Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

nelinka0401
20. sep 2012

dnes len také rýchle jedlo.pečené klobásky 😀 dnes oberáme konečne hrozno.ja som už najedená z neho 😀 😀

daniz
20. sep 2012

ja dnes vôbec neviem čo na večeru, dám deťom vybrať z - paradajková polievka so syrom,
- zemiakové hrebene,
a včera som robila syrové torteliny s hríbovou omáčkou.

zklimekova
20. sep 2012

dnes smotanová polievka s bielou fazuľkou od včera, plus vyprážaný syr a varené zemiaky 🙂

irsina83
20. sep 2012

Ahojte, my sme dnes dojedli brokolicovy krem a robila som cevabcici so zemiakmi, cibulkou a horcicou 🙂 mnam uzasne boli 😉

mita9
20. sep 2012

jaternice 😀

danielaj
20. sep 2012

@moname mne, keď sa minú z mrazáka, tiež robím z kompótu, aj zo slivkového, marhuľového, broskyňového aj čerešňového 😉
@papuka jééj, krásna, nemáš za čo, naozaj som rada, že som inšpirovala 😉

mysiatkoo
20. sep 2012

tak druhy pokus s fasirkami - uz som kupila maso v normalnej masne, ziadne vakuovo balene obabravacky... plus zelena fazulka a zemiaky... mala zbodla dospelacku davku :D

babush
20. sep 2012

dnes moje oblubene kura na smotane s kolienkami...a hlavne vela omacky 😉

irsina83
20. sep 2012

@mysiatkoo a co si mala s masom pred tym??

veroninna1
20. sep 2012

dnes leco a pre malu spenat (baby spenat zahusteny zemiakom)

caty82
20. sep 2012

my sme dnes piekli francuzke zemiačky. 🙂

riana12
20. sep 2012

u nas pastiersky kolac 🙂

barca25
20. sep 2012

zemiakove placky z varenych zemiakov a masovo ryzove placky(nieco ako plnka do plnenej papriky :D a rajconovo parikovo cibulovy salat 🙂

kaara1980
20. sep 2012

dnes na obed dojedačka-polievka zo zelenej fazuľky na kyslo a na večeru pizza štangle+kôprový a syrovo-cesnakový dresing

pakin
20. sep 2012

U nás Zeleninová polievka a Kuracina po Gemersky s tarhonou. Mnammmmmmm 🙂 😉

adulikka
20. sep 2012

dnes cesnaková polievka a zemiakové placky
na víkend chystám španielské vtáčky

mravvcek
20. sep 2012

baby ako robite zeleninove rizoto,mam strasnu chut a neviem receptik.....

levandullka
20. sep 2012

U nás dnes šafránová ryža s kuracím mäsom naprírodno a k tomu ľadový šalát s citrónom, olivovým olejom a talianskymi bylinkami. Všetko FIT 🙂

lencyca
20. sep 2012

ahojte,dnes sa dojedla cukinova polievka a konecne masko-zapekane mlete rezne so syrom,zemiak.kasou a kapustovym salatom,syn ma pochvalil,ze nebicko v papulke 😀 zlatko moje,budeme mat aj nazajtra,nemusim varit,ale budem piect mojmu tatovi pracliky na oslavu 🙂

mysiatkoo
20. sep 2012

@irsina83 vcera som pisala, ze boli v plane fasirky, ale maso neprezilo noc v xladnicke 😖

catrena
20. sep 2012

ja dnes vypražany karfiol,ryža a dusenu kuraciu pečienku pre masožraveho chlapa... 🙂

eva7780
20. sep 2012

u nas dnes bravcove na horcici a zemiakova kasa,bude aj na zajtra

danielaj
20. sep 2012

dnešné cukinové špízy so syrom, párkou a klobásou pre obalením, suším žlté hruštičkové mini paradajky, špízy po vypražaní a spolu s kelovým prívarkom a cesnakovým posúchom - myslela som, že to nebude spolu pasovať, tak som robila ešte aj hranolky, ale chutilo výborne a dojedol sa prívarok aj posúch 😉 a idem sa pustiť ešte do toho jablkového koláčika 😉

linddi
20. sep 2012

šošovicovú na kyslo a zemiakové placky - mňam už teraz sa mi zbiehajú slinky.,... už nech som doma z práce 😀

danulicek
20. sep 2012

kočky, a nemáte nejaký chutný receptík k zajtrajšiemu obedu, kde by som využila patizón? vyprážať ho je posledné riešenie. dostala som totiž patizón od svokry, šklebí sa tu na mňa už pár dní a akosi sa mi nechce doňho pustiť. musím s ním niečo spraviť, ale čo? 😖

irsina83
20. sep 2012

@mysiatkoo jaaaj, a to si take kupila ci???

irsina83
20. sep 2012

@danulicek ja robim patizonovo-zemiakove placky a su vyborne, jemne... 😉

levandullka
20. sep 2012

@danulicek Ja robievam úžasné zeleninové zapekané cestoviny. Taliansky recept. Dá sa tam dať čokolvek, ja striedam cukinu, patizón a baklažán. Uvaríš si akékoľvek cestoviny, na troške olivového oleja si udusíš na malé kocky nakrájaný patizón, takto isto upravíš aj šampiňóny nakrájané na také pol centimetrové kúsky (ak nemáš, nemusia byť). Ďalej si dáš do robota parmezán, lístky bazalky a tak jednu-dve polievkové lyžice strúhanky. Všetko spolu rozmixuješ. Do uvarených cestovín zamiešaš ten patizón, šampiňóny, na kocky nakrájanú mozzarelu (podľa toho pre koľko osôb to robíš, ja zvyknem dávať 4-5mozzarel) a krájané paradajky z plechovky (môžeš si aj ovariť čerstvé, ošúpať a nakrájať, no je to viac roboty). Na celú túto zmes potom nasypeš ten parmezán a dáš zapiecť. Je to jedno z mojich najobľúbenejších jedál, no je to trošku zložité a časovo náročné. Dúfam, že som ti aspoň trošku pomohla 🙂

irsina83
20. sep 2012

baby tehotenske chutky dnes mi prikazali, ze upec si jaternice 😀 tak peciem jaternice 😀 mnaaam aj ked mi bude zle ale nech 😀

danulicek
20. sep 2012

@irsina83 a mozes mi prosim dat aj receptik? to vyzera slubne 🙂

@levandullka mnaaaaam, to vyzera vyborne, aj ked casovo narocnejsie na pripravu. ale receptik som si ulozila, ked mi svokra da patizon nabuduce, urcite spravim tento recept a super je, ze to mozeme jest aj dva-tri dni. teraz zvazujem nieco rychle, patizon som totiz este nikdy nepripravovala 😅 a mozno nakoniec najdem chut a sympatie k tomu patizonu, ze tento receptik spravim aj zajtra 😀