Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

nakup
13. okt 2012

@abriela ja neviem ale chuť to zmení asi som top zle napísala ale ak sa voda neosol tak sú iné u nás vjedálni jedla kuchárka rezanky s makom povedala že jej tam niečo chýba že neosolila vodu tak si ešte dosolila trošku rezanky a povedala že sú lepšie, ale vy tú vodu solíte tak to bude v maku ? neviem 😒

maartinkaa
13. okt 2012

@nakup tak ja som este nepocula, ze na vyvaranie cestovin, alebo rezancov niekto nedava sol 😕 sol sa dava do vody vzdy, ci sa robia cestoviny na sladko, alebo na slano, opravte ma ak sa mylim 😉

ja dnes varim kuraciu polievocku s mrvenickou a druhe mam od svokricky: kuracie prsia na nive so smotanou a domacim knedlikom 😵

nelinka0401
13. okt 2012

ja sa dnes chystám spraviť palacinky na slano ,plnené kuracou pečienkou a ako príloha ,čerstvá zelenina a nejaký dresing k tomu

lululka555
13. okt 2012

ahojte ,my dnes rajcinovu polievku so syrom zo vcera a peciem zivansku (zemiaciky,bravcove mäsko,zelenina) 🙂

mitka2007
13. okt 2012

no,my dnes mame vyrocie takze si doprajem kacacie hody....za to,ze som to s nim tolko vydrzala... 😝 ciez to bude kacacia pecen so skaramelizovanym jablckom a k tomu opekana zemiakova knedla.... a baranie rohy,feferony a kysle uhorky... 😉

chloe001
13. okt 2012

Mrkvova polievka so syrovymi knedlickami, krkovicka na sposob ciganskej, opecene zemiaciky.

katja78
13. okt 2012

hokaido polievka s krutónmi, palacinky s nutelou alebo džemom. Kúpila som v akcii nové tescoma zvieratkové vykrajovačky, tak asi otestujeme na medovníčkoch...ak stihem požehliť 😝

eva7780
13. okt 2012

francuzke zemiaky

tatiana1983
13. okt 2012

zemiakove lokse plnene a sosovicu 🙂

levandullka
13. okt 2012

U nás dnes pečené kuriatko s ryžou a zeleninová polievka s rezancami 🙂

tanitta
13. okt 2012

fazulova kysla, pecene rebra zemiakova kasa, a jablkovy zavin (naplane)

danielaj
13. okt 2012

ahojte, dnes sme varili hríbovú polievku so zemiakmi a haluškami, francúzske zemiaky, domáca čalamáda, idem robiť štrúdlu, a strúhame kapustu do suda 😉

lencyca
13. okt 2012

ahojte,dnes na zelanie cukinove menu-cukinova polievka na kyslo,vyprazana cukina,zemiaky,tatarka 😉

pancake
13. okt 2012

nič 😀

miruss
13. okt 2012

U nás dnes zeleninová polievka a bryndzové halušky. Polievka bude aj na zajtra a ešte uvarím segedínsky guláš s domácou knedľou.

nikita308
13. okt 2012

Dnes slepačí vývar a segedín s knedľou... bude aj na zajtra... mamina si zajtra od varenia trošku oddýchne... koláčik nebude, ideme na oslavu, tam nám vždy pribalia... 😝

katarinakmp
13. okt 2012

@lencyca Ahoj, dakujem pekne, vyskusam.

mysiatkoo
13. okt 2012

ryxly tyzden, tak len vcerajsi ryzovy nakyp s broskynami, dnesna kelova polievka a vymyslanica : posirovane kuracie prsia na jablkovo-slivkovej omacke s gratinovanymi zemiakmi a jablkovy kolac a la babicka v spaldovej verzii

mysiatko
13. okt 2012

my dnes klasika..kuraci vyvar...pecene kura s ryzou a pre nemasozravca tofu s kukurickou....bude aj na zajtra 🙂

mysiatkoo
13. okt 2012

@mysiatko tolko mysi v kuxyni... 😀 😀

megika1
13. okt 2012

u nás kyslá polievka s fazuľovými strukami a slovenská (" pizza " ) plnka zzo zemiakov,bryndze a suš.byliniek ,mňááám 😀

mysiatko
13. okt 2012

@mysiatkoo 😀 😀 😀 tiez som sa dobre pobavila a este aj skoro rovnako male deti 😎 😎 😎

amdeis
13. okt 2012

U nas kto este vladal dojedol sosovicovu polievku. A vladali vsetci, lebo som celu rodinu dopoludnia vyhladovala s tym, ze najprv polievka a ked urobim druhe tak az potom budu jest ti, co by nechceli polievku. Takze plan splneny - polievka dojedena. Na druhe boli bryndzove halusky. Na olovrant cerstvy jablkovy kompot s piskotkami a ked uz mi uplne svihne tak mozno aj puding spravim, niekde medzi ibalginom a teplomerom bo sa necitim boh vie ako.

efci
13. okt 2012

@mysiatkoo ten nakyp vyzera bozsky 🙂

efci
13. okt 2012

Zeny pouzivate pri vareni, hlavne teda v sladkej kuchyni, steviu??? Ak ano budem vdacna za kazdu skusenost.

chrumka
13. okt 2012

tak u nas dnes bolo slovenske jedlo Džatky 🙂 po prvykrat varene, ale chutili presne ako od mamy, takze sa podarili 😎

rastulka
13. okt 2012

U nas dnes sviečkova s videnskou knedlou 🙂

titkovamiriam
13. okt 2012

dnesna polievocka a masko s kapustou a opecenými zemiakmi

miruss
13. okt 2012

@chrumka: Môžem poprosiť recept? Ďakujem. 🙂

chrumka
13. okt 2012

@miruss 800 g zemiakov, 100 g hladkej muky, slaninka, cibulka. Zemiaky osupeme, porezeme na kocky a dame varit. Ked su uvarene, tak precedime, pridame muku a premixujeme na hladku hmotu (cesto). Kym su zemiaky teple, tak si ruky potrieme olejom, aby sa zemiaky nelepili, a vytvarujeme z nich gulicky, Zo slaninku si uprazime, pridame cibulu,este poprazime, a tym si polievame tie dzatky. Dava sa k tomu mlieko. Dobru chut 🙂