Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

womankc
25. sep 2012

tak toto Vám musím napísať- čítam si tak recept na grécky syrový koláč a naraz narazím na , že "pridáme PRDOPEČ" no skoro som sa vyprska do smiechu , kým mi došlo, že to je akože skratka prášku do pečiva hehehe

womankc
25. sep 2012

odkedy mám prepísanú dvanástorníkovú diétu, tak mi chodia po rozume len takéto maškrty 😉
Rafaelo kocky:
Korpus:

5 bielkov
5 PL cukru
100 g múka
120 g kokos
1 čl prdopeč
3 dl studené mlieko na zaliatie upečeného korpusu

Plnka:

½ lt. Mlieka
5 PL kukuričný škrob (zlatý klas)
1 vanilkový cukor
200 g cukor (môže byť trochu menej)
250 g margarín
100 g práškový cukor

2 smotany na šľahanie

Príprava:

Bielky s cukrom vyšľaháme, pridáme múku a kokos s prdopečom a vylejeme na vymastený a vysypaný plech. Pečieme cca 20 min. pri 180°C. Ešte horúce polejeme studeným mliekom až kým nevsiakne.

Plnka –vyšlaháme žltky , zl.klas, cukor a van. Cukor v troche mlieka a pridáme do horúceho mlieka – povaríme niekoľko minút a za stáleho miešania vychladíme.
Vyšľaháme si maslo s pr. Cukrom a postupne spojíme s pudingom. Natrieme na korpus.

Navrch dáme 2 vyšľahané šľahačky.

titkovamiriam
25. sep 2012

dnes prskovo kukuricova polievka,vyprazane kuracie rezne,hranolky a vypražana pečen-to pre mna a tatinka iny by ju nezjedli 😲

drobik1
25. sep 2012

ahojte dnes brokolicova kremova polievka a patizonovo-zemiakove placky s kuracim soteee... 😀

womankc
25. sep 2012

@titkovamiriam no keď si napísala, že koľko má tvoj syn rokov / starší/ tak som pochopila, že prečo toľko vyváraš, pretože pravdupovediac ma udivovalo , vždy keď dávaš foto menu, že máš aj viacero chodov 😉 , klobúk dolu, že stíhaš, no asi sa nenudíš , čo?

titkovamiriam
25. sep 2012

@womankc na a este mam starsieho 21-nieje vidno moj profil ked kliknes na foto?,veru ja sa nenudim-ked nevarim a nepracujem tak som na koniku,na Fb,lustim,citam no najradsej som vonku-aj dnes je tak nadherne!!!!! 🙂 už sa tesim na kavicku na dvore

evitaka
25. sep 2012

Dnes krkovička na divoko (červené vinko, smotana, zeleninka), knedľa, a čiernoribezľový džem k tomu (náhrada za brusnice)

kucminka
25. sep 2012

@nelinka0401 hm,len ona ich už v albume nemá,som pozerala,ale nič som nenašla,nedáš ho sem?

nelinka0401
25. sep 2012

@kucminka 🙂 pozri ešte raz.teraz som pozerala a má ich tam. 🙂 ale ak ich nenájdeš daj vedieť a potom to opíšem 🙂

diusik
25. sep 2012

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4898&order=1
super omacka aj masko,robim v tlakovom hrnci,za hodku je hotove 😉

joannas
25. sep 2012

@titkovamiriam nemaju radi pečeň? 😕

nelinka0401
25. sep 2012

@kucminka 2 vajcia, 1 šálka kryštálového cukru, 1 šálka mlieka, 1 šálka oleja, 2a pol šálky polohrubej múky, 1 vanilkový cukor a 1 prášok do pečiva

podľa chuti pridávam do cesta, kokos, orechy, strúhanú čokoládu, kakao, mak atď. Ke´d chcem plnené, tak dám do košíčka 1 PL cesta, na to náplŃ čerstvé ovocie,kompót, nutelu, džem... a navrch dám ešte trocha cesta, upečiem.

Zmiešame, dáme do košíčkov a do formy na muffinky. 🙂 prekopírované 😉

titkovamiriam
25. sep 2012

@joannas ani jeden,jedine ked spravim z nej fasirky alebo knedlicky 😉

kucminka
25. sep 2012

@nelinka0401 díky moc,našla som nakoniec a popozerala koláčiky,mňam,hneď by som si nejaký dala,je šikulka,nejaké recepty ma inšpirovali,tak vyskúšam.

levandullka
25. sep 2012

U nas dnes kuraci vyvar (nakolko som chora a boli ma kompletne cely clovek) a kuracie prsia na sezame s ryzou a so salatom 🙂

womankc
25. sep 2012

@titkovamiriam priznám sa , že ma profil nenapadlo rozkliknúť, no to už nie sú synovia hehe , to je už osobná stráž skôr, chlapi ako hora.
Prosím ťa daj krátky recept na vtáčie mlieko, viem , že nám ho mama robila, keď sme boli malí a si mi takú nostalgiu spustila, spomienku na maminu. / už nie je medzi nami/ Veru dnes to uvarím deckám, tuším som to ešte ani nevarila.
Dnes mám celkovo takú nostalgickú náladu, musím jej veru sviečočku zapáliť

womankc
25. sep 2012

@abriela robila som zavárané bielené paradajky
najprv som si urobila šťavu: ja som si rozvarila paradajky a prepasírovala som ich , šťavu som mierne posolila, druhú časť som ošúpila, šúpi sa tak že narežeš konce paradajok do kríža a ponoríš íš na minútku dve do vriacej vody keď , sa tá časť na špici začne otvárať / ako špekáčky opečené/ do vyber a daj do studenej vody, potom ich ošúp. Vlastne, ak ti šupky nevadia, nemusíš ich šúpiť, ale ja to robím . Ja ešte aj vyberám tie jadierka, ale to ak ti nevadí nemusíš. Také ošúpené dáš do 7dcl tégla - môžeš si ich dať na polovice štvrtky, alebo nakrájať na drobno, ako je ti milé a zaleješ tou paradajkovou šťavou, zaviečkuješ a dáš tak na 15 - max 20 min do pary. Upozorňujem, že tá šťava musí byť osolená / ak aby si to cítila, nie zas moc/ inak by sa ti mohli pokaziť, ozaj ak ti nevadia jadierka a šupky, tak tie rozvarené paradajky ti stačí pomixovať, nemusíš prácne pasírovať

maruska22
25. sep 2012

Ja som dnes urobila dukátové buchtičky s vanilkovým kremom a pre manželíka cesnakovú polievku s knedličkami...mňam 🙂

amadora
25. sep 2012

dnes to bol demikát a parené buchty, spravila som rovno z kila múky a budeme mať na dva dni plus do mraziaku 😵

kibuk
25. sep 2012

dnes mame buchty na pare 🙂)

abriela
25. sep 2012

@womankc dakujem za recept. Ja supem paradajky aj na leco. Takze aj teraz som ich osupala. Vacsie prerezala a vybrala to okolo stopky, mensie len tak natlacila do poharov. Vrch som mierne posolila, zavrela a zasterilizovala. Este su horuce, uvidim co z toho bude. Doteraz som pouzivala na varenie , len cele osupane paradajky z plechovky.

mia117
25. sep 2012

sosovicova polievka na kyslo s domacou klobaskou 🙂

barca25
25. sep 2012

kura na z e m i ak o c h a kyslej kapuste

nanulik
25. sep 2012

ryžový nákyp s broskynami a robila som kalerábovu polievku, ale nejako nám nechutí, tak asi ju už robiť nebudem 😝

womankc
25. sep 2012

@titkovamiriam ďakujem

kalifa28
25. sep 2012

segedinsky guláš a kedže mi vystalo trochu stehna, tak som ho šupla na lesné huby a už sa dusí na štave 😝 😝 k nemu budú hranolky. A ešte som upiekla croisanty na slano... mnaam

akika722
25. sep 2012

ahojte.. myslíte že možem dať aj polohrubu muku? 😅 http://varecha.pravda.sk/recepty/pecivo-z-chorv...
@titkovamiriam hm?

titkovamiriam
25. sep 2012

@akika722 jasne!ja robim pecivo z polohrubej,chleba z hladkej

daniz
25. sep 2012

Ja dnes kelový prívarok + párky + pečivo