Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

natal12
18. okt 2012

@womankc nedala som moc

womankc
18. okt 2012

@natal12 he´j, už som si to dodatočne prečítala a máš kvalitnú nutelu, možno že si mala tú nutelu takú viac tukovú a jednoducho sa to topilo a možno si tej nutely dala viac

danielaj
18. okt 2012

@zuzka1. ja robievam jablkové muffiny, u mňa v albume mám hrnčekový recept namiffinky a keď robím jablkové nastrúham do cesta jablká, alebo dám do stredu nakrájané jablko na kocky 😉
@natal12 tak ja teda netuším, prečo ti to vyteká, ja to tak robievam odjakživa anič mi nikdy nevytekalo a cesto mi vždy stojí, keď čakám kým sa prvá várka upečie, takže tým to nebude a robíš podľa môjho receptu, či iné? a ja aj otváram trúbu a nespadnú mi 😒
@miruska73 ahoj, tak to som rada, že papgáj chutil, potešilo ma to 😉

danielaj
18. okt 2012

@natal12
@womankc ja dávam aj domácu slivkovú a marhuľovú nutelu a netieklo mi to, podľa mňa veĺa si jej dala 😒

natal12
18. okt 2012

@danielaj robim len tvoje, mozno som jej dala viac ty kolko davas ?? ja tak maličku čajovu lyzicku . ja som tiez otvarala a nepadli mi 🙂 padli mi len vtedy ked som nemala formu 😒 a dzemove mi vobec nevytiekli .a inak ja ked som chodila do skoly tak vzdy na praxi majsterky ze slahane cesto padne ked dlho stoji aj sa tak stalo len to sme robili pláty na rezy alebo torty ..

natal12
18. okt 2012

@womankc moze byt sak taka mala lyzicka staci nie ? a tukova neviem mozno bola .

lululka555
18. okt 2012

@danielaj ahoj v tom papagajovom je aj citit chut tych pudingov?

natal12
18. okt 2012

@womankc a inak tu nutelu som mala z kauflandu v takom kelínku lieskoorieškovu a býva aj čokoládová vieš ktorú ? neviem ci taku u vás mavaju 🙂

womankc
18. okt 2012

@natal12 hej tak to si myslím bolo v tej nutele

womankc
18. okt 2012

@natal12 hej viem ktorá, ale ja to moc nekupujem, lebo by som to vyžrala celé a vždy mi je z toho zle , ale aj tak by som neodolala 😀

katussska24
18. okt 2012

Dnes uplne najjednoduchsi obed, ale neskutocne dobre sa vydaril 😝
Mrkvova kremova polievka s krutonmi a zemiakovy privarok s fasirkami 😵 😵 😵 Ja neviem ako sa mi to podarilo, ale lepsi privarok a fasirky som nejedla 😀 Stavim sa, ze nabuduce to uz take dobre nebude 😎

bubinko83
18. okt 2012

@katussska24 že by s laskou varene ? 😀

ivv
18. okt 2012

kolozvarska kapusta 😵 😵

natal12
18. okt 2012

@womankc a unas ta kakaová stoji 0.99 centov a ta druha 1.09 eur 😀 ale kupujeme aj ine tie dvojfarebne. ja bi som samostatnu nutelu nezjedla :D

vi3ka
18. okt 2012

@lucka1987 paráda, palec hore! tak nech chutí. domáci je vždy najlepší.

cakemama
18. okt 2012

@danielaj , chcem skusit tie tvoje papagaj rezy. Mam najskor vyslahat zltka s cukrom, alebo vsetko len zmiesat do hromady? Dakujem

efci
18. okt 2012

@miruska73 prosim ta kde najdem ten recept na papagajove rezy?? Dakujem

ivv
18. okt 2012

@efci ja som dala do google a ejhla co mi naslo 😉 http://varecha.pravda.sk/recepty/papagajove-rez...

cakemama
18. okt 2012

@efci, danielaj ma ten recept v jej albume pod obrazkom

efci
18. okt 2012

@cakemama len tam ma tych receptov 300 😉 ale skusim pohladat

cakemama
18. okt 2012

@efci,Papagájový koláč

5 vajec, 200 g prášk. cukru, 300 g polohr. môky, 200 g masla alebo margarínu, 1 šľahačková smotana, 1 prášok do pečiva, 3 rôzne pudingové prášky (kakaový alebo čokoládový, jahodový alebo malinový, citrónový alebo vanilkový, ja som dala do tohto kokosový

Citrónová poleva

1 PL oleja, 2 PL citrónovej š´tavy, 2 Pl vriacej vody, 300 g práškového cukru

Zmiešame cesto. Rozdelíme ho na 3 časti, každú zafarbíme pudingovým práškom. Striedavo kladieme na plech kôpky a dáme upiecť . Po upečení polejeme citrónovou polevou.

ivv
18. okt 2012

@efci https://www.modrykonik.sk/fotoblog/danielaj/alb... pozri stvrtu radu obrazkov od spodu, tam je obrazok upeceneho kolacika a ked si ho otvoris, je tam recept 🙂 bola som zvedava tak som aj ja hladala 😉

bubinka22
18. okt 2012

@kucminka ahoj dakujem za recept,ale to si ma nejako rychlo odbila,aky je na to postup,tie jablka su nastruhane v strede a na vrchu a na spodku je cesto,trosku mi opis ten postup nech som v obraze,viem otravna,ale tento jablcnik mi pripomina,nieco z detstva a ja zasa tak vela nepecem 😀 😀

efci
18. okt 2012

@cakemama
@ivv dakujem babule 🙂

b.bardyova
18. okt 2012

Nemáte niektorá záujem.

joannas
18. okt 2012

@katussska24 ten chlieb ma biť taki spaleni ? 😕 😕 😕 😕 😕 😕

bzuco
18. okt 2012

@joannas
to je tmavý chlieb, taký má byť 🙂 ...nie je zhorený

joannas
18. okt 2012

@bzuco 😕 niekedi kupujem tmavi chlieb ale nikdi nebol až taki tmavy 😕 😕 😕

gianni
18. okt 2012

dnes som urobila kakaové a škoricové osie hniezda...

luciferova
18. okt 2012

@bibi1711 predvaris si zemiaky v supke, das na polku, vydlabes a napchas zmesou (bryndza so smotanou kyslou a pazitkou), supnes platok slaniny, zavries, mozes obalit zas slaninkou a zabalis do alobalu. My sme mal s kyslou kapustou ako prilohou. Bru chut 🙂