Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

slavka1307
9. okt 2012

Prosím Vás, ako urobím čokoládu, ak nemám tabuľkovú ? (napr. na krupicu alebo hlavne na koláč) Ďakujem.

lienka2
9. okt 2012

dnes hrasková polievka s ryžou, grenadír.. a dorabam jablkovu vyzivu 🙂

adel22
9. okt 2012

Tak dnes sa mi to podarilo, to bola mňamka🙂 Vypražany karfiol v cestíčku /vajko, mlieko, korenie, sol, psenicne klicky, psenicna celozrnna instantná kaša, sézamové semienka, troška bielej múky/, ružičkový kel dusený na masle a vode, varené zemiaky a môj obľúbený nápoj- kyslé mlieko🙂

womankc
9. okt 2012

@slavka1307 http://varecha.pravda.sk/recepty/cokoladova-pol..., alebo 14 KL prášk cukru 8 dobre plných KL vody uvariť do sklovita. potom pridať 8 KL kvalitného kakaa, vymiešať, chvílku povariť ,odstaviť a vmiešať 4 kopcovité Kl masla. Toto je poleva na drobné pečivo. Dobre sa s ňou pracuje - a ja robím osobne tú prvú, ale miesto práškového dávam kryštálový cukor a miesto rumu mlieko,

majushkab
9. okt 2012

Prosím vás nemá niekto skúsenosť ako sa sušia huby v rure?Aku treba teplotu a tak? Mame elektricky sporak s horkovz.rurou.ďakujem 🙂

womankc
9. okt 2012

@majushkab suš na 5Ost. pri pootvorenej rúre a konroluj priebežne suší sa to dlhšie samozrejme

majushkab
9. okt 2012

@womankc ďakujem a treba dať aj ten ventilator?ešte som ich nikdy takto nesušila tak nech niečo nespackám 😀

womankc
9. okt 2012

ja som sušila v obyčajnej elektrickej rúre, preto sú tam dôležité priotvorené dvierka / ja si tam vždy kúsok utierky strčím. s teplovzdušnou nemám skúsenosti, ale neboj sa nič nepokazíš , stačí ak to priebežne budeš kontrolovať . ja si to vždy poprehŕňam , čo ja viem tak každú trištvrtehodinku.

zklimekova
9. okt 2012

dnes sme mali slepačí vývar s rezancami a pizzu 🙂, akurát sa dopiekla keď prišli hladoši zo školy, tak mi polovicu vykradli z plechov ešte teplú 🙂...konečne som si od rána sadla a idem si vás prečítať 🙂

lussy23
9. okt 2012

dnes len pečené zemiaky s kyslýmmliekom. Zajtra karfiolová polievka.

elma12
9. okt 2012

Ja akurát varím kapustu s fazuľou , neviem či to niekto pozná

nikuska265
9. okt 2012

ahojte mamičky, nemáte nejaký nápad čo s kyslou kapustou? segedín nie, to sme mali nedávno a koložvárska mužovi nechutí. čo by sa dalo s ňou urobiť?

abriela
9. okt 2012

@nikuska265 plnena kapusta, resp. plnene kapustove listy - ale potrebujes aj listy. Respektive kapustnica, kapustova polievka. Ja robim taku rychlo - uvarim zemiaky, pridam sackovu gulasovu polievku 🤐 , kyslu kapustu - cele povarim asi 10-15 minut a je to.

majinka31
9. okt 2012

Bryndzove halušky s myslím mlieko mnamky moji chlapi zboznuju 🙂

majinka31
9. okt 2012

@zklimekova vyzerá super daj receptik 🙂

abriela
9. okt 2012

@slavka1307 robim cokoladu ako @womankc. A tiez davam krystalovy cukor. Pouzivam to na kremesku - t.j. polievam polevou bebe keksy.

mimka
9. okt 2012

@womankc ja by som sa dohadovala na krabice urcite... ak chce len 80ks rezov tak to pekne rozdel do dvoch po a zvyšok vyukladaj drobnym... a mas to za 60e...

nakup
9. okt 2012

my dnes ešte dojesdáme od nedele stále rezanková, gordenblu a pire 🙂

natal12
9. okt 2012

neviete nejaky recept na rychly kolac kde ide menej vajec ??? 🙂

nakup
9. okt 2012

a tu je foto

nakup
9. okt 2012
glukacova
9. okt 2012

@zklimekova ahoj ake máš prosím ťa cesto na pizzu vyzerá super

abriela
9. okt 2012

@mimka to su tvoje kolaciky? Vyzeraju uzasne

kikino07
9. okt 2012

@nakup ale fajné to bolo ;) 🙂

mimka
9. okt 2012

@abriela ano moje 🙂 dakujem...

sisanka
9. okt 2012

baby co sa mi dnes stalo...piekla som chorvatske rozky a skoricove motyliky....a zamenila som cesta 😀 😀 😀 motyliky su fajne, nic nepoznat a rozky som trosku prisladke...ale inak to nastastie nie je az taka skoda 😉 a fotecky pripajam...

kikino07
9. okt 2012

Takže sme si dneska takto pochutili aj keď kus kaloricky ale tak čo raz za čas si to môžme dopriať 🙂 . Ale tak nie každému takéto jedlo "šmakuje" 🙂

joannas
9. okt 2012

@kikino07 to je pečeny bočik ?

kikino07
9. okt 2012

@joannas Nie je to pečené koleno 🙂