Čo dnes pripraviť pre 2 ročné dieťa na papkanie?

aalexis007
17. aug 2012

Túto tému zakladám na základe toho, že mi už vážne dochádzajú inšpirácie, čo vymyslieť môjmu 2-ročnému synovi na papkanie. Mohli by sme tu prispievať denne, čo ktorá práve varí drobcovi - resp. pre celú rodinu. Kto bude chcieť môže pridať aj fotto alebo aj receptík. Myslím si, že je nás tu viac takých, ktorým by takáto téma pomohla. Môže sa tu písať, aj čo mali detúrence na raňajky, desiatu, obed, olovrant, večeru. Ďakujem 🙂 🙂

zigzag
17. aug 2012

hmm, no ja mam uz par dni chut na palacinky 😀 odkedy ich mozu jest drobci?

nanulik
17. aug 2012

ja by som povedala že od kedy dokážu požuť, ale ja nepatrím medzi matky ktoré sa riadia tabulkami, 😀 😝
@zigzag

zigzag
17. aug 2012

@nanulik ani ja, ja mam 14 mesacneho, uz mame 2 stolicky, ale neviem si predstavit ako sa morduje s palacinkou, chudak :D ....neake miny by som musela, alebo pokrajat neako, hmmm , mam chrobaka v hlave, moj sa s jedlom aj "rad pohra"

katussamus
17. aug 2012

@nanulik ja som našla super recept na palacinky v knižke výživa detí, palacinky robím už len podľa neho 🙂 tam je to uvedené ako recept pre predškoláka 😖 ale mladší syn má 18 mesiacov a palacinky papá odušu 😝 síce len čisté ale mlsáme 😉

nanulik
17. aug 2012

@zigzag no ja si myslím ýe palacinka nie je problém, ja ked dám mojmu na tanierik tak si rukou trhá a dáva do ust

nanulik
17. aug 2012

@katussamus aký recept? ja robím 250g polohr. muky, 1/2 l mlieka a jedno vajko

zigzag
17. aug 2012

@nanulik heh, ved to, hned by skoncila na zemi 😀 nas ma stadium hadzania vsetkeho na zem, 😖
ja robim z 6dc mieka, 2vajka a 300g hladkej muky, pridam aj postruhane jablka, alebo hrusku, su stavnatejsie..... vzdy sa podarili, cesto sa netrha....

katussamus
17. aug 2012

5 dcl mlieka, 2 vajcia, štipka soli, 220 g hladkej múky, 10 g práš. cukru, 1 vanilkový cukor 🙂 ináč odvtedy ako som objavila tento recept papám palacinky aj ja, dovtedy mi nechutili. 🙂
@zigzag my máme teraz obdobie, že všetko chce papať len vidličkou /hovorí pich 😀 / takže mu palacinku nakrájam a on si napichuje 🙂

zigzag
17. aug 2012

@katussamus no ked ho nenakrmim ja,osobne, tak by sa nenajedol vobec, ale zase je este maly, aby jedol samostatne,, ale ved dorastie, nam robievala mamka stale palacinky, nestihala dopekat :D inac ja som spalacinkymi dost experimentovala, pridala som aj instantnu kavu, granko, co sa dalo, 😀 ale to nie je pre drobcov uz,,, inac som skor za zdravu stravu a snazim sa to neako drzat v rovnovahe, 😀

katren
17. aug 2012

@aalexis007 takato diskusia tu uz je....staci pouzit vyhladavac.......
pozri v diskusii co dnes varite alebo jedalnicek 2 rocneho dietata.... 😉

nanulik
17. aug 2012

@katussamus ja cukro nedávam vôbec potom sa pripaluju

@zigzag to je skoro podobné množstvo. A jablká dávam do lievancov

katussamus
17. aug 2012

Pridám receptík čo sme včera mali na obed: 🙂

rybie file, zemiačiky, eidam syr, majoránku, rascu, olivový olej

rybie file uvaríme, s rascou, uvaríme aj zemiaky, potom zoberieme zapekaciu misu, vymastíme olejom , a ukladáme zemiaky, file, syr, posypeme majoránkou a dáme zapiecť 🙂

aalexis007
autor
18. aug 2012

Dobréééé ránko. Ako sa to tu pekne rozpísalo a začalo to celkom sladko - palacinkami. Tie sme mali my včera na obed, ale môjmu malému veľmi nechutia. Zjedol asi len štvrťku. Polievočku sme mali tekvicovú a dnes si urobíme zeleninkovú. Na raňajky sme si urobili musli s mliekom a banánom - rozmixované. 🙂 🙂 🙂

@katussamus také filé urobím na nedeľu - vďaka za dobrý typ 🙂

erika1911
29. jan 2016
erika1911
29. jan 2016

@katussamus tie palciky sú fakt super, malá mi nechcela palacinky ale tieto...až sa jej robili gule za ušami 🙂

kukakaj
29. jan 2016

Dcera dnes obedovala kesu oriesky...boli sme pred obedom u nasich a mala objavila na stole kesu oriesky, jedla ich prvy krat a tak jej chutili ze som prizmurila obe oci a dnes sme jedli pred spanim iba trochu polievky a dobehneme to ked sa zobudi 🙂 inak mame sosovicovu polievku a zapekane cestoviny s kuracim masom, cuketou a sampinonmi 🙂

mechurik
3. feb 2019

@kukakaj pokial viem sampiony a hriby mozu doti az od 6.tich rokov

zara0201
3. feb 2019

@mechurik hriby od 5-6 ale sampiony su povazovane ako zelenina. Bezne davaju v skolke 2-3 rocnym

mechurik
4. feb 2019

@zara0201 v porodnici na kramaroch mi dali tabulku potravin.hriby su 6rokom

zara0201
4. feb 2019

@mechurik ale sampiony skor

kukakaj
5. feb 2019

@mechurik keby som sa riadila podla tabuliek tak su deti akurat tak o vode, ja viem ze hriby sa mozu od 3 rokov kvoli tomu ze su tazko stravitelne, sampinony aj skor, jasne ze som deti nenaladovala hned hribovou prazenicou, vyskusali sme po troskach cca. po 2 rokoch, normalne ich stravili a nebolo im zle, bezne mavame hlivovu polievku, casto pouzivam sampinony pre vareni a jedli uz aj klasicke hriby a bez ujmy, vie o tom aj lekarka a povedala, ze ak im nesposobuju traviace tazkosti, mozu ich jest, niekomu hriby netravia ani v dospelosti, je to individualne...deti maju 4,5 a 2,5 roka