• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čím ponúknuť hostí po dlhej ceste?

20. novembra 2008 
v nedelu oslavujeme ondricka-viem ,ze o tyzden skor,ale na den v kalendari, nam to nijakovsky nevychadza.
no,mam vymyslene, co nachystam v nedelu a pod, ale mucova rodina pride uz v sobotu.to je dvaja dospely bratia-35 a 37 a mama.co mam nachystat pre nich na jedenie,ked sa dovlecu po 6 hodinovej jazde autom?

oni su masova rodina,ja by som maso ,velmo nechcela,kedze bude aj v nedelu.....mate nejaky napad? nieco co ho je vela, nie je velmi drahe a dobre to vyzera a chuti? :slight_smile:

dakujem,za napady......
19. nov 2008 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zalezi co budes robit v nedelu - ak rezne a zemiakovy salat, tak by som v sobotu spravila nejaky rychly gulas alebo francuzske zemiaky, rizoto ... proste nieco kde maso sice je, ale nie kopec :grinning: pripadne nejaka zapekana zelenina pre masozravcov "osidena" oprazenou slaninkou na vrch :grinning: alebo nejaky privarok s vajcom pre masozravych s klobaskou :grinning: pripadne hrniec fazulovej alebo sosovicovej polievky a k tomu rezance na sladko

ak budes v nedelu robit nejake masko na prirodno pripadne pecene s nejakou omackou alebo tak, tak by som na sobotu volila nieco z vyssie vymenovanych, ale tak, aby tie chute neboli podobne
19. nov 2008 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bibula a co tak nejaka oblozena misa...studena? alebo cestoviny, ci objednat pizzu....
19. nov 2008 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no misu by asi zjedli na ranajky,alebo ako druhu veceru,oni su zraci-vsak taky chlapi.

rozmyslala som,ze spravim aspon dve jedla-"svokra" moc na sladke nie je,ale chalani by si mozno dali....
v nedelu urobim kopec ryze so zeleninou a v celku pecene dve kurcata a salat. :grinning:

torta bude aj v sobotu aj v nedelu a slaneho napeciem uz v piatok moooooc.

sosovica nie je zly napad,ale co ked tu vsetci ti chlapi zacnu prdiet? :grinning: :grinning: :sweat_smile:
asi spravim tie francuzske-tym sa nic nepokazi-posmazim aj zvlast slaninku,aby dielo pekne vyzeralo..... :sweat_smile: aka smotana sa dava navrch? lebo ja robievam obycajne bez :sweat_smile: :pensive:
19. nov 2008 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bibula ja zvyknem rozhabarkovat kyslu s jednym dvoma vajickami, posolit, okorenit, naliat na vrch a dat zapiect

sosovica, fazula - budes mat dobry dovod ich vyhostit na prechadzku s detusikmi :grinning:
19. nov 2008 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bibula, a co slany zavin? jednoduche a moc mnam
19. nov 2008 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bibula ja davam na francuzske kyslu so sladkou a vajickom dokopy... :grinning:
a co takto upiect zivansku???
19. nov 2008 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, my sice tak dlho necestujeme, ake ked prideme na vikend k svokrovcom, tak v sobotu nas obycajne caka segedinsky gulasik s knedlou a v nedelu klasika, nejake pecene kuriatko s ryzou, alebo ine masko...mnam, hned by som si dala... :slight_smile: a vzdy kopec roznych kolacikov a podla situacie torticka, ak oslavujeme...
19. nov 2008 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bibula - ja zalievam francuzaky sladkou smotanou (vajicka davam varene ako jednu z vrstiev), takze si kludne vyber. Ja davam navstevam aj kolozvarsku kapustu (prekladanu kyslu kapustu, ryzu a dusene bravcove maso, navrchu so slaninou a klobaskou) - je toho vela a syte :wink:
Ja by som sa pozvala k vam radsej na tu nedelu :wink: :wink: :grinning:
19. nov 2008 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
:grinning: no aj ta prekladana kysla kapusta je dobry vec,vyborny napad.... :wink: este dnes porozmyslam,dohodneme sa s mucom a zajtra nakupy.... :grinning:
20. nov 2008 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak pridu az vecer, tak by som si tazkku hlavu nerobila.par chlebikov oblozenych a caj a kavu. a na druhy den uz slepaci vyvar, a nejake masko.
bibula tak z tej prekladanej kapusty ti budu prdiet cely vikend. a tiez aj z francuzkych ked tam das smotanu a vajcko.
a ked im nachystas kazdemu velky rezen, tak ta to vyde tak isto draho ako keby si vyprazila syr. kasli na to, radsej sa obetuj a mas ciste svedomie. aby ta nahodou neohovoarali, ze si im ani poriadne najest nedala.
ja by som svojej rodine si starosti nerobila a spravila by som chlebicky. ale ak je to z muzovej rodiny a daaaavno som ich nevidela alebo len par krat v zivote, tak by som spravila rezne s kyslou uhrkou a hotovo. moc nespekuluj, lebo ked ja spekulujem tak to vzdy dopadne zle. :angry: :angry:
20. nov 2008 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
:grinning: :sweat_smile: no my ked sme tam prisli minule nam spravila pecienku a tu u nas nikto neje-dokonca ani muco-tomu tvrdila,ze ju jedaval,no u nas ju nejedava-tak co-teraz vymysla,ze nepride,lebo co ked havaruju-suchu knedlu dostane,nebudem vyvarat nic navyse-tie francuzaky budu aj tak vela. :rolling_eyes:
20. nov 2008 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
20. nov 2008 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok