a vyjmout je z pánve.

Rozetřít 1/3 rajské omáčky na dno hranatého pekáčku (asi 2 litrového). Na ni položit lasagne a nahoru rozdělit 1/3 paprik, hub, cuket, rokety a bazalky. Potom přikrýt další lasagne, potřít rajskou a pokračovat s vrstvením. Nahoře musí být lasagne a na ni rozetřít tvarohovou směs a tu posypat sýrem.

Péct nepřikryté v předem vyhřáté troubě asi 35 minut, až se vše dobře prohřeje. Před podáváním nechat 15 minut stát.

Lasagne nakrájet na čtvercové porce a podávat je teplé.

misicka455
26. júl 2008

Andělské vlasy (jednoduché) (R) (Dia)

recept je určen pro 6 osob(y)

Ingredience:
1 lžička oleje
2 stroužky česneku, utřeného
120ml suchého bílého vína
4 lžíce citronové šťávy
250ml zralých rajčat, na drobno nakrájených
220g vlasových nudlí
4 lžíce na kousky natrhané bazalky (nebo 4 lžičky sušené)
2 lžíce nastrouhaného parmesánského sýru, nebo jiného chutného
sůl a pepř podle chuti

Příprava:
Přivéct hrnec vody se solí do varu.

Na oleji, na středním ohni osmažit česnek do světlehněda. Sejmout pánev s ohně a nalít do ni víno. Vrátit pánev na oheň, zvýšit teplotu a nechat víno zredukovat na 1/2, asi 1-2min. Vmíchat dovnitř citronovou šťávu a rajčata. Sejmout pánev s ohně.

Vložit vlasové nudle do vařící vody a uvařit je podle Vaši chuti po 30 vteřin-1 min. Slít těstoviny a vložit je do nahřáté mísy. Přidat bazalku, sýr, pepř a směs z rajčat. Promíchat a ihned podávat.

Pro jednu porci: 291kalorií a 4.1 gramů tuků.

Doporučená příloha:
Zelený salát.

misicka455
26. júl 2008

Brokolicový koláč z těstovin

recept je určen pro 4 osob(y)
doba přípravy je cca 20 minut

Ingredience:
250 g velkých kolínek nebo rigatoni,
sůl,
1 lžíce másla,
150 g vařené šunky,
400 g brokolice,
1 stroužek česneku,
250 ml mléka,
2 vrchovaté lžíce rajského protlaku,
1 boloňské omáčky na těstoviny,
4 vejce,
100 g strouhaného eidamu,
3 lžíce mandlových lupínků

Příprava:
1. Kolínka uvaříme v osolené vodě podle návodu na obalu, scedíme a necháme okapat.

2. Vymažeme rozevírací formu o průměru 26 cm. Dno a stěny obložíme těstovinami. Šunku nakrájíme na kostičky a rozprostřeme na kolínka.

3. Brokolici očistíme, omyjeme a rozebereme na růžice. Dusíme ji asi 8 min. ve 125 ml vody, poté zchladíme studenou vodou a rozložíme na šunku. Česnek oloupeme a najemno posekáme.

4. Troubu předehřejeme na 180 °C. Smícháme mléko, rajský protlak, česnek a omáčku na těstovi­ny. Vše povaříme, necháme vychladnout a vmícháme rozšlehaná vejce. Omáčkou zalijeme brokolici. Posypeme sýrem a mandlemi. Pečeme asi 40 min.

orinka
28. júl 2008

tak ja vám pridám recept na klasické špagety 🙂:
cibuľku spením na oleji, pridáme mleté mäso, opečieme, zalejeme vodou, pridám soľ, vegetu, čierne korenie, trošku cukru (podľa "kyslosti" pretlaku), paradajkový pretlak, konzervu krájaných paradajok a dusíme cca hodinku... možno to znie ako to klasické mleté mäso na špagety z našich školských jedální 😀, ale keď sa to urobí naozaj dobre so všetkým, čo do toho patrí, tak je to mňamky... a pochutná si na tom aj chlap - mäsožravec 😀

orinka
28. júl 2008

ešte som zabudla strúčik pretlačeného cesnaku 😉 😀