Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

nelinka0401
24. okt 2012

ahojte.nemala som moc času sem kuk 😉 teraz som to dobehla.mala som vybavovačky ohladom malého operácie nosných mandlí...úspešne zrušené 😀 😀 tak že včera som spravila rizoto,zostalo veľa kuracieho mäsa,tak som to všetko pomiešala a pridala,čo dom dal.dnes neostalo nič a to bola plná veľká misa.dnes fazulová sladká polievka so zeleninou,zahustená gulášovou polievkou sáčkovou.že mňam a varím kukuricu.vyprázňovala som mrazák a dala tam poslednú zeleninku.nech je niečo aj na zimu

lencyca
24. okt 2012

@natalia7591 ahoj,jasne 🙂 ocistis si vacsie zemiaky,kolko ich chces mat,do kazdeho urobis zarezy-nie az po spodok,trocha nasilu si musis tie zarezy otvorit-das na platky nakrajanu slaninu,cibulu ,klobasu,kazdy naplneny zemiak osolis,das na plech,pokvapkas olejom,das ml.ciern.korenie,cesnak,upecies domakka,vyberies posypes struh.syrom,das na 5 minut este do rury nech sa syr roztecie,vypnes,dobru chut 😉

ifkael
24. okt 2012

@nelinka0401 boli ste este po doktoroch co sme naposledy pisali?

Ja dnes tie motyliky, cesto sa uz robi. Od vcera mame bryndzove halusky- pre deti na veceru vajickove, nebudeme predsa vyhadzovat...aj tak asi nieco pojde sleeeepkam.

Na zajtra kelova polievka- mozno privarok, este neviem je na jedalnom listku, a dalej netusim... To sa rozhodnem zajtra. A chcela by som skusit naplnit tie chorvatske peciva- sunka,syr,kecup a nasekana bazalka...

nelinka0401
24. okt 2012

@ifkael práve som ti písala na Fb...motýliky zjete raz dva...teda chlapi....🙂 🙂

rastulka
24. okt 2012

@danielaj Naša štuka až taka velka nebola,my sme ju dostali od našich 🙂 😉 včera sme mali nečakanu navštevu,tak sa za našim obedom len tak zaprašilo 😀

Dnes sme mali zeleninkovu polievku s krupicovymi knedličami a halušky s vajcom 😉 🙂

titkovamiriam
24. okt 2012

@natalia7591 aky receptík chceš?

u nas doma dnes čína-musim vyskušat nový wok 🙂

natal12
24. okt 2012

baby robievate si doma cajik z rumom ak hej ako ?? 🙂 a este robievate caffé latté ?? aj hej receptík poprosím

natal12
24. okt 2012

a neviete že ked vyslahám mlieko na penu ci mi to pojde v klasickom mixeri ?? či má byt nato nieco špeciálne ?? 😒

kucminka
24. okt 2012

@lussy23 neviem,či ti už niekto napísal,skús pozrieť,ja robím takúto: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4463
alebo mám recept aj na orechovú

kucminka
24. okt 2012

kočky,cez víkend máme oslavu ,malý má rôčik,tak by som chcela nejaké dobré mlsaníčko,poradte,aké.Už nám šaláty,chlebíky lezú hore krkom. 😉

levandullka
24. okt 2012

Po celom bytíku rozvoniavajú škoricové hviezdičky ála Nigella 🙂

lululka555
24. okt 2012

dnesne parene buchticky,mnamkove..... 🙂 🙂 🙂

lululka555
24. okt 2012

@levandullka ahoj to je prvy experiment z tej knihy? som zvedava,das aj foto?

lizatko1009
24. okt 2012

a este som dorobila polievku z korenovej zeleniny s haluskami a akurat sa mi pecu v rure zemiaky so zeleninou dala som, cervenu papriku hokaido, cuketu, mkrvu, cibulu, zatial to vyborne chuti 😉

bubinko83
24. okt 2012

Baby dajte recept na tie chorvatske rožky prosim!!! Kolko kusov vyjde z jednej davky?

levandullka
24. okt 2012

@lululka555 Ahoj, ano, je to prvy experiment, no v povodnom recepte je vanilka alebo zazvor, ja som nemala, tak som dala skoricu 🙂. Foto, samozrejme pridam 🙂

nakup
24. okt 2012
eva7780
24. okt 2012

dnes sme dojedali co bolo v chladnicke,zajtra budu rezance s tvarohom,v piatok pecene kura s plnkou a k tomu ryza.dnes som piekla tortu k nasmu vyrociu k svadby,tortu som piekla prvy X v zivote, ja som skor na take rychlovky ako nepecena s kyslej smotany alebo daky rychly kolacik a ked uz 1. x tak som dala aj marcipan

lululka555
24. okt 2012

@eva7780 krasna je 🙂

nakup
24. okt 2012

@babulka1978 dašprevrieť nie veľa mlieka aby plnka nebolá riedka a pomleté orechy zmiešaš s práškovým cukrom a vsypeš do mlieka nechaš ich opariť a vypneš 🙂

levandullka
24. okt 2012

Škoricové hviezdičky inšpirované receptom od Nigelly 🙂

lululka555
24. okt 2012

@levandullka krasa,normalne si tu uz navodila vianocnu atmosferu 😵

levandullka
24. okt 2012

@lululka555 O to mi islo 😉. Ja zijem Vianocami uz od zaciatku oktobra 😅. Mozno je to trosku chore, ale ja mam z Vianoc a veci ktore k nim patria neuveritelnu radost 🙂

lululka555
24. okt 2012

@levandullka ja sa tiez tesim,ved uz sa aj zvianocnieva...o 2 mesiace to tu mame 🙂 🙂 🙂

levandullka
24. okt 2012

@lululka555 Veru tak 🙂. My už máme sviečky v plnom prúde, horúci čajík a pečené zemiačky rozvoniavajú v priemere každý druhý deň... 🙂 No proste Vianočná atmosféra. A aby som nezabudla, po darčekoch už tiež poškulujem 😅

s1m.one
24. okt 2012

@katka444 ahoj, u nas doma sa nikdy nerobil borsc a teda som nikdy ziadny nejedla a teda neviem aky je normalny borsc.. tento som ja nazvala detsky, lebo recept mam z kucharky, kde su recepty pre deti 🙂 potrebujes 3 mensie cvikly, nahrubo nastuhane a preplachnute vo vode, pol salky zeleru, nadrobno nakrajaneho, nemsiu cibulu, nadrobno nakrajana, menisiu mrkvu, nahrubo nastruhana, polievkova lyzica suseneho polievkoveho zakladu, polievkova lzyica oleja, pol bieleho jogurtu, citronova stava, voda. na oleji opekas cibulu, zeler, mrkvu. potom pridas polievkovy zaklad, zalejes s vodou a varis. ked zacne vriet, pridas cviklu a varis 20 minut. uvarenu polevku rozmixujes a pridas citronovu stavu. ked podavas, das jogurt 🙂

b.bardyova
24. okt 2012

Nasa vecera :D a vcerajsia kapustnica..teda zostatok :D

b.bardyova
24. okt 2012

Kocky jednoduchu kuraciu polievku( s malymi okami ) dakujem

nakup
24. okt 2012

@b.bardyova ja robím vždy kuraciu polievku tak a je dobrá aby si tam nemala penu takt trup poriadne vyumývaš dočistím vnútro a dám do hrnca s horúcou vodou zovrieť bielkoviny sa vyvaria umyjem, vodu vylejem dám do hrnca v ktorom budem variť polievku dám zeleninu, sol, čm korenie, vegeta magi, pár guličiek nového, čierneho korenia, petržlenovú vňať a na slabom ohni varím nesmie vrieť iba bublať je krásna žltá a číra a malé oká tiež plávajú 🙂 🙂 🙂