Čo a ako uskladniť z letnej sezóny na prvé príkrmy?

bajana
16. jún 2014

Čakám augustové dieťatko a počas tohtoročnej letnej sezóny by som chcela urobiť nejaké zásoby ovocia a zeleniny na prvé príkrmy, ktoré nám vychádzajú na zimu. Preto by som sa chcela poradiť, čo všetko (ovocie, zeleninu) a akým spôsobom (surové x uvarené, ochutené x neochutené, zmraziť, zavariť) môžem uskladniť na zimu, aby som mohla ponúknuť dieťaťu čo najhodnotnejšie, najzdravšie a najprirodzenejšie prvé príkrmy.
Ďakujem a želám krásny deň 🙂

jarus_galbi
16. jún 2014

Ahoj, ja tak tiez planujem, aj ked nasa ma uz rok, ale neskor za zide. Mne svokra jablcka uvarila a potom zavarila a tiez tak aj tekvicu. Svagrinka zasa jablcka iba nastruhala surove atak zavarila. Asi bysom to nemrazila, skor zavarila, takto to budes mat vzdy po ruke 🙂 Ja planujem tento rok marhule, broskyne (ak nejake budu) a slivky uvarit, rozmixovat a zavarit do mensich poharikov (od tatarskej, horcice..). Nasa napriklad vobec nechcela surove jablko, zjedla az uvarene vo vyzive. A ja preferujem neochutene, do roka by sa nemalo ani sladit, ani solit, aj ked v niektorych kupovanych sa sol aj cukor najde 🙂

bajana
autor
16. jún 2014

@jarus_galbi dakujem za tipy, dufam, ze to tu nezapadne prachom a pridaju sa aj ine skusene mamicky 😉

ukulela
16. jún 2014

ja by som aj mrkvu skusila - podusit a zavarit taku rozvarenu. ta v obchode bude v zime plna chemie ... a mozno aj skombinovat - ako vyzivy byvaju - mrkva jablko a tak. hrusky. a paci sa mi napad s tymi tekvicam,i v podstate si myslim, ze zavarit sa takto da skoro vsetko zo zahrady ked to urobis vo forme pyre. len by som volila ozaj male pohariky, max. tatarska, aby si to potom nemaal zbytocne otvorene v chladnicke a aby babo zjedlo na jeden krat a nebola skoda vyhadzovat.

povuma
16. jún 2014

@bajana ja budem robit vyzivy marhulove, slivkovo jablkove...malinove tiez s jablkom, aby toho bolo viac....jahody som si napr. zamrazila, v zime pridam k jablku, bananu na spestrenie...to drobne ovocie je vzdy dobre zmiesat s jablkom....jahody, maliny, cernice, cucoriedky,....samy o sebe su dost kysle.... 😉 prip. zamrazit, tam sa uchova viac vitaminov....zamrazit mozes aj pyre....napr.jahodove, v tych nadobkach na lad...v zime len primixujes k inym druhom ovocia 😵