Čím sa dá nahradiť vo varení vajíčko?

lilibili
24. feb 2013

keď že nám alergiu zistili vo veku 12 rokov synčekovi chýbajú jedlá na ktoré bol zvyknutý,hlavne vyprážaný rezeň či šampióny, ale aj iné či už zapekané cestoviny takmer všade ide vajíčko,čím mám nahradiť vajíčko?ďakujem vopred za pomoc

saska.t
24. feb 2013

@lilibili vola sa to hraska,skus vygooglit,je to vyborna nahrada vajicka,este k tomu aj zdrava a krasne zlepi vsetky ingrediencie 😉

katy1979
24. feb 2013

Ja davam vajahit. Fasirky neobalujeme, rezne obalis aj bez vajec. Skusali sme muka, mlieko, struhanka a drzi to. A do cestou in jednoducho vajce nedavame. Iba smotanu a syr. To drzi pokope. Jedine na co som neprisla ako urobit palacinky ci kolace. Kysnute bez vajec je v pohode ale taka babovka je problem.

lilibili
autor
24. feb 2013

@saska.t ďakujem za radu pozriem sa na to,Liana

lilibili
autor
24. feb 2013

@katy1979 no veru koláče tiež robím bez vajec a idem vyskúšať aj palacinky,že vraj stačí mlieko ,múka a trochu oleja a mali by byť jedlé 🙂 ,tak v priebehu týždna vyskúšam,a ten vajahit sa dá kde kúpiť v lekárni?Liana

katy1979
24. feb 2013

@lilibili vyskusaj a daj vediet. V predajniach zdravej vyzivy ci bioobchodoch tam kupis aj hrasku.

lilibili
autor
10. mar 2013

@katy1979 ahoj,tie palacinky som nakoniec robila z vajahitom a boli výborné,a dnes som robila taký zákusok bez vajec,je to že falošný krémeš ak budeš chcieť napíšem recept je to celkom dobré

katy1979
10. mar 2013

@lilibili vies mi prosim napisat recept na oboje? Budem velmi rada a vdacna. Ja som robila cokoladovy kolac. Isiel tam ocot ale recept nemam pri sebe momentalne. A chvalia si kolac s jogurtom ale este som ho neskusala

lilibili
autor
10. mar 2013

Tu je recept na zákusok:piškóta je z 2 biele jogurty,tégliky som si umyla a dala som 2 tégliky pol.múky,prášok do pečiva,1/2téglika olej,1 vanilkový cukor,dať piecť na papieri na pečenie aj trochu pomúčiť je to dosť husté cesto ja som ho rozotrela špachtličkou,potom si uvaríš plnku do tej treba ,1 liter mlieka ,ja som dala o nejaké deci menej,2 zlaté klasy,1 vanilka,15dg.cukor kryš.a 15 dg palmarím toto všetko dať naraz do hrnca z mliekom a uvariť ,po vychladnutí dať na piškótu a na vrch poukladať bebe kekse,skúsim nahodiť foto ak sa podarí🙂) inak najlepší je na druhý deń v chladničke piškota a bebe zmäknú a dá sa to dobre krájať a tie palacinky som dala vajahit podla návodu ako nahradiť jedno vajíčko,kvapku oleja,štipku soli a pol malej lyž.cukru a mlieko a hlad.múku,ako klasické palacinky len namiesto vajíčka ten vajahit,boli dobré mäkučké a ani sa nelepili,ak získaš nejaký receptík napíš mi poteším sa,Liana

sisaklenkova
31. dec 2013

@lilibili moja mala ma alergiu na mlieko, vajcia, muku, zeler, arasidy a vlasske orechy.. to som napisala len potraviny s vysokymi hodnotami, o tych s nizsimi hodnotami ani nemusim.. takze som chcela kupit to cesto pre celiatikov na babovku, vsetci ho vychvaluju, len neviem co si pocat, ked nemozeme ani vajcia, ani mlieko, no asi smola, ze ☹

elenaza
17. feb 2015

maly ma tiež alergiu na mlieko ,vajcia a kazein ,aké mlieko je vhodné viete mi poradiť ?

lenka100218
31. okt 2023

Prosím vas pri alergii na vajíčko da sa nejako vymyslieť akože chlebík vo vajíčku? 🤣 syn ho ma rad je velmi vyberavy v jedle a teraz nam zistili tuto alergiu tak čím mu ho nahradiť aby to bol akože on ? 😅🤷‍♀️