Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

babulka123
29. sep 2012

ja som dnes robila vytrvor na obed ala ja..
bravcove masko na kocky , dala som na oprazenu cibulku, troska kminu, cervena paprika, ked sa zatiahlo tak som pridala mrazenu mrkvu a hrasok.. a myslela som ze to necham tak ale potom som si dala tu namahu a vybrala som vsetko masko , a tu zeleninku s par kuskami maska som rozmixovala ... a masko sup naspat.. mnaaaaamkaaaa.. drahy sa zalizoval , ninka tiez, takze spokojnost..

irsina83
29. sep 2012

Baby premohla som sa a piekla som po dlhej dobre kysnuty kolac a dokonca s troma plnkami, tvarohovou s hrozienkami, plnkou z cokoladoveho pudinku s bio kakaom a kakaovu z kakaa od kamosky z cukrarne uplne krasne cierne - len ten mi aj dost vytiekol... ale dufam, ze je dobry 🙂

karin0401
29. sep 2012

dnes ryba (pangasius) na masle a zemiakove pire

zklimekova
29. sep 2012

v piatok sme mali guláš, a malá krupičkovú polievku s vajíčkom, karfiolom,....dnes šošovicová polievka s párkou, knedlík, kapusta, pečený bočik, a poobede aj mrkvové muffiny, a aj mrkvový brumíkovia :D

adka22
29. sep 2012

@mysiatkoo ahoj mohla by som ta poprosit o receptik na tento kolacik aj s tou polevou,vyzera uzasne 😉

tanitta
29. sep 2012

@irsina83 prosim mozes mi poslat recept na toho zajaca?... ja sice zajacov nejem ale manzel a syn ano 😎

a2303
29. sep 2012

Dnes rizoto s ľadovým šalátom a zo včera paradajková polievka. Pekný večer 😵

irsina83
29. sep 2012

@tanitta mam ho v anglictine : Rabbit in mustard sauce

You will probably get the kidneys with your rabbit. It is your choice whether to keep them or not. I always do, and I think they are the second-best part of the animal after the hind legs. Rabbit kidneys are mild in flavor and are a warm, soft, rabbity morsel in this dish. If you choose to use them, strip off all the fat, as well as the gossamer membrane that surrounds them.
Ingredients
• 1 rabbit, cut into serving pieces (see How to cut up a rabbit)
• Salt
• 4 tablespoons butter
• 2 large shallots, chopped
• 1/2 cup white wine
• 1/2 cup water
• 1/2 cup grainy country mustard, like Dijon
• 1 teaspoon dried thyme
• 1/2 cup heavy cream
• 4 tablespoons finely chopped parsley
Method
1 Salt your rabbit pieces well and set aside at room temperature for 30 minutes to an hour.
2 Heat the butter over medium heat in a large sauté pan with a lid. Pat the rabbit pieces dry and brown them in the butter. Do this at a moderate pace – you don’t want the butter to scorch – and don’t let the rabbit pieces touch each other. Do it in batches if you need to.
Once the rabbit is browned, remove it to a bowl. Add the shallot and brown it well. This will take 3-4 minutes.
3 Pour in the white wine and turn the heat to high. Scrape off any browned bits on the bottom of the pan with a wooden spoon. Add the mustard, thyme and water and bring to a rolling boil. Taste the sauce for salt and add some if needed.
4 Add the rabbit pieces, coat them with the sauce, then drop the heat to low. Cover and simmer gently for 45 minutes. You want the meat to be nearly falling off the bone. It might need more time, but should not need more than an hour total. Wild rabbits sometimes need more time.
5 When the meat is ready, gently remove it to a platter. Turn the heat to high and boil the sauce down by half. Turn off the heat and add the cream and parsley. Stir to combine and return the rabbit to the pan. Coat with the sauce and serve at once.
Serve this dish with crusty bread and a big white wine, such as a white Bordeaux, white Cotes du Rhone blend or a buttery California Chardonnay. If you prefer beer, try pairing this with an unfiltered wheat beer.

tanitta
29. sep 2012

@irsina83 urcite vyskusam... a som presvedcena o tom ze urcite okostujem aj ja vizera uzasne 😵

lenka268
29. sep 2012

@akika722 to je dobre ze im chuti, ten moj bol vzdy slabsi jedak, teda ako sa to vezme, niekedy ma dni ked nechce ozaj nic a pootom dni ked zje tusim viac ako ja. 😅

irsina83
29. sep 2012

@tanitta je vyborny, je taky iny ako sa u nas klasicky pripravuje, taka chutova zmena 😉

tanitta
29. sep 2012

@irsina83 prave preto... klasika nie je uz vzacna... 😉 vdaka

b.bardyova
29. sep 2012

Ahojte :D my sme dnes mali cesnakovu kremovu polievocku a kuraci gyros...(myslela som, ze ostane aj na zajtra, ale mylila som sa🙂

akika722
29. sep 2012

@lenka268 mali sme rodičovske v školke .. a začala sa rozoberať strava že trieda mojho syna /deti od 4-5r. / su v jedeni najlepši..a nato poznamka že nechapu ako moj herec vela je,že mali knedliky..zjedol 2ks,potom ešte raz 2ks a ptok ešte 1ks pytal 😀 pritom je chudy ako chrt 😅 ma 4,5roka a všetko v pase sťahujeme lebo by to cestou stratil
rano ranajkuje,v školke desiata,obed,olovrant,cestou zo školky väčšinou buchtička a čo len domov prideme prva otazka-mamka čo si varila? 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a to ma doma chlapov troch 😀

lencyca
30. sep 2012

@akika722 dakujem,bol robeny z lasky,mojmu zlaticku 🙂

lencyca
30. sep 2012

@nakup dakujem moc,maly zboznuje krtka,takze na inu totru som ani nepomyslela 🙂

erni
30. sep 2012

@babulka123 ja dnes planujem varit to co ty ,len z kuracieho masa,tak si ma potesila,ze to bolo dobre,este som taketo neskusala 🙂
a pridavam fotku SLANEJ torty ,kt.sme mali na oslave dcerkinych narodenin

kibuk
30. sep 2012

pekne ranko dnes hrstkova polievka a čevabčiči cibulka,horčica zemiaky 🙂 a obrateny jablčník peknu nedeľu všetkym

lencyca
30. sep 2012

dnes kuracia polievka,vonave rezne,dorobim este plneny morcaci rezen,zemiakova kasa,chystam sa robit muffiny a gazdovske trojuholniky,som na ne zvedava,ake budu 😉

lydia22
30. sep 2012

Brokolicova polievka a tiež čevabčiči a zemiaky.

irsina83
30. sep 2012

Dobre ranko, hlivova polievka zo zeleninkou a sumec so zemiakmi 🙂

natalii6
30. sep 2012

@lencyca krasna torta to si mala nejaku formu alebo ako si toho krtka spravila?

irsina83
30. sep 2012

Nas buduci obed 😉 nikdy som nevidela maleho sumca tak som ho musela odfotit, bol mi strasne smiesny, tak foto berte s rezervou 😉

vi3ka
30. sep 2012

dobrý deň žienky, tak u nás bude dnes na obed polievka zo zajaca-vývar a kura na pive. som zvedavá ako dopadne to kura. je domáce, takže sa nebojím, že sa mi na tej fľaši rozpadne ako minule keď som robila kupované, tak sa mi rozletelo jedna "radosť".
pekný nedeľný deň

danielaj
30. sep 2012

@lululka555 jasné, že sa podelím s receptom, len som nestíhala malá sa kurát zobudila, ke´d som dala foto a pri nej sa mi nedá
@atiatko páči sa, vyskúšaj, no ja som ho teda pekných pár rokov nerobila, ale je výborný, taký šťavnatý, našla som aj na nete koláč s tým názvom, ale išiel tam iný pomer surovín a hladká múka, no veru, ja mám najradšej moje recepty o zošitov, mám ich asi 10 veľkých A4
@nakup veď som nestihla recept, ale už som sa polepšila 🙂
@lenka268 páči sa
Papagájový koláč

5 vajec, 200 g prášk. cukru, 300 g polohr. môky, 200 g masla alebo margarínu, 1 šľahačková smotana, 1 prášok do pečiva, 3 rôzne pudingové prášky (kakaový alebo čokoládový, jahodový alebo malinový, citrónový alebo vanilkový, ja som dala do tohto kokosový

Citrónová poleva

1 PL oleja, 2 PL citrónovej š´tavy, 2 Pl vriacej vody, 300 g práškového cukru

Zmiešame cesto. Rozdelíme ho na 3 časti, každú zafarbíme pudingovým práškom. Striedavo kladieme na plech kôpky a dáme upiecť . Po upečení polejeme citrónovou polevou.

gianni
30. sep 2012

včera sme robili jablkovú výživu a tiramisu pre dnešnú návštevu(ale len do pohárov)
dnes guláš

danielaj
30. sep 2012

@titkovamiriam jééj, dedko, aký šikovný 😉
@lencyca Leni, super tortička, asi pomáhala Anka, že?už si viem malého predstaviť, ako pri nej výska a teší sa, peknú oslavu 🙂
@akika722 pudingový prášok, kuk recept vyššie 😉
@vivusika kuk o príspevok vyššie 🙂

danielaj
30. sep 2012

@erni perfektná tortička 😉

danielaj
30. sep 2012

@irsina83 ani ja som nevidela malého sumca, tiež je to také smiešne aj mne, mm mi nosí iba také obrovské, tak mu musím ukáza´t, ke´d príde dnes z rybačky túto tvoju fotku 😉

danielaj
30. sep 2012

u nás dnes netradične nebude tradičná nedeĺná polievka, včera sme nedojedli fazuľovú s údeným, tak bude aj na dnes 😉 a pečiem bravčové karé s kosťou na plátky, k tomu kapusta a knedľa, peknú slnečnú nedeĺu 🙂