Čo dať 1,5 ročnému dieťatku na chlebík?

kiwi82
8. jan 2012

Mamičky poradíte nejaké pomazánky alebo nejaké prílohy ku chlebíku? my točíme dookola len syr kiri, pražskú šunku, masielko, džemík... Ak máte niečo, čo fajne chutí Vašim drobcom budem veľmi rada 😉 Ak je to niečo zložitejšie poprosím aj postup. ďakujem.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
annaopialova
8. jan 2012

ahoj ja kupujem natierku manna byva pazitkova z plesnivym syrom ale aj cista

kaja73
8. jan 2012

Ja davam najcastejsie len na sucho opaceny chlebik s olivovym olejom,alebo avokado popucim-mozes natriet len tak,alebo vymixujes s maslom ci syrom. Ale avokado je dost mastne,tak tuk k nemu ani netreba.
Tiež možes ,ked varis masovu polievku,vybrat masko vymixovat ho a rozmiesat so syrom,ci maslom-mas tak masovu natierku.
Možes aj rozne druhy zeleninky- uvarenej -/brokolica,cukina,fazulka.../pomixovat s maslom a mas zas zeleninovu natierku.
Aj tuniakovu možes spravit,vajickovu atd.
Fantazii sa medze nekladu. 😉

zvonkohra
8. jan 2012

@kiwi82 moja mala ma najradsej vajickovu pomazanku.uvaris 2-3 vajicka na tvrdo,pridas maslo,syr,posekanu sunku trosicku horcice a vsetko zmiesas ponornym mixerom 🙂 potom ma rada vianocku s masielkom,chlebik vo vajicku,sunku,ale v poslednej dobe len chlebik s masielkom

nadhera
8. jan 2012

mame nas domaci medik - takze s masielkom vymiesam a pochutka. 🙂

zuzana76
8. jan 2012

v tomto veku uz moze natierky vajickovu, tvarohovu, z vareneho masa a z varenej zeleniny z polievky , alebo akejkolvek varenej zeleniny, napr aj z varenej cervenej sosvice s trochou masla vymiesta a osolit, ta sosovica je bez supiek, tuniakovu, rybaciu,

ako rada by som ja robila natierky, ja ich zboznujem a moje deti len suchy rohlik, ci chlieb, maximalne s maslom a starsi aj sunku, ale mladsi ani to 😖

mata1001
8. jan 2012

ahoj ja tiez robievam vajickovu pomazanku,tvarohovu, a tuniakovu.potom na chlebik-masielko alebo kiri so sunkou,dzemovy chleba alebo chlebik + nejaka zeleninka no najcastejsie su to paradajky.ja som uz dala aj detske parky-nezabijajte ma kvoli tomu 😉 alebo ak ma chut dostane len pusty rohlik...

aela
8. jan 2012

kazde dieta je ine, moja prva dcera mi nikdy na chlebe nechcela jest nic sladke, takze sme davali maslo, syry a sunku a salamky, mladsia dcera celkovo zje maloco, na chlebiku jej chuti tvrdy syr, sunka a bravcova mast s rajcinou a parky jeme bez chleba 😀 pomazanky nerobim ziadne, ja to nelubim a v skolke toho este bude mat dost 😅

akika722
8. jan 2012

ja deťom robievam natierky asi všetkeho druhu 😀 miluju natierky a radšej ich urobim doma ako keby som im mala kupovať tie umeliny 😅
tak papaju s pečivom bud tie spomínane natierky,šunku,syry-tie miluju tiež,pripadne chlebik s maslom a uvarenym vajičkom,samozrejme zelenina..
starši ma velmi rad šunkovu penu,no nekupujem ju často-ja osobne neznašam paštety a veci v ktorych v podtate neviem čo tam mixnute je 😅

nelinka0401
8. jan 2012

aj ja robím len domáce pomazánky.tie z obchodu nám nechutia 😒 ale malý mi nechce ani to,len suchý chlieb alebo rožok..ale tak nenápadne mu tam natriem maslo a už su zvyká 😀

zuzka1008
17. jan 2012

maslo, vajicko a maslo, domaci dzem, skusili sme aj sunku ta mala velky uspech, ale to len občas, nemalo by sa to

stanislavao
17. jan 2012

1,5 rocnemu hocico. ved hadam uz take velke dieta jedava vsetko. Dobra a rychla natierka je nasledovne: jedno male klasicke maslo, 1 ryby v konzerve, Balticke sardinky v oleji ja kupujem a jednu pasteyu. vsetko spolu vyslahat az do peny, moze sa trosku prichutit vegetou, ak treba. dobra a rychla natierka.

dajna11
17. jan 2012

no mojmu drobcovi chutí naj hrianka s maslom....a ked pečivo tak maslový chlebík,popríp.s detskou šunkou....iné žial nič.

exupery
17. jan 2012

Moja bude mat 2 roky a na chlebiku nezje nic,iba suchy 😒 skusala sokm snad vsetko,zial bez uspechu...