Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

jukov
13. mar 2019

@daniela2227 jaj, a zabudla som, cesto treba nechať nakysnúť

daniela2227
13. mar 2019

@jukov dakujem velmi pekne..hneď zajtra skúsim 😊

eri444
14. mar 2019

Mne dnes ráno prišli na chuť plnené parené buchty, tak zopár som si ich spravila. Bude mať aspoň aj manžel na večeru 🙂

ellieellie
14. mar 2019

Dnes plnené papriky v paradajkovej omáčke a k tomu zemiaky.

luccki
14. mar 2019

Luskova omacka so zemiakmi na kyslo s koprom.

mijo53
14. mar 2019

@adriannasvk zoberiem kyslú kapustu od oka , podľa toho koľko je Vás doma / premyjem ju studenou vodou, lebo nemáme radi veľmi kyslú. Potom ju trochu posekám, aby nebola veľmi dlhá a neťahala sa po brade . Zoberiem olej, nakrájam celú veľkú cibuľu a opražím do sklovitá, pridám mletú červenú papriku a vylejem do kapusty, ochutím kapustu podľa chute, soľ, čierne mleté korenie, rasca, kto chce môže dať trochu vegety. premiešam. Hlávku sladkej kapusty dám do vody zovrieť, aby sa mi listy dobre oddeľovali a dali sa stočiť. Mám mrazené hríby /ak nie sú tak môžu byť šampiňóny/, podusím na oleji a cibuľke, ochutím a nechám vychladnúť. Uvarím ryžu, nechám vychladnúť. Zmiešam ryžu, hríby, vajíčko, osolím, okorením a plním listy, keď nie je dosť listov, tak urobím guľky. Na dno hrnca dám kapustu, poukladám plnené listy, kapusta, guľky a zase kapusta. Zalejem studenou vodou, prídám paradajkový pretlak, bobkový list, celé čierne korenie, rascu celú, nové korenie asi 4 guličky, ešte raz na oleji orestujem cibuľu, lebo sa hovorí, že kapusta sa nikdy nepremasti, prikryjem a varí sa, kým kapusta nie je mäkka . Ja nezahusťujem, jeme to s bielym koláčom, takto máme najradšej, Vôbec nie je cítiť, že v kapuste nie je mäso, takto robím aj plnenú paprieku.

jukov
15. mar 2019

na obed hrášková omáčka s vareným vajcom a domácim zemiakový chlebom, o chvíľu idem zarobiť cesto na pizzu - jedna hawai a druhá s kuracími prsiami

zuzu_la
15. mar 2019

u nás rýchlovka, rezance s orechami

henka123123
15. mar 2019

Zemiakova na kyslo mleta sekana vajco

zuzu_la
16. mar 2019

na obed plnená paprika s knedlou a na večeru idem robiť cviklové kofty https://dobruchut.aktuality.sk/recept/69884/cvi...

mijo53
16. mar 2019

zeleninová polievka s haluškami a zemiaky na kyslo s volským okom, zajtra bude tá istá polievka a plnená paprika, knedľa /tak ako som asi 5 príspevkov vyššie písala recept na plnenú kapustu/ bude to plnka ryža a hríby, už sa varí, aby prešli chute

ejmylia
18. mar 2019

Cesnakovú krémovú polievku som spravila a mäsko z ryžou máme ešte zo včera 🙂 Mám rada, keď navarím viacej a v pondelok nemusím 🙂

diankadop
18. mar 2019

Kolozvarsku :-P 🙂

jukov
18. mar 2019

dnes som nemusela variť, zostal guláš zo včera, ale zajtra má malý v škôlke na desiatu tvarohovú bábovku, a keďže je alergik na vajcia, veľa toho musíme doma variť - piecť a nosíme mu do škôlky, tak som piekla bezvaječnú mramorovo tvarohovú bábovku

wikiwiki
19. mar 2019

@verka18567 prepáč, že až takto neskoro odpisujem.. Som sem nestíhala vôbec prísť skôr :-/ .. Ten receptík ti napíšem do súkromnej správy, len ho musím pozrieť v mojej múdrej knižke a momentálne doma nie som.. No večer snáď budem stíhať a napíšem ti..

flimelka
19. mar 2019

vcera vecer som spravila kyslu sosovicovu polievku so zemiakmi, takze na dnes som mala navarene. druhe som nic nevarila, kedze nam tato polievka bohate staci na obed

jachin
19. mar 2019

Nemáte niektorá skúsenosti s pizzovým cestom - polotovarom? či už čerstvé alebo mrazené.

ellieellie
19. mar 2019

@jachin Nie, ani by som ho nekupovala, ved priprava trva 2 minuty a treba nan minimum surovin, ked nechas odstat
pizza vobec nezatazi zaludok ako kupovana..

luccki
19. mar 2019

@jachin za mna celkom pohoda z lidlu, ale vacsinou berem len to ich listkove na pizza slimaky a klasika pizzove cesto robievam takmer vzdy domace. Ale aj to pizzove sa da.

jachin
19. mar 2019

@luccki vďaka, niektorým sa zdá lidlacke sladké, tak za to sa pýtam, ale teda vyskúšam
@ellieellie máš nejaký dobrý a ako čítam aj rýchly recept? Ja som zo dvakrát robila domáce cesto, ale po krajoch bolo tenké a veľmi prepečené, no nebolo to ono.

nuni11
19. mar 2019

@jukov Recept by si nemohla prihodit? 🙂

ellieellie
19. mar 2019

@jachin Jasne, mam perfektny a rokmi overeny recept, poslem ti ho do spravy,
lebo je to na dlhsie 🙂 ale vyskusaj urcite, na zaludok mega lahka stravitelna pizza, velmi chutna, robim ju kazdy piatok a tiez ked pridu kamarati, kazdy vychvaluje.

jukov
19. mar 2019

@nuni11 pravdaže môžem, páči sa
Bezvaječná mramorovo tvarohová bábovka
Suroviny:
jemný tvaroh na pečenie 250 g
polohrubá múka 1,5 hrnčeka
maslo (obyčajné, hera, palmarin) 250 g
prášok do pečiva 1 sáčok
sóda bikarbóna 1/2 malej lyžičky
cukor krupica 3/4 hrnčeka
vanilkový cukor 2 sáčky
banán prezretý 1 ks (rozmixovaný)
citronová kôra strúhaná 1 kopcovitá malá lyžička
soľ 1 štipka
mlieko cca 100-200ml (podľa hustoty cesta)
Všetky ingrediencie zmiešať.
granko 2 veľké lyžice na kakaové cesto (z vanilkového cesta odobrať cca 1/2 hrnčeka, primiešať granko)
Bábovkovú formu vymasliť a vysypať múkou.
Liať do formy 1 vrstva vanilkového, 1 tenká kakaového, 1 vanilkového, 1 tenká kakaového a nakoniec vrstva vanilkového cesta.
Piecť: 3D pečenie 175-180°C 50 min.

iren88
20. mar 2019

parené buchty som urobila, makové aj grankové 🙂

san_dra11
20. mar 2019

Fasirky so zemiakovou kasou a salatikom

henka123123
20. mar 2019

Kuracie spagety

anitta98
21. mar 2019

Dnes som sa rozhodla pre vyprážaný a varený karfiól s opekanými zemiakmi a zeleninovým šalátom.

paulakolla
21. mar 2019

@ellieellie aj ja si prosím recept na pizza cesto 🙂

diankadop
22. mar 2019

Rybku na cibulke a masle s varenymi zemiakmi a zelenym salatom. Polievka nam ostala este zo vcera rajcinova, tak ju dnes dojeme.

lucya87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz