Čím sladiť namiesto cukru?

bambinkaa
10. feb 2012

Nasa mala nechce jablcko, vypluva ho. Vyskusala som trosicku ocukrit a zjedla bez problemov. Lenze cukrit nechcem, bol to len "pokus". Viete mi poradit nieco ine, co by to osladilo? (primiesat banan tiez nefunguje)

lubina
10. feb 2012

Medik je dobry ale zavisi aj od veku dietata kedy s nim zacat. Niekedy totiz moze spusti alergiu. Ja som starsej dcere med nedavala, vlastne ani mladsej a nedavno starsej zistili alergiu a alergologicka mi hned povedala, ze nedat v ziadnom pripade med.Takze s medom opatrne, aby neurobil vacsiu skodu ako osoh. Ja som do jablcke pridavala piskotky.

barbyes
10. feb 2012

@bambinkaa ak chceš prírodné sladidlo tak ja malej zásadne sladím javorovým alebo ryžovým sirupom, kúpiš ich v BIO obchodíku 😉
na med bacha lebo je to silný alergén, minimálne do roka sa neodporúča a potom by som ho tiež naozaj výnimočne používala
a ja som do jabĺčka kým bola malá zvykla pridať trošičku kaše (napr. trojobilná od Alnatury DM), zahustila a aj trošku neutralizovala kyslú chuť, samozrejme som aj dosladila 🙂 poprípade skús skombinovať s hruškou

adriana7
10. feb 2012

@bambinkaa , ja používam tiež ako kaja, bio sirup z agáve, je aj cenovo najlepší (javorový je o dosť drahší), ja kupujem fľaštičku u nás v bioobchodíku za 2,95 eura. ďalej namočené sušené ovocie - figy, ďatle, hrozienka, slivky (tie mixnem a dávam do jedla)...ja používam aj med - od 4 mesiacov u všetkých mojich detí (aj celá ázia tak dáva), ale my med konzumujeme bežne (deti ho poznali už "z bruška") a máme svoj (teda kamarátov), my med nekupujeme v bežnom obchode, a máme celoročný, t.j. zbieraný so všetkých druhov a počas celého roka,málokto ho robí, stáča sa až na jeseň, je najmenej alergizujúci, lebo má vyvážené harmonické zloženie ( to vravel kamarát, ja sa v tom vôbec nevyznám)

adriana7
10. feb 2012

a ešte som chcela...s nadšením som kúpila aj stéviu, ale nám, žiaľ, nechutí, stále tam je cítiť taká trpká príchuť ako v umelých sladidlách, škoda

adrika214
10. feb 2012

med sa nema podavat detom do troch rokov (vysoky alergen a skodlivy na dasna a zuby), taktiez piskoty,ani detske ani ziadne,naco? Ked jablcko nechuti,tak jednoducho nedavaj,skus zase casom ponuknut. Jednoznacne ako sladidlo pre deti je vhodny agatovy sirup.

kvetinqa
10. feb 2012

neslad, ak potrebujes sladit aj tak, tak javorovy alebo agavovy sirup

seminkads
10. feb 2012

@bambinkaa med, steviu ani ine sirupy nedavaj, mne v nemocnici odporucili na sladenie glukopur-je lahsie stravitelny, ale na tvojom mieste by som jej neprisladzala a ak jablcko nechce tak ho na chvilku zrus a daj neskor, bez neho sa zaobide,ale do roka by som urcite nesladila.

zitaje
10. feb 2012

@bambinkaa ja by som skusila nastruhat to jablko do popoludnajsej kase namiesto bananu 😎
Pripadne mi este napada pomiesat struhane jablko s rozpucenym bananom, hoci aj tak, ze viac bananu a menej jabka.
Teraz je to blbe, nie je ziadne schopne ovocie, nesilila by som, a v lete bude eno-nuno, moze uz marhule, broskyne, melon, kadeco. Podla mna to moc neries, a myslim si, ze je lepsie, ked zje len 1/4 jablka v kasi, ako keby zjedla cele, ale osladene 😉. Teda v tych 8 mesiacoch.

bambinkaa
autor
10. feb 2012

o tych vseliakych sirupoch som este nikdy nepocula, no musim si to nastudovat 😀 Radsej by som skusila zatial len susene ovocie 🙂

katrinka8
10. feb 2012

Baby, ja som sa o mede docitala, ze nie je ani tak alergen, ale vraj obsahuje nejaku latku, ktora sa moze (nemusi, ale moze) v detskom zaludku zmenit na nejaky toxin, ktory je nebezbecny. Ked dietatko rastie, to, co to moze sposobit, uz v zaludku nema, takze preto v neskorsom veku sa uz med moze. To len tak na okraj 😉 My sme akurat kupili javorovy sirup v DM, vdaka bodom za polovicnu cenu 😉

ivetka5
10. feb 2012

A čo tak glukopur?

ikke
12. feb 2012

med urcite nie, az po roku 😉
mozes skusit sladsie odrody jablk ako Gala, Fuji a este aj tie nechat niekolko dni postat pri izbovej teplote. potom budu sladsie.
a presne ako radia ostatne, bud vynechat na nejaky cas, alebo miesat s bananom, pripadne trochu glukoruru, v krajnom pripade s troskou podrvenej baby-susienky