Cestoviny. Poraďte receptíky na omáčky!

curly1983
23. feb 2007

Kucharecky dajte nejake dobre receptiky na fajne cestovinky 😝 😝 😝

Mate niektora aj nejaku fajnu paradajkovu omacku ???

lyongirl
28. júl 2008

orinka - my to tiež lúbime, mňam 😉

martina2007
12. aug 2008

ahojte,pridavam recept na paradajkovu omacku

nadrobno pokrajam papriku a cibulku,opeciem na olivovom oleji,pridam nakrajane bud cerstve rajciny,alebo v konzerve (co su s cesnakom,s bazalkou),cesnak,potom povarim a vsetko rozmixujem.
Pridam trochu vodky,a nasekane pistaciove oriesky,vyslaham sladku smotanu so zltkom a zmiesam to s omackou.
Potom aj s cestovinou,ked to mam hotove na tanieri posypem parmezanom.

martina2007
12. aug 2008

ked chcem cestovinku na rychlo,tak ju zmiesam s pestom a piniovymi orieskami a posypem parmezanom.

vanusak
12. aug 2008

Když mě honí mlsná a nevím, co bych k jídlu, udělám si"

"Primitivní" špagety s nivou a česnekem

Úplně jednoduché: špagety (anebo jakékoliv těstoviny) - klasicky uvaříme. Mezitím na dně hlubokého talíře vidličkou rozhňahňáme nivu, rozprostřeme po talíři a přidáme 1-2 stroužky česneku (jak kdo rád). Na to vysypeme horké těstoviny a necháme pár sekund rozehřát tu nivu a pak jen smícháme. Mňamka.

kuky8
21. aug 2008

Ahojte, prelúskala som všetky receptíky - dík za typy, ale to je pre nás, veľkých 😉

Neviete mi poradiť nejaké receptíky na cestoviny pre 8 mes. mimi, ktoré má 1 zub? 😀
A aké cestoviny používať (rezance, niťovky...)? Niekde som čítala že bezvaječné 😕
Dík.

majka35
21. aug 2008

kuky ... ja som kupovala také malilinké guličky a robievala som ich so špenátikom alebo s brokolicou ... a navrch trošiinku strúhaného syra ... 😅
neviem, ako sa tie cestoviny volajú, ale sú aj bezvaječné ... moja nemala vtedy ani jeden zub ... 😀 😀 😀

kuky8
21. aug 2008

dík majka, to som sa práve pýtala v téme "prvé príkrmy", že či môžem dávať aj tie guličky. Som ich kúpila a potom som čítala všade v receptoch, že použijeme rezance alebo niťovky. Tak som myslela, že či ich nemôže vdýchnuť 😕

lusil2005
22. aug 2008

no podla toho ci uz chces tak malemu babu davat lepok alebo nie. ak nie tak super su ryzove cestoviny. ja robim malej ryzove makarony aj vrtulky ale my mame alergiu na psenicu cize ona ine nemoze :D

roasha
24. aug 2008

ja som v LIDL kupila na skusku praskove/klasicky v sackoch,ako polievky/ omacky na spagety,cestoviny/napoli,bolonska/,a bola som prekvapena,ake boli fajne,a len za cca 14.,sk. 🙂 najdete ich pri cestovinach.
fakt doporucujem,prekvapivo kvalitna chut. 😉 🙂

titkovamiriam
25. aug 2008

roasha dufam ze tie praskove omacky nedavas jest dcere ☹

ja som robila cestoviny v piatok vecer,uvarila som vrtielka-tie maju deti najradsej a na cibulke som osmahla trosku pomletych kuracich prs,dve papriky a paradajky,pridala som za hrst kukurice a hrasku povarila a zaliala paradajkovym pretlakom,prevarila a dala na cestoviny a posypala struhanym syrom. 😀 -je to rychle a mnam

fifla
25. aug 2008

kuky8...nas kuebno papka cestovinky so spenatikom a kuracimi prskami alebo mrkvicka, perzlen a kuracie masko alebo so zltkom a karfiolom a velmi mu chutia s mrkvickou, kukurickou a brokolicou. kupujeme tie malinkate kolienka, tie su uplne skvele

jajax
25. aug 2008

asi to bude zniet uplne primitivne ale moj syn sa ide skoro zabit za obycajnymi cestovinami so syrom a kecupom.
kvalitne cestoviny este horuce posypat na hrubo nastruhanym syrom a podla chuti poliat kecupom.
a ked mi ostanu cestoviny tak mu ich ohrejem a dobre posypem grankom(pouzivam z lidla s cokoladovou prichutou).

titkovamiriam
26. aug 2008

najstarsi syn miluje cestoviny s grankom,zje aj pol sakla na posedenie 😀

cestoviny su vdacen daju sa spravit na milion sposobov-nechce sa mi to tu citat tak neviem ci je tu uz tento recept: uvarime cestoviny a polovicu dame do misy na zapekanie/vymastenej/ na vrch dame uvareny osoleny karfiol a vela kari korenia a nakrajanu sunku,zakryjeme to zvyskom cestovin zalejeme smotanou s 3 vajickami dame zapiect - ak je povrch uz zlatisty vyberieme a posypeme vela-vela syrom a dame na minutku este dopiect.

da sa to spravit aj s brokolicou ci spenatom. 😀

kaskya
4. sep 2008

LETNÝ ZELENINOVÝ ŠALÁT S CESTOVINOU

uvaríme pol sáčka cestovín - špirály
necháme ich vychladnúť
nakrájame uhorky a paradajky
tie primiešame do cestovín
pol tatárskej omáčky
pol majonézy
popor, soľ, trošku vegety
všetko premiešame a necháme na hodinu v ľadničke
😉

vieruliq
10. sep 2008

Tak ja úplne zbožňujem takéto cestovinky:
400g penne
1 balíček mraz. krabie tyčinky
1 pór
250 ml šľahačková smotana
kocku masla

Penne si uvaríme a scedíme. Na masle si opražíme očistený a pokrájaný pór, pridáme na kocky nakrájané krabie tyčinky a spolu pod pokrievkou podusíme. Potom už len zalejeme smotanou a nalejeme na cestoviny. Nekoreníme ani nesolíme. Chutia výborne aj bez toho.
Dobrú chuť
😉 🙂

ajlinka
21. feb 2009

kocky...tak my taliani mame dost radi aj taketo:
na oleji oprazit cesnak,pridat tuniaka z konzervy ci vongole ci miesane plody mora,podliat vinom,pridat rajcinovy pretlak....al najlepsie lupane rajciny z konzervy,sol,trocha zel.bujonu,posekanu petrzlenovu vnat

alebo jednoducho-len olej,cesnak,sol,bujon,petrzlenova vnat,rajcinovy pretlak
-vsetko to iste len miesto petrzlenu date palive papricky

a este s tekvicou(so spagetami ci penne)-tekvicu pokrajat na kocky,podusit s vodou...olej a zel.bujon,sol
varit domakka...rotlacit na kasu....zmiesat s cestovinou... a pridat parmezan....

mukky
21. feb 2009

joj ale som hladna 😀 take mnamky 🙂 pocitam neskor i snad pispejem niecim

liana
21. feb 2009

cestoviny vo všeobecnosti milujú bazalku, syr akýkoľvek, nikdy sa nezahanbí cesnak, a kto je mäsový, tak to istí buď pomleté hovädzie, alebo kuracie prsíčka.
🙂

dididi30
21. feb 2009

moj recept:
oprazit cibulku s cesnakom, kopec nastruhaneho syra(ja pouzivam anglicky cedar) premiesat a zaliat celou smotanou (je dobra kysla, ale aj sladka)... este pridam mix talianskeho korenia, ale robim to aj bez korenia 😉

gani
7. mar 2009

ahojte dievčence prosím o nejaky navod na prípravu cestovín(sme kupili ten strojček čo vyvalka cesto a aj pokrája a ako bonus daju sa tam aj ravioly plnene pripraviť) lenže ako to už u nas byva s velmi slabím navodom ako na to.Jasne podla obrazkov sa to da ,ale napríklad neviem či aj na plnene cestoviny ide rovnaka hrubka cesta ako na slíže?!dik

kisska
7. mar 2009

Ahoj gani - dostala som na vianoce rovnaky strojcek 😉 , ked robis rezancove cestoviny, mozes ist az na stupen 9, ale ked robim uz siroke rezance, tak nejdem viac ako na 7, mozno 8. Plnene som robila tiez 7ku, lebo ked ich prelozis, aby neboli tie kraje moc hrube. Aky mas recept na cesto? Ja som nasla 100g hladkej muky special + 1 vajce/2zltky, ale vacsinou mi je vela muky. Mas nejake dobre tipy aj na plnku?

gani
8. mar 2009

ahoj zatial nemam žiadny,toen strojček je darček pre svokru tak jej chcem dat hned nejake inštrukcie ako na to.našla som jednu stranku kde boli cestoviny od jamiho olivera a tam boli tušim dva alebo tri recepty na cesto,len som ju blbo uložila tak ju musim znova pohladat,len nebooli tam plnky.a neuveríš ale po vyše hodinovom kutrani sa v internete som nadabila konečne na plnky do cestovin a hadaj kde....presne tu(som tu hodinu mohla inak využiť 😀 je to na prvej stranke na konci a dokonca (som teraz kukla) aj recepty na cesto 🙂

kisska
9. mar 2009

😀 😀 😀 😀 takze sa vraciam na zaciatok 😉

kisska
10. mar 2009

jajzeboze, to som mala co najst... o dva tyzdne planujem obzierkove slavnosti s kamoskami a domacimi cestovinami... povedzte mi ako si mam vybrat 😉 Kde je madelaine teraz? 😅

mukky
11. mar 2009

kisska jezisi ja som precitala ze obriezkove slavnosti 😀 😀 a ake cestoviny budes robit?

kisska
11. mar 2009

mukky 😀 😀 😀 😀 no u nas sa hovori, ze prasiatku sa len o kukuricke sniva 😀 😀
chcela by som nejake plnene, a aspon dva druhy omacok. A chcelo by to nieco, co s neda dostat bezne v restike... kamosky maju veeeelmi chlpate jazycky 😉 😀

patricia1971
11. mar 2009

kisska-ak máš mail,napíš do IP, ja mám od kolegyne 50receptov na cestoviny,tak ti môžem poslať..... 😉 ...neviem to ináč poslať,len cez mail....a recepty vyzerajú zaujímavo 😅

kisska
11. mar 2009

dostala som, dakujeeeem... no bolo mi malo, ze som si nevedela vybrat doteraz? tak teraz som uuuuplne bezradna a hladna ako vlk 😅

ja_nulka
11. mar 2009

patricia, mozes prosim poslat tie receptiky aj mne? Dakujeeem. Mail mas v IP.

patricia1971
12. mar 2009

no ja som ešte ani jedny nevarila,moji to nejako nemusia,ale ja cestoviny milujem 🙂 ..ale teraz som na diéte,tak mám smolu ☹