Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

lencyca
26. sep 2012

@lululka555 možem poprosit o recept na kakaový závin,vyzerá super,aj ostatné 😉

lululka555
26. sep 2012

@lencyca dakujem pekne 😉 , ja robim klasika kysnute cesto ( kvasok- kvasnice,teple mlieko,cukor a trochu hladkej muky ) ,ked nakysne prisypem ostatnu muku,vcera som robila asi z pol kila,stipku soli,1 vajicko a olej ,alebo roztopene maslo,vymiesim si cesto a necham kysnut. Rozdelila som na 2 casti ,vygulala ,posypala kakaom a praskovym cukrom ,poliala roztopenym maslom a zavinula. Mala som 2 zaviny.Tak isto robim aj s orechami. 🙂

lululka555
26. sep 2012

dnes dojeme fazulu so slizami a vecer budu pecene zamiaky,len tak s maslom a acidkom 😉

tin007
26. sep 2012

Idem piect oranzovu tekvicu, cviklu a zemiaky nakrajane na vacsie kusy a iba poliate olivovym olejom, som zvedava, ake to bude. A dojeme fazulovu omacku a zemiakove sulance.

lululka555
26. sep 2012

@nelinka0401 ahoj ako robis plnene langose,cim plnis?
a mas aj nejaky dobry recept na langose?
mne minule neviem preco, strasne prskal olej ,😨

nelinka0401
26. sep 2012

@lululka555 idem ich robiť prvý krát.recept je z mmb.http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3699 ide tam smotana a tým je to jemnejšie.uvarila som si aj zemioak do toho.aby zostali jemné a vnútro potriem ešte zmesou kečupu,pizza korenia.som zvedavá čo z toho vznikne 😀

lululka555
26. sep 2012

@nelinka0401 vyzeraju fajne,potom daj vediet ako chutili a ako sa ti vysmazali 😉

nelinka0401
26. sep 2012

@lululka555 ok 🙂 dúfam,že sa mi pri pečení nerozpadnú.pre istotu spravím len z polovičnej dávky.istota je istota 😀 😀

levandullka
26. sep 2012

Dnes by som potrebovala niekoho kto by mi navaril 😖 . Cely den sama doma a ani nevladzem vstat z postele ☹

titkovamiriam
26. sep 2012

@nelinka0401 😀 jesenna 🙂 ja dnes budem robit zemlovku 🙂

lenka268
26. sep 2012

Tekvicova mliecna polievka zo vcera a dnes robim francuzske zemiaky.

karin0401
26. sep 2012

varim mesko na štave a zemiakove pire...viete prosim poradit nejaky dobry recept na štavu ?robievam len take klasicke tak chcem niečo nove dakujeem 😉 🙂

liave
26. sep 2012

Karfiolova polievka so zavarkou.morcacie maso na sponsor gulasu s tarhonou a uhorkovym salatom .

luciaq
26. sep 2012

bryndzove halusky, to moji chlapci miluju
😉

daniz
26. sep 2012

my ešte kelikový prívaroček, a dcéru preháňa, tak zemiačky pečené v alobale.

danielaj
26. sep 2012

@nikita308 páči sa, mám ich u mňa v albume 😉 https://www.modrykonik.sk/fotoblog/danielaj/alb... , super, rýchle, hrnčekové, už som tu recept viackrát písala a kočky, čo ich skúšali, chválili, tak dúfam, že budú chutiť, tie, čo som robila včera, tak som pridala do cesta 4 nastrúhané jablká a bolo to super 😉 a na nich je super to, že si ich môžeš podľa seba obmieňať 🙂

nikita308
26. sep 2012

@danielaj ďakujem, určite vyskúšam a určite dám vedieť ako chutili... 🙂 a inak ako som si všimla, sme z rovnakého okresu... 😉

danielaj
26. sep 2012

baby ja som dnes robila tie furmanské halušky, to je niečo výborné, oveľa lepšie ako bryndzové aspoň podľa mňa, ja som len zmiešala kyslú smotanu, osolila, pridala cesnakovú pažítku a pôvodne tam mal ísť strúhaný údený syr, ten som nemala, tak som dala údený syr v črievku, nakoniec posypala slaninkou, no neskutočná dobrota, že som to už skôr nerobila namiesto bryndzových 😉

danielaj
26. sep 2012

@nikita308 fakt? odkiaľ si ty? 🙂

eva7780
26. sep 2012

dnes dojedame gulas,zajtra bude sosvicovy privarok zo sekanou

nikita308
26. sep 2012

@danielaj Beck. Vieska (Kočovce)

bubutko
26. sep 2012

zapekane cestoviny s brokolicou a nivovou omackou

lencyca
26. sep 2012

zo vcera este zostalo kuracie sote,len som dorobila kasu,vcera sa po nej len zaprasilo,pojdem si upiect platy na tortu pre maleho 🙂

lydia22
26. sep 2012

@nakup prosím ťa ako robíš mrkvovu polievku lebo ja čo sa týka polievok už neviem aku variť dakujem

lencyca
26. sep 2012

@danielaj dobry napad Dani 😉

lienka2
26. sep 2012

baby vcera som oprasila stary recept, kolacik som nejedla uz par rokov ale doma sme ho robili dost casto a manzel sa vcera len tak zalizoval 🙂
uvarime si jednu heru, 2 hrnceky krystaloveho cukru, 2 PL kakaa,1 hrncek vody, z uvarenej hmoty jeden pohar odoberieme na neskor. zvysok nechame vychladnut, potom primiesame 2 hrnceky polohrubej muky, 1 vanilku, 1 prasok do peciva, 3 vajcia. Na upeceny este horuci kolac vylejeme odlozenu hmotu a posypeme kokosom. Doma sme do kolaca zvykli pridavat aj nasekane orechy a bola to mnamka 🙂 Kolacik je fajnucky stavnaty 🙂

efci
26. sep 2012

u nas dnes http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=17846 a http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4837 🙂

Zajtra polievka zostane a chystam segedinsky gulas.

lululka555
26. sep 2012

@lienka2 vyzera dobre a jednoducho a ako sa vola ten kolacik?

lienka2
26. sep 2012

@lululka555 oficialny nazov neviem, ja ho mam ako rychly kolacik 🙂 co aj je 🙂

lenand
26. sep 2012

dnes špagety z mletím mesom a detom ešte čokoladový puding