Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

abriela
15. okt 2012

@rastulka mnaaam.Vyzeraju uzasne - aj ked u nas sa to vola sviatocny kolac.

danielaj
16. okt 2012

@abriela no veď to, naše narodeniny sa blížia 😉
@natal12 neboli suché, ja dám kokos, mak alebo orechy a pridám ešte trocha mlieka a do vanilkových dám do cesta vanilkovú arómu 😉
@nakup ja robím ako na uhorky - nevarím nálev, len zasypem: do 7 dl pohára dávam 2 Pl kršt. cukur, 1 ČL deka, pol-trištvrte dl octu a zalejem studenou vodou, potom sterilizujem, keď je teplomer na 100 st., stiahnem plameň a nechám 5-10 minút v pare, potom vypnem, už som to tu písala, robím takto uhorky, alma papriky, baranie rohy, feferóny, a som spokojná, nálev je váborný a nikdy sa nič nepokazilo 😉
@sisanka to si robila asi ten môj recept, že? je výborný, však? a poleva ?dobre si sa vynašla 😉
@rastulka mňam, bože ty mi také chute robíš, musím urobi´t tie rezy, ke´d ich tak chválite, možno teraz cez víkend, mám narodky, tak bude oslava 😉 ja som včera nakoniec nerobila ani tú ovsenú kašu, dala som sa umýva´t okná na celom dome, ke´d bolo tak krásne a výsledok, doumývala som a asi o 2 hodiny dážď, taký lejak, 😠 😠 😠 no to je zákon schválnosti, mohla som radšej tú kašu uvariť 😒

sisanka
16. okt 2012

@danielaj ten tvoj recept len som nikdy taku polevu nerobila a myslela som si ze to sa ma nad parou robit 😀 som to nedocitala 😀 ale inak kolacik fajny...nabuduce skusim nejaky s cviklou kedze jej mam dost 😉 nemas nejaky?

akika722
16. okt 2012

včera-paradajková polievka+zapekané cestoviny+ makovo-jablčková štrudla ------------ je aj na dnes tak nevarim 😎
zajtra-zemiaky /zapečene pravdepodobne+kuracie stehna so šunkou,syrom,smotanou-v rure..

lencyca
16. okt 2012

@rastulka mnam dala by som si,vtacie mlieko,to som nikdy nejedla 😉

danielaj
16. okt 2012

@sisanka veru nie, cviklový som ešte nerobila, ale môže to byť fajn 😉 tu som nejaké našla http://tanikinerecepty.webnode.sk/products/cvik...
http://germa-vari.blogspot.sk/2011/12/cviklovy-...

danielaj
16. okt 2012

my dnes ešte dojeme slepačiu polievku z nedele, len dorobím slížiky do nej, a mm doniesol včera zase kopec húb-václaviek, tak urobím slané palacinky plnené hubovo-smotanovou zmesou k tomu zeleninový šalát a kto bude chcieť aj hranolky, malá to asi nebude chcie´t, tak urobím aj pár sladkých palaciniek s domácim džemíkom 😉

rosannar
16. okt 2012

dneska a zajtra vyprážaný syr, hranolky, tatárka/kečup 😉

rastulka
16. okt 2012

@danielaj To si ich ešte fakt nerobila?Su ozaj take sviatočne ako piše @abriela 😉 Vyskušaj,uvidiš,budete sa len tak oblizovat 😀
@lencyca Vtačie mlieko miluje mm,ja moc nemusim 😅 ale tieto rezy su výýýýborne 😉

rastulka
16. okt 2012

U nas dnes http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=45756 a moje naj naj najoblubenejšie http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=28565 mnáááám 😝

zuziq
16. okt 2012

vcera som robila polievocku z kuracieho stehna, tak dnes ho oberiem a idem skusit tarhonove rizoto

gianni
16. okt 2012

dnes bude niečo z brojlera-podotýkam domáceho 😉 určite vývar(sú tam aj nožičky-mnam) a niečo pečené asi
včera sme sa zastavili pri RS-Matejov Dvor http://www.matejovdvor.sk/ a nakúpili sme si klobásky,slaninu,škvarky(tie sme po ceste vyjedali rovno zo sáčka-fu bolo mi tažko)

titkovamiriam
16. okt 2012

dnes nevarím oddychujem-pizzerka to istí 😀 😀

michaelamilan
16. okt 2012

@rastulka jééééj tie jabĺčkové lasagne vyzerajú ozaj seper!!!!! Toto vyskúšam!!!!!!

lululka555
16. okt 2012

ahojte , dnes kysla zemiakova polievka s volskym okom a mame vianocku zo soboty tak urobim vanilkovy puding a budu dukatove buchticky 🙂

levandullka
16. okt 2012

@zuzananinka Hovädzie mäso zmiešané s vajíčkom, strúhankou, mletou rascou, čiernym korením, cesnakom a s cibuľou, a do žemle som dala horčicu, kečup, cibuľu, syr, lolo šalát a kyslú uhorku 🙂

raszuz
16. okt 2012

paradajková polievka s cestovinou a syrom, perkelt z kuracích pŕs s kolienkami a ako dezert dojeme zákusky z nedeľného krstu 🙂

nelinka0401
16. okt 2012

ahojte.Dnes struková kyslá polievka so zemiakmy a ako druhé-vyprážaný karfiol s pečenými zemiakmy a kapustovým šalátikom

womankc
16. okt 2012

ja som včera dostala strapačky s kapustou od susedky, tak sa všetci najedli aj na dnes budú mať , len dodusím trošku viac kapusty do nich a ešte stále je tam mäsko na hubách , lebo mm " si ho včera nevšimol v ľadničke " a udusil si zeleninu a čínskom korení a to jedol

enya00
16. okt 2012

Plnenu soju zo sunkou a syrom a k tomu zemiaky 🙂

veroninna1
16. okt 2012

vcera ryza+vyprazane pecienky+slivkovy kompot, dnes granadir

zuzananinka
16. okt 2012

@levandullka dakujem

levandullka
16. okt 2012

@zuzananinka Nie je za čo 🙂

diusik
16. okt 2012

Ahojte,francuzske zemiaky a kremova brokolicova.Ozaj baby,ako su najlepsie krutony?Oprazite na panvici alebo davate do truby?Diky

zklimekova
16. okt 2012

dnes ešte polievka z nedele a cestoviny so zeleninkovou omáčkou(cuketa, paradajka, mrkva....) posypané postrúhaným syrom...recept podľa toho, čo bolo v chadničke...malá má strašnú nadchu :( tak sa mi ju nechcelo trepať do obchodu ...

danielaj
16. okt 2012

@rastulka veru nerobila 😅 😅 ale podobajú sa na jedny rezy, ktoré robievam a volajú sa sviatočné rezy, len trocha iný recept to je 😉 a ešte mi pripomínajú aj rezu Oblížprst, len tam nejde navrch tá šlahačka ale sneh nad parou a tie milujem 😉 jéžiš a jablkové lasagne, mňam, som ich robila veru len 2x, máme veľa jabĺk, tak musím najbližšie urobiť aj ja 🙂
@nelinka0401 ja karfiol plánujem zajtra 😉
@diusik ja najnovšie dávam do rúry, a sú hotové raz dva 😉

diusik
16. okt 2012

@danielaj diky,dala som tiez do truby a pokvapkala olivovym olejom s bazalkou a su super 😉

skarabeus1111
16. okt 2012

bravcove kare na prirodno, zemiakova kasa.....

skarabeus1111
16. okt 2012

@diusik ja osobne ich mam radsej na panvici 🙂

fomarik
16. okt 2012

vyprážaný syr, kelová polievka