Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

moma
1. sep 2012

plnená paprika a prvý krát doma robená kysnutá knedľa. Neverila som, že sa bude dať jesť, ale dá sa, taká som na seba hrdá 🙂

nelinka0401
1. sep 2012

@sisanka mňam,hned by som si dala. 🙂

miriamr
1. sep 2012

zemiakový prívarok s kabanosom a domácim chlebíkom, čokoládový poding s černicami 😉

ellise
1. sep 2012

zeleninová polévka, švestkové knedlíky z bramborového těsta s makem, a v troubě drobenková buchta se švestkami a hruškami

nakup
1. sep 2012

@miruss mňam!!! pstruh je moja obľúbená rybička tak na masle s cesnakom a mandľami.

kibuk
1. sep 2012

dnes šošovicova polievka a zemiakove placky
zajtra kuraci vyvar z rezancami a masove guličky v paradajkovej omačke a knedlík 🙂

kaja153
1. sep 2012

sviečková 😉

danielaj
1. sep 2012

@lunana potom mi prosím daj vedie´t, aká bola tá trhacia buchta, lebo som včera na ňu objavila recept a zdá mi to fajn, ale ešte som to nerobila 😒

dabon
1. sep 2012

Dnes mame zo vcera este lečo s klobaskou a vajičkom + zemiačky, polievku som nerobila, zajtra bude pečena kačica, knedla a kapusta, a polievočka - nejaký vývar, kurací al. morčací 🙂

libka1
1. sep 2012

vyprazany syr, hranolky, tatarka, slepacia polievka

libka1
1. sep 2012

baby mam prosbu, neviete nahodou kde najdem ten recept co tusim minuly tyzden varili u kamily magalovej, taky jablkovy kolac, polovicky jablk naplnene lekvarom a na to cesto... dakujem

miruss
1. sep 2012

@nakup: Aj ja mám rada pstruhy. Sme si pochutili.

mamkabeika
1. sep 2012

Ahojte 🙂

Dnes sme mali kurča s plnkou od manželovej maminy, k tomu zemiačky a uhorkový šalátik a domácu čalamádku, kto čo chcel 🙂
Keďže má dnes mužíček nočnú a zajtra bude dospávať, nedeľný obed som varila dnes. Potrebovala som zlikvidovať papriky a paradajky, tak som spravila kuracie stehná v pikantnej paprikovo-paradajkovej omáčke. Zeleninku s cibuľkou a cesnakom som orestovala a podusila spolu so stehnami. Udusené stehná som obrala z kože, zeleninku rozmixovala, pridala som jeden domáci pretlak, okorenila a stehná vhodila späť do hotovej omáčky.

Môže sa to podávať aj s ryžou, no my máme najradšej zemiačky 🙂

lunana
1. sep 2012

@danielaj je super 😝 sama som zožrala asi polovičku 😀 ešteže som robila z dvoch dávok 😀 ale treba tam viac múky ako je písané v recepte, teda ak máš ten istý ako ja, lebo ja som dala toľko koľko tam bolo a stále sa to lepilo, tak som musela pridávať, kým sa s tým cestom aj nedalo pracovať...ale chuťovo je fantastická 😅

katulka74
1. sep 2012

dnes sme dojedali gulas zo vcera.

ibajeho
1. sep 2012

och tu sa rady asi ani nedockam... 😒

sebi123
1. sep 2012

my sme dnes mali plnenu papriku 😉

nakup
1. sep 2012

No konečne voda tečie aj keď mliečna, chlórovaná, ale tečie 🙂varila som 🙂 už mi to chýbalo kapustnica s údeným mäsom, klobásou, .... & chlebíkom, a žemľovka s jablkami a pudingom prvý krát taká kombinácia ale dobrá

rastulka
1. sep 2012

My sme dnes mali tarhonove rizoto 🙂 že akááá mnamka,už žiadna ryža 😉 A Rebekina meninova torta 🙂

6katka10
1. sep 2012

ja zajtra budem variť policajné prsia...nafotim fotorecept a capnem to tu na MK 🙂 vynikajuuuca mnamka... 🙂

titkovamiriam
1. sep 2012

žienky pozerali ste torty na jojke ta suši lod bola umelecke dielo! 🙂

ukana
1. sep 2012

baby, nejaký tip na kurča na zajtra...nechcem klasiku, pečené, to máme stále.... 😒 ....mám celé kurča........dík 🙂

tosomja
1. sep 2012

Dnes sme mali plnenú papriku, paradajkovú omáčku a knedľu.
Zajtra asi spravím namiesto slepačej polievky - fazuľovú s údeným a zeleninou
Rybu na masle, zemiaky

A nejaký koláčik, ale jednoduchý, možno bábovku, ale bublaninu

titkovamiriam
1. sep 2012

@ukana ja ti poradím škoricove 🙂 jordanske

nakup
1. sep 2012

@ukana http://varecha.pravda.sk/recepty/plnene-kurca-f... vyskúšaj 🙂

@titkovamiriam to bolo úžasné tak malo času na rozmyslenie si ako a tak rýchlo skvele to su machry 😎

kucminka
1. sep 2012

u nás dnes menšia oslava,tak salamovo kukuricový šalát s cestovinou,oblíž prst a pizzové a lekvárové koláčiky z lístkového cesta.

ibajeho
1. sep 2012

@titkovamiriam o com je rec? Aka relacia???

titkovamiriam
1. sep 2012

@ibajeho na jojke bola relacia torty-1.cast-samozrejme americka,ale spickovy cukrari mali rozne ulohy a prilezitosti-svadba,oslava narodenin,firemna oslava a upiect tortu-jasne ze obrovske:
http://varecha.pravda.sk/diskusie/bajecne-torty...

ibajeho
1. sep 2012

@titkovamiriam ejha to si zajtra kuknem ked zvysi cas 😉 Dakujem

levandullka
1. sep 2012

Dnešná večera - zeleninový šalát s olivovým olejom a fetou a k tomu hrianka z čierneho chleba 🙂