Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Čím zdobíte perníčky?

lili777
16. dec 2011

Baby poradte čo používate na zdobenie perníkov? Cez sáčok sa tá dierka za chvíľu rozšíri a robí hrubé čiarky, svokra kúpila aj také plastové pero, ale tiež je to otrasné. DAjte nejaký tip. Ďakujem

zabka88
16. dec 2011

@lili777 najlepšie potrieť žltkom a dať mandľu alebo oriešok 😉

lili777
autor
16. dec 2011

@zabka88 super tip, aký jednoduchý🙂 ja nezdobím vôbec. Ale svokra sa rozčuľuje nad tým každý rok

lleniak
16. dec 2011

@lili777 menim sacky, ked uz dierka nie je dobra. ale kedze mi tento rok asistovali obe deti, tak sme proste zdobili nahrubo 😀

lussy23
16. dec 2011

zo celofánu som som si nastrihala trojuholniky a tie som skrutila do kornútika.. to sú ale jednorázovky a dosť potovrné. Stačí že sa urobí veľká diera a vrecko môžete zahodiť...😠
Tento rok som si kúpila maličké vrecká aj s nastavčekmi. Dá sa to aj umývať, lepšie ako sáčok a celofán. 🙂

zabka88
16. dec 2011

@lussy23 super kde toto dostať?
@lili777 hej, ale s vyšlahaným bielkom sú predsa len zaujímavejšie 😉 my zdobíme skôr tak na hrubo laicky, ale už som používala aj špáratka keď som chcela dotiahnuť detaily.. alebo sa dá potrieť bielkom celý a máš to 😉

benne
16. dec 2011

@zabka88 ja mám tiež kupene od Dr.Oetker trubičky, predávaju po 4ks, alebo farebné alebo biele, alebo už som videla tohto roku aj jednu velku bielu, normálne v marketoch medzi "pečením"

zabka88
16. dec 2011

@benne díky za radu, pokukám sa 🙂 príjemné pečenie 😉

gretka2
16. dec 2011

Farebne trubicky Dr.Oetker su dost lepkave.
Ja pouzivam preosiaty praskovy cukor s citronovou stavou. Uz to mam odskusane, zo zaciatku bolo tazke odhadnut spravnu konzistenciu, ale za chvilku som na to prisla a fici to 🙂 Treba vyskusat, ci sa napisana ciarocka potom nerozlieva. Ale treba dat pozor, aby neboli hrudky. Davam to do pevnejsieho sacku, s malou dierkou. Netreba to mat prilis huste. Treba to odskusat 🙂 Mne to na medovnikoch celkom chuti ta kyselkava chut. A je to bez vselijakych umelin.

lucula73
16. dec 2011

@lili777 akurát som si zarobila bielkovú polevu,už asi 5x tento mesiac. 🙂
Ja používam také sáčky čo sa hore dajú zatvoriť,takým tým zipsom,alebo čím to je...v papiernictvach majú rozne veľkosti,je to sáčok hrubší ako mikrotenový a mne vydržal každé zdobenie 😉

lussy23
16. dec 2011

@zabka88 ja som to objednala cez sugarart

julianka777
16. dec 2011

ja klasicky vymiesam bielko so 140g pr.cukru(2x preosiaty) a dam tam trochu potravinarskeho farbiva(v prasku)-to kupujem v Tescu

lucinocka
16. dec 2011

praskovy cukor, bielka a citronova stava...zdobime mikrotenovym sackom, mala som tubu ale nervy som s nou mala neskutocne.. nejde nam o krasu ale o chut 😉

1 bielok
140 g praskoveho cukru
lyzica citronovej stavy
Mixovat s mixerom kym poleva nie je krasna husta a leskla 🙂

bianca
16. dec 2011

@lili777 ja ich nemam uplne super ale robim so sackom ale nie mikrotenovym.Take ten pevnejsi da sa kupit v domacich potrebach.

tu su moje

lussy23
16. dec 2011

@bianca nádherné
@lucinocka krásne... ja som raz skúšala mirotenový msáčkom a nešlo mi to...

Inak ja robím polevu takto 150g cukru(aspon 5krát preosiatý)
a jedno bielko.
Miešam varechou.

bianca
16. dec 2011

@lussy23 dakujem

inak ja zdobim : bielko vyslahat,potom pridat 160 g cukru a troska skrobu.Ked je to huste tak pridam citronku a dla potreby este docukrujem a miesam uz iby rucne.Cukor preosievam 2x na najemnejsom

andyzrs
25. dec 2011

Ja zdobim bud orieskami vseho druhu hned pri peceni a po peceni vyslahane bielko s cuuuukrom. Pred par rokmi som si kupil v eurovom obchoce cukrarsky sacok s nasadami🙂)) sacok som musel presit lebo sa rozpadaval a nasady som vyhodil ma druhy den lebo boli nepouzitelne. teraz pouzivam nasadu vyrobenu z konca prepisovacieho pera ktorym sa da pracovat velmi dobre lebo robi vkusne tenke linie🙂) lava ruka tlaci plnku a pravou uz len kreslit a pisat.

andyzrs
25. dec 2011

tak

lussy23
25. dec 2011

@andyzrs krásne medovníčky a prvýkrát tu vidím , aj dielko od nejakéího chlapa=)

stardust
25. dec 2011

@bianca wow, tie vyzeraju krasne! Robis take len pre seba a rodinu, alebo pecies aj pre inych za poplatok?

bianca
26. dec 2011

@stardust dakujem.Robim len pre nas doma.Nemam pevnu ruku na rovne linky

Tu začni písať odpoveď...

Odošli