Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

bobinkask
23. jún 2012

@nelinka0401 @danielaj peknučké tortičky 😉

bobinkask
23. jún 2012

@lenka268 super dakujem za radu 😉 najbližšej dobe určite vyskúšam len musím kúpit cukríky 🙂

bobinkask
23. jún 2012

moje dnešné pečené jablka plnené ovsenými vločkami s medom a hrozienkami so zmrzlinou a višnovou štavou 🙂 taká rýchla mlsnotka- rýchlo sa spravilo aj rýchlo zjedlo 😀

ukana
23. jún 2012

@bobinkask super to vyzerá 😵 😵 😵 😵 mimo tému, ty máš trojičky? to je krásne 🙂 🙂 🙂 🙂

jajuuus
23. jún 2012

babulky, poraďte prosím... robím plnené papriky v paradajkovej omáčke, ale ostalo mi ešte dosť veľa plnky (ryža+mäso)... nechcem už robiť guličky, ani naplniť ďalšie papriky... neviete, čo s tým? 😅 môžem to dať napríklad zapiecť do trúby? 😅
ďakujem za akúkoľvek radu 😉

ukana
23. jún 2012

@jajuuus ja by som to v nejakej forme zapiekla ako fašírku...robila som aj brumíkov fašírkových, bábovku, srnči chrbát...do vnutra možeš dat klobásu, vajce na tvrdo, primiešat mrazenú zeleninu....hocičo 😵 😵 😵 😵

syla
23. jún 2012

@jajuuus naplnenú papriku šup do mrazničky a zíde sa neskôr 😉

jajuuus
23. jún 2012

@ukana ďakujem, tiež som rozmýšľala nad tým vajíčkom a zapiecť to ako fašírku 😉
@syla nemááááám už ďalšiu papriku 😀 ale aj tak vďaka za tip 😉

sloto
23. jún 2012

ahojte.. my sme dnes navarili vynikajúcu krémovú cesnačku s opekanými krutónikmi a druhé máme zapekanú cuketu s mletým maskom a syrom s pečenými novými zemiačkami a zeleninovým šalátom.....asi som sa prejedla :D

fontana
23. jún 2012

@jajuuus ja bz som urobila koložvársku kapustu,a masko môžeš aj zamrazit.
ja som dnes varila klasiku bryndzové haluška s kyslím mliekom a na zajtra sa chystám uvarit slepačiu polievku s domácimi rezancami a kuracie rfezne plnené bylinkovým maslom obalené v šunke,k tomu opekané zemiačky a hlávkový šalátik.

titkovamiriam
23. jún 2012

@danielaj ano mam rebarboru v zahradke,sme si mysleli ze je po nej lebo sme na jesen celu zahradu prekopali,no nastastie prezila,aj ked tento rok je trosku zubozena 😠 .tu na okolí rastie ako burina v zahradkach 🙂
skus donaskovu sluzbu starkl oni maju vsetko:
http://www.starkl.com/view/p-1337/Zpet-na-prehl...

tu je slovensky:
http://www.starkl.sk/view/p-1265/Spaet-na-prehl...

luciok
23. jún 2012

Mám pocit, že rebarborový koláč bol dnes v každej domácnosti 😀 Aj u nás, robila svokra, ten s bielkovou penou. Fajný. Zato obed - veľká bieda. Omastené zemiaky 😖 A že prečo som stále taká hladná..

atiatko
23. jún 2012

Tak u nás bolo dnes lečo a pirohy plnené lekvárom pre synčeka 🙂

BABENKY PROSÍM ..... zajtra aj v pondelok budeme mať oslavu mojich narodiek, menín a synčekových a ocinkových menín ..... poradíte mi nejaké mňam ľahké zeleninové šaláty ... aj také s jogurtom, alebo smotanou .... môžu byť aj s nejakým ovocím (hrozno, anananás, jablká) alebo krabími tyčinkami .... ĎAKUJEM !!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

katkavan
23. jún 2012

@atiatko akurat hladam dobry recept na pirohy,mas nejaky overeny recept na cesto?alebo ostatne baby,viete poradit?dakujem 🙂

katkavan
23. jún 2012

@bzuco pozeram,ze aj Ty si robila pirohy,vies mi prosim Ta dat osvedceny receptik na cesto?Vdaka

norcima
23. jún 2012

@atiatko ja poradim zalievku na salat zeleninovy 🙂 2 PL horcice, 2PL vinneho octu, 2 PL olivoveho oleja, cukor a sol podla chuti a 1 kyslu smotanu 🙂

atiatko
23. jún 2012

@ukana taaaaaak a teraz si ma dostala ..... môj obľúbený strúhaný tvarohový koláč .... mňáááám 🙂 🙂 🙂

ukana
23. jún 2012

@atiatko na recept s krabími tyčinkami som aj ja zvedavá, mám ich už dlho v mrazáku...
ja robím cestovinový šalát...nejaká drobná cestovina- napr.mušličky- kuracina nadrobno pokrájaná a osmahnutá, kukurica, hrášok z konzervy...dosolit, okorenit a dve kyslé smotany...nechat vychladnut...mávame to v lete často ..

ukana
23. jún 2012

@atiatko dostala som vyše pol kila domáceho tvarohu, tak som musela piect 😎

atiatko
23. jún 2012

@norcima ďakujem .... zapíšem si do svojho múdreho zošita 😉 🙂

mysiatkoo
23. jún 2012

@atiatko jablko, mrkva, paradajka, uhorka a cottage cheese...

atiatko
23. jún 2012

@ukana tak ja robím už dlhšie z krabích tyčiniek - 2 bal. tyčiniek, nadrobno nakrájať, pridať na jemnučko nakrájaný menší pór, dosypať 2ks sterilizovanú kukuricu v konzerve (ja dávam klasika jednotársku), primiešať malú majonézu a 2ks kyslej smotany .... dochutiť soľou a bielym mletám korením a podávať s pečivom 😉 ... toto mám odskúšané ale hľadám niečo nové 😉 🙂

atiatko
23. jún 2012

@mysiatkoo a k tomu nejaké zálievka, alebo majonéza, biely jogurt či smotana ?

bzuco
23. jún 2012

@katkavan
katka, ja robím len toto a je skvelé 😉
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6432
nie som typ gazdinky, čo vyvára celé hodiny....u mňa to musí byť rýchle a fajné
a toto mám už odskúšané aj na sladko aj na slano a oba sú mňam....úplne ako keby boli zo zemiakového cesta 😎

tanitta
23. jún 2012

baby co z ribezli?? okrem bublaniny 😎

gabuska36
23. jún 2012

konečne máme nove zemiaky, vyprážaný karfiol a k tomu uhorkový šalat...mńam....no a zajtra ideme na chatu od rána variť gulaš z diviny....

mysiatkoo
23. jún 2012

@atiatko ten cottage ti spravi ako keby zalievku, viac do toho ani netreba ;)

bobinkask
23. jún 2012

@ukana dakujem 😉 ano mám 9-ročné trojčatá dve dievčatka a chlapca 🙂

gab
23. jún 2012

@atiatko - do väcsej misy vrstvit nadrobno pokrajany zeleny salat, na to hrasok, na to postruhana mrkva, cibula, kukurica. Nalev 250ml smotany + 250 ml majonezy - spolu zmiesat, vyliat na salat, posypat riadnou vrstvou nastruhaneho syru. 300 g slaninky na kocky opiect do chrumkava a este taku horucu rovnomerne vyliat aj s vypekom na syr. Na 24 hod do chladu. 😉