Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

vieruna
5. okt 2012

Ahojte. My na zajtra luskovu polievku, co predpokladam, ze mi nikto nebude jest, ale ja mam na nu chut 😝 A druhe francuzske zemiaky. V nedelu asi brokolicovu a pecene stehna s ryzou. A hlavne som si prisla pre inspiraciu na mucnik, dezert, alebo take daco 😵

miruss
5. okt 2012

@vieruna : Aj my budeme mať zajtra francúzske zemiaky a polievku kapustovú.
V nedeľu sviečkovú z lanieho mäsa a domácu knedľu. Na múčnik by som aj ja prijala typy. 🙂

nicky182
5. okt 2012

@milenka74 haaa, no ja by som to pekne vsetko s polu zmiesala a na vrch poliala cokoladu 😀 😀 😀 😀

a2303
5. okt 2012

@nicky182 Rado sa stalo 😵

a2303
5. okt 2012

Neviem, či mám v hlave všetko v poriadku 😀 ale koláč sa mi už v trúbe pečie, bude na raňajky 😵 ešte vyžehlím a padnem ako mrtva do postele... dobrúúú

vieruna
5. okt 2012

@a2303 no ten kolac by som este prekusla, ale teraz zehlit 😲 fuuu teda dievca zlate kde beries energiu?? Palec hore 😉

a2303
5. okt 2012

@vieruna Možno to bude znieť sebecky ale po celom dni s deťmi asi potrebujem chvílu len tak pre seba, ticho, klud a mám aj vlastné myšlienky po celom dni 😀 😀 😀 a v takýchto chvíľach si aj robím, čo mám zameškané 😵

a2303
5. okt 2012

@vieruna Energia mi už dochádza, takže tú predošlú vetu som napísala tak všeljak 😀 😀 😀 ale podstata v nej je 😀

a2303
5. okt 2012

Ešte tu tak premýšľam a v nedelu asi spravím sviečkovú s bavorskou knedlou (rohlíkovou). ale už naozaj dobrúúú

lencyca
6. okt 2012

@sisanka ahoj,ako robis tie plody mora?mm to zboznuje aj si kupil krevety,ale akosi sa mi do toho nechce 😀

lencyca
6. okt 2012

@a2303 to poznam,aj varim ked spi 😀

sisanka
6. okt 2012

@lencyca ahoj vies co toto bola hotova omacka na spagety zamrazena...mm to kupil ale inak to hodim len na maslo, prip. olivovy olej a dosolim, okorenim podla chuti, moze byt cesnak a hotovo 😉 vacsinou su tie plody mora uz predvarene cize staci to len par minut na panvici...

nelinka0401
6. okt 2012

Ahojte.konečne som Vás dočítala.tolko toho stihnete,čo tu pol dňa niesom 😀
tak ja dnes nevarím.konečne oddychujem,hodujem 🙂 koláčiky napečené,nachystané na jedenie.zajtra bude slepačia polievka so slížikmi a zeleninou a plnené rezne so zemiakovým šalátom.a 4 druhy zákuskov 😀

lululka555
6. okt 2012

ani ja nevarim ,na obed dojeme kapustnicku ( na druhy den je este lepsia 😵 ) a poobede ideme na oslavu,tak tam bude aj slane aj sladke 😉

lululka555
6. okt 2012

@tinuskaha ahoj ja robim pizzu len takto, jednoducho : urobim kvasok ( pol kocky kvasnic,trosku cukru,tepla voda a trochu hladkej muky ) ked nakysne pridam asi pol kila muky ,asi pol deci oleja,sol, ak treba este teplu vodu a vypracujem cesto,necham nakysnut a je to.To mam tak na 2 plechy . 🙂

lydia22
6. okt 2012

Halušky s tvarohom

moonlightka
6. okt 2012

ahojte nepoznate recept na totalne jednoduchy kolac...moze byt s jablkami ale nemusi.

sesilia
6. okt 2012

baby, kupila som zeleny suchy hrach, co z neho? ako sa robi napr. hrachova kasa? dakujem

titkovamiriam
6. okt 2012

Dnes kuracia polievka,masko na paradajkovej omacke/kupila som dalsi druh/ a ryza-vecer opekacka-u nas je nadherne letne pocasie 🙂
@sesilia polievka omacka,ja hrach na 12 hodin namocim,potom pridam koreniny,cesnak /popripade,kusok slaninky,udene/ a rozvarim-prepasirujem alebo rozmixujem a hotovo,do polievky davam opeceny chleba a do privarku,udeme maso a chlieb,polievku sme tento tyzden mali-deti ju zboznuju 🙂

titkovamiriam
6. okt 2012

inak dnes sa mi v cba super nakupovalo k nesce davali karsnu bebe misku,a k bebe krabiciam s cerealiami vzorky brusnicovych cerealii-tak som v mliekomate nakupila mlieko a deticky mozu cerealiovat-ja ich jem bez mlieka 😀

vieruna
6. okt 2012

@a2303 akoze to cele chapem, tiez robim presne to iste. Ale o pol noci sa pustat zehlit....mas moj respekt 😎

vieruna
6. okt 2012

btw prvy krat som dnes skusala luskovu polievku zahustenu s rozmixovanymi zemiakmi. Mne chuti. Idem prestierat, tak som zvedava, co zvysok osadenstva. Davate do toho aj smotanu, ci nie?

kikaneu
6. okt 2012

ahojte 🙂 tak ja som dnes chcela robiť hlivový paprikáš, ale od včera nám ostali rožkové pirohy, tak nevarím 🙂 jedine až na večeru 🙂 inak, tie pirohy sú brutálne sýte, veď som zjedla 3 a manžel 4......katastrofa 🙂 sú chutné, ale asi ostanem pri klasickom ceste z múky, vajca a vody 🙂

nanulik
6. okt 2012

zemiakové placky a porkovo-mrkvovo-syrová polievka

barca25
6. okt 2012

bravcove sote a tarhona....mnam...

miskadusko
6. okt 2012

polievka žiadna 🙂 a k tomu ryža a kuracie mäsko na šampionoch.

lucka1987
6. okt 2012

@sisanka dakujem za super recept na to kura po grecky. je uzasneee 😅 akurat nemala som doma mrkvu a petrzlen tak som to urobila, bez nich... akoze ina mnamka 😉

sisanka
6. okt 2012

@lucka1987 to nevadi ze si nemala...hlavny je tam ten citron do tych zemiakov a mne tam nesmu chybat jablka 😉

mrkvakatka
6. okt 2012

babeny čo ste sem dali ten link na ten posúch http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=33304 robila som ho ale miesto polohrubej som dala celozrnnú a na vrch aj slaninku a je výbornýýýý, hlavne to zemiakové cesto 🙂

lucka1987
6. okt 2012

@sisanka hej hej jablk som tam dala dst.. a je to s nimi mnamka... uvidim co na to povie mm 😀