Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Čím sladiť namiesto cukru?

bambinkaa
10. feb 2012

Nasa mala nechce jablcko, vypluva ho. Vyskusala som trosicku ocukrit a zjedla bez problemov. Lenze cukrit nechcem, bol to len "pokus". Viete mi poradit nieco ine, co by to osladilo? (primiesat banan tiez nefunguje)

petronesa
10. feb 2012

s medom 🙂mi sladime aj cajik tak aj papa jablčko zo skoricou a s medom 😀

cicimon
10. feb 2012

tak jej nedavaj jablko, daj hrusku, banan - deti maju obdobia ked nejaku potravinu nechcu, alebo daj iny druh jablka

23janka
10. feb 2012

ahoj,nasa princezna tiez nechcela ale postruhala som jej do toho najemno piskutku a papala jedna radost.

katmi
10. feb 2012

my sladime medom.. cukrom som nesladila ani nepamatam... ale ak ti nechce jablcko, pristruhaj trosku piskotky a papat isto bude 😉

lucadra
10. feb 2012

@cicimon Súhlasím, ani mne nejdú všetky jablká po chuti. Záleží od druhu jablka. Niektoré sú sladké samé o sebe ale s cukrom by som to určite neskúšala. Skôr s tou piškótou alebo iným ovocím.
Možno práve vtedy nemala chuť na jablko. 😉

bridget
10. feb 2012

Zaujimava prirodna nahrada cukru je stevia, je to normalna crepnikova rastlinka, ktoru mozete mat v byte, ma velmi sladke listky a da sa nimi sladit trebars caj.... ziadne kalorie, ziadna chemia 🙂
http://zahradkar.pluska.sk/zahradkar/bylinky/st...

jonas17
10. feb 2012

@bambinkaa med by nemalo dieťa jesť až po treťom roku..ani moja nechcela sladké ovocie, len zeleninu, tak som jej ovocie "skrývala" neskôr do kaše. teraz zje už aj jablko, banán, niekedy kivi, ale nesílim to, nerobím z toho problém...a sladím jej javorovým alebo agávovým sirupom

lili777
10. feb 2012

@bambinkaa MOja skúsenosť so synom bola rovnaká, Jednoducho som mu nejakú dobu jablko nedávala. Dostával hrušky, banány, marhule, hrozno...čo bolo a mohol to. Jablko mi začal bez problémov jesť až keď mal vyše roka a dostal ho na kúsky do ruky. A dnes ho má najradšej🙂 Takže radšej nedať ako naučiť jesť neprirodzené sladké. Raz za čas ponúkni, určite si ho niekedy vezme🙂

bambinkaa
autor
10. feb 2012

@katmi medom este nemozeme sladit, je este moc malicka, ma len 8 mesiacov.
Jablka ziaden druh nechce.
A @lucadra este sa opytam piskotky ake davate? to neobsahuje cukor?

lussy666
10. feb 2012

@bambinkaa nedavaj jablcko, skus ine ovocie..ziadna tragedia. a neslad🙂

katmi
10. feb 2012

@bambinkaa ked nechce jablka, tak jej davaj ine ovocie.. alebo skus Ovko.. a piskoty samozrejme cukor obsahuju.. este som nevidela piskoty bez cukru 😕

kvetinka211
10. feb 2012

@bambinkaa med este nemoze, najskor tak po roku postupne ... nam doktorka radila glukopur ked kvoli zubkom nejedol nic okrem mliecka, ale nakoniec sme ho nemuseli dat ... na tvojom mieste by som dala ine ovocie, alebo skus jablcko chvilku podusit, bude potom sladsie ... alebo kup specialne dejske susienky

anjelicek26
10. feb 2012

Veru med urcite nie, je este malinka. Jablko neslad, ale kupene nechaj odstat, ked uz zacnu byt take vraskave, aj zosladnu, alebo kup rovno take. Vela krasy nepobrali, ale da sa to. My sme jablcko miesali s hruskou alebo mrkvickou, potom to jedol v pohode.

maria30
10. feb 2012

@bambinka tak je to aj u nás.. mne tiež nechce jablko v akej koľvek forme... skúšala som čerstvé- nastrúhané, v kaši, jabĺčkový čaj, presnidavku kupovanú aj domácu... proste nechcel nič, pokiaľ tam bolo jablko..nič som s tým nerobila.. proste mu ho nedávam a dávam mu iné ovocie... .

alex31
10. feb 2012

@bambinkaa ... a musis cukrit??? aj ja by som mozno navrhla skusit nejake ine ovocie, mozno sladsie ako napriklad banany ... a mozno len ma obdobie ked prave jablcko nechuti ... ja necukrim vobec, ani cajik ani ine veci .. raz som kdesi pocula ze vraj ked deti ochutnaju a naucia sa od malinka ocukrene tak uz ani inac papat nebudu chciet ... moj maly nepije ani ocukrovany cajik ani ovocie a nema s tym vobec problem aj napriek tomu ze uz sladke papa ... samozrejme v tej spravnej miere ... ale ked mu dam nieco ine osladene tak povie ze fuj sadkeee 😀 😀 😀

luba142
10. feb 2012

@bambinkaa normalne gulate piskoty, je tam sice cukore, ale zase ked to das do jablcka tak to bude chutnejsie, mne tiez nechceli same jablko papat dcerky 🙂

estterka
10. feb 2012

@bambinkaa nuz chyba bola,ze si vyskusala ocukrit,teraz uz vie,ze sa to da vylepsit..mozno stacilo trosku trpezlivosti 😉 ja ked jablko,tak ho tiez necukrim...ale vyskusat ine ovocie a casom sa k jablku vratit.

kryska5
10. feb 2012

@bambinkaa ahoj, lepšie je nesladiť, okrem závislosti na sladkom a pokazených zúbkoch ten rafinovaný cukor na nič dobrý nie je .... ja som používala ryžový slad, príp. iné obilninové slady, konzistenciu to má ako med ale je to menej sladké. Ovocie som však nikdy nesladila, to skôr nejakú kašu. Teraz v zime môže byť dobrým "sladidlom" aj sušené ovocie, lepšie nesírené a v biokvalite, rozmixovať (ak máte dosť zúbkov tak mixovať netreba) do kaše a mňamka na večeru 😉 Moja malá odmalička zbožňovala sušené hrozienka, umy prípadne nechaj chvíľku namočené vo vode aby boli mäkšie. Možností ako sa vyhnúť bielemu cukru a zároveň neodopierať sladké je neúrekom 😉

bambinkaa
autor
10. feb 2012

@alex31 ved ja praveze vobec nechcem cukrit. Bananik davam poobede do kase a doobeda som chcela to jablcko. Dlhu dobu ho uz nechce, tak som iba jeden jedinykrat ocukrila, aby som zistila ci ho ozaj nelubi. Chcela by som jej spestrit jedalnicek (kedze mame domace jablcka) samozrejme nie za kazdu cenu.

bambinkaa
autor
10. feb 2012

@kryska5 to je super 🙂 mohla by som pripravit hrozienka s jablckami 🙂 mnam

kryska5
10. feb 2012

@bambinkaa presne tak 😵 aj sušené boskyne sú mňamka a slivka je dobrá aj keď sú problémy s kakaním 😉 u nás to teda fungovalo parádne 😀

alex31
10. feb 2012

@bambinkaa .. tak potom by som navrhla aby si jej chvilu jablcko nedavala ... aj moj syn ma taketo obdobia ... niekedy nam chuti vsetko a potom nastane cas ked to co chutilo vobec nechce 🙂 a mozno len naozaj nie je obdobie jablk 😀 ani moj maly uz asi mesiac vobec nechce ziadne jablko a predtym sme jedli iba jablka 😀 😀 😀 ved nakoniec ani nam dospelym stale nechuti to co inac mame celkom radi ... a ked pomoze - male deti este nepotrebuju az tak pestry jedalnicek ako dospely clovek ..myslim tym ze zakazdym maju jest nieco ine rano nieco ine na obed a vecer ...zaklad je aby bol zdravy a plnohodnotny co sa tyka zivin a mineralov aby mali dostatok energie ale oni teraz len vsetko skusaju a chvilu jedia len jednu vec aj kazdy den a potom to uz nechcu ... k niektorym veciam sa vratia k inym uz nie ... ak nechuti tak nechuti ... den-dva nedaj potom skus a ked sa nepodari spapat nechaj tak a skusis opet neskor .. podla mna ta chut na jablcka sa urcite opet vrati 😀

kaja73
10. feb 2012

@bambinkaa jablko by som tiež nesladila,ale ak raz budes nieco chciet sladit,tak je vyborny agavovy sirup-dostat v DM ku. Ma v sebe aj dake mineraly ,nealergizuje ako med a nestimuluje tvorbu inzulinu.
Ja ho použivam pri priprave niektorych jedal-napr. avokadovy "puding" s nim robim-mixnem banan,avokado,pridam pol.lyzicu agavoveho sirupu,pridam karob-ma chut ako kakao-dostat v zdravej vyzive-,moze ho už male mimi-nealergizuje,nema v sebe drazdive latky-,pridam este trochu ryzoveho mlikea-moj kravske nepije ,poriadne vymixujem,na konzistenciu pudingu a zdrava mnamka je na svete. 😉

lili777
10. feb 2012

Ináč mojou skúsenosťou je, že deti proste mávajú také obdobia, že niečo nechú. Môj 2-ročný mal obdobie, že nechcel vidieť banán, po nejakých 3 mesiacoch ho začal znovu papať. Proste netreba to zobrať ako nejaký fakt, že moje dieťa to nechce a skúšať po dlhšej dobe ponúknuť znovu. Samozrejme ak nechutí čokoláda, tak to netreba 🙂 ale pri ovocí a zelenine sa netreba vzdávať.

gumimaci
10. feb 2012

@bambinkaa nicim, vyskusaj iny druh jablk, pripadne ine ovocie. Nas maly v takom veku uz jedol hrusky, slivky, maliny, jahody... jablcka zacal jest v podstate tiez az teraz a banan neda do pusy ani za svet 😉 teraz srotuje mandarinky a pomarance, zistila som, ze ma radsej kyselsie ovocie.
Musis najst co jej bude chutit aj bez cukru.

gumimaci
10. feb 2012

@katmi existuju 😉 niesu to teda klasicke piskoty, ale susienky neobsahuju cukor.. http://eshop.biopekarnazemanka.cz/Jablecne-bio-...
http://www.feedo.sk/shop/hero-baby-bionatur-v-z...

katmi
10. feb 2012

@gumimaci ja som hovorila o klasickych piskotach ;)

doda242
10. feb 2012

@bambinkaa pokial sa ti da urcite necukruj,skus jablcko z hruskou to nieje take kysle,a ked ani to nezaberie tak jablcko nedavaj,a ak uz budes musiet sladit,slad hnedym alebo trstinovym cukrom,a co som citala knihy o zdravej vyzive detom by sa mal davat ako sladidlo agatovy med,ze je najvhodnejsii pre deticky. 🙂

doda242
10. feb 2012

@bambinkaa a este som chcela,klasicky med je minimalne do troch rokov pre deti najhorsie sladidlo a hlavne skodi dasnam.

lucikan
10. feb 2012

@bambinkaa tak jej nedavaj kysle jablko ked jej zatial nechuti, na tu chut dozreje, moj teraz vo veku 15 mesiacov ma rad vseliake kysle veci a pritom jablka dlho dlho nechcel. Daj ine ovocie. Ked ma raz nieco kyslu chut, tak ma, naco to salit?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli