Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

mysiatkoo
24. okt 2012

este jedna dnesna : pecene buxty - lekvar, tvaroh a nutela

sweetsuzi
24. okt 2012

@lencyca prosila by som si recept na špaldové rožky, vďaka 😉

b.bardyova
24. okt 2012

@nakup dakujem:D

nakup
24. okt 2012

my dnes hovädzia polievka so špikovými kosťami rezance a koložvárska kapusta a zemiaky

nakup
24. okt 2012

a tu je foto

katka444
24. okt 2012

@s1m.one vdaka za recept. vyzera to dobre 🙂

abriela
24. okt 2012

@b.bardyova vidis, ja ked jej polievku kuracia je zvacsa z domacej sliepky, snazim sa mastnym okam vyhnut 🙂 . Preto mam najradsej, ked polievka postoji a mastne oka stuhnu a nemusim ich mat na tanieri

maculik
24. okt 2012

Ahojte, ja som dnes robila kelove karbonatky od @zoe_a , su vyborne, len sa mi trochu pripiekli, lebo riesila som hadku medzi detmi a pozabudla som na ne ☹ ale tak zjeme aj take, nabuduce musim na to dat vacsi pozor.
a nemam ich vobec take pekne, skor take tenke, akoby sa este tak splasli alebo ako to mam nazvat, aj to budem musiet este doriesit nabuduce, ale inak su velmi chutne 😵
zajtra planujem zeleninovu polievku a budu tieto karbonatky a este palacinky s dzemom pre deti a s nutelou pre mna 😵

zoe_a
24. okt 2012

@maculik juj mrzi ma, ze sa nevydarili 100 % ale na vyzore nezalezi, hlavne ze chutia 🙂

mamkabeika
24. okt 2012

Ahojte 🙂
Ja som dnes varila morčaciu polievku so zeleninou a kuracie stehná na zemiačikoch a kapuste 🙂

lunana
24. okt 2012

@maculik dala by si mi prosím recept na tú avokádovú pomazánku? Ďakujem 🙂

maculik
24. okt 2012

@lunana ja som robila takto:
roztlacila som si avokado, vytlacila od oka trochu citronovej stavy, pridala pretlaceny 1 strucik cesnaku, sol, korenie a zmiesala. Niekto to aj mixuje, ja som robila len z jedneho avokada, tak sa mi to zdalo prilis male mnozstvo na to, aby som spinila mixer, a nevadilo to. A kamaratka, co to robieva casto, dava niekedy miesto cesnaku nadrobno pokrajanu mladu cibulku (tu zelenu), aj to je vraj vyborne, hlavne pre tych, co im je cesnak tazsi na zaludok 🙂
A jedla som to bud s cerstvymi zemlami alebo na hrianke, oboje chuti vyborne 😵

lunana
24. okt 2012

Žienky čo varíte z Hokkaido, poraďte mi prosím, je to to isté ako maslová tekvica? Alebo je iná? Lebo dnes v Tescu som našla iba maslovú a podľa obrázkov vyzerala podobne ako Hokkaido, keďže som z toho nikdy nevarila, tak neviem ako má vyzerať 😅 hanba mi 😀

danielaj
25. okt 2012

dobré ránko, dnev varím hríbovú polievku s mrveničkou, pečené kura s medovou zálievkou, ryža, kompót, mm doniesol včera kopec hríbov, tak suším a včera som nestihla chorvátske rožky, tak dúfam, že dnes to napravím 😉

danielaj
25. okt 2012

@lunana maslová tekvica je podlhovastá a hokkaido je malá ciblového tvaru, maslovú som nikdy nevarila a hokkaido som robila tento týždeň, má chuť gaštanov, dužina je taká maslová, ale nveiem, porovnať, ale je výborná, či už pečená na plechu s koreninami a bylinkami, alebo krémová polievka 😉
http://delikatesy.etrend.sk/recepty-suroviny/pe...
http://zahradkar.pluska.sk/zahradkar/zelenina/t...

tin007
25. okt 2012

Dnes budem robit prvykrat segedin, tak som zvedava

irsina83
25. okt 2012

Dobre ranko, mame zo vcera bryndzove halusky a z haluskovej vody som spravila cesnakovu polievku so sirokymi rezancami, ktora neskutocne chuti nasej malej 🙂 mnam a este tam mame na dojedenie kuracie masko s lecom a ryzu....

raszuz
25. okt 2012

@lunana ja som z maslovej robila prívarok, celkom bol chutný

lululka555
25. okt 2012

ahojte, ja dnes varim paradajkovu polievku a tarhonove rizoto s kuracim mäskom,zeleninou a postruhanym syrom 🙂

lululka555
25. okt 2012

@danielaj mnam,ake super menu 🙂 ,to kura prosim ta ako pecies?...zaujima ma ta zalievka.

raszuz
25. okt 2012

dnes: zeleninová od včera, zemiakový prívarok s fašírkami, bude aj na zajtra, len urobím zrejme vajíčkovú polievku ... na víkend ideme k našim a jedna z možností, čo bude navarené, je zajko v sviečkovej omáčke

danielaj
25. okt 2012

@lululka555 Kura si naporcujem alebo prerežem na polovicu, osolím, ponatieram zálievkou, podlejem trochou vody a dám piecť, počas pečenia polievam výpekom . medová zálievka: med, olej, ja dávam olivový, sójová omáčka, prelisovaný cesnak, troška citrónovej šťavy, grilovacie korenie alebo korenie na kura 😉

lululka555
25. okt 2012

@danielaj dakujem 😉

lencyca
25. okt 2012

@sweetsuzi ahoj,nech sa páči,je to troška zdlhavé,ale stoja za to:35 dkg hlad.muky,15 dkg spaldovej,1 1/2 čl soli spolu v mise zmiešaš,do stredu urobíš jamku na kvások:1 dl vlaž.mlieka+1čl cukru+21gr.kvasníc,necháš vykysnút,potom tam nasypeš trocha lanových semienok,slnečnicových,dáš 1,5 dl vody,1 vajce,50 gr.rozpustenej Hery,všetko spolu zmiešaš,vypracuješ cesto-treba ho ešte pomúčit aby sa ti nelepilo,necháš 1 1/2 hodky kysnút,potom si cesto rozvalkáš na kruh,rozdelíš na 12 trojuholníkov,každý rozvalkáš,zroluješ do rožka,dáš ich na plech s papierom na pečenie,necháš ešte 1 hodku kysnút,potrieš ich slanou vodou-asi 1 dl vody+1čl soli,posypeš ich sezam.semienkami,dáš do vyhriatej rury 180cpiect,že 12-13minút,ja na ne prikúkam cez sklo,ked začnú hnednút,vyberiem ich 😉

anavila
25. okt 2012

@maculik ahoj, neviem ci si si uz poradil s tou zemlovkoku, ale ja robim niekedy aj zo zemli, to je jedno...spodok misy pomastim, vysypem struhankoua na to ukladam kolieska zemle ponorene do osladeneho mlieka, potom dam vrstvu jablk, a potom vyslaham 4 zltka s cukrom a vanikoua do toho zaslaham dve vanicky jemneho tvarohu, ja hrudkovity ani nedavam...vylejem na tie jablka, a dam znovu vrtsvu zemli...dam piect...a navrch uslaham z tych zvysnych bielkou sneh, do ktorych primiesam trosku praskoveho cukru..každý si chváli... 😉 aj zajtra ju idem robit

lencyca
25. okt 2012

@lululka555 vyzerajú mnamkovo 😉 , musím sa priznat,tak buchty som ešte nerobila,lebo samej pre seba sa mi neoplatia robit 😒

lencyca
25. okt 2012

@eva7780 krásna je,blahoželám k výročiu 😉

lululka555
25. okt 2012

@lencyca dakujem,no ja som dostala aj pochvalu za ne ,ze aky dobry obed 😉

lencyca
25. okt 2012

dobré ráno,dnes nevarím 😉 zostalo zo včera rizoto aj kuracia polievka,chcem aj ja vyskúšat tie chorvátske rožky 😉

womankc
25. okt 2012

@lunana luana nenašla som to , čo som chcela ,mám strašne veľkú hŕbu , ale dnes ešte pohľadám vo výstrižkoch , našla som ale toto , možno sa ti bude zatiaľ hodiť
Hovädzí quesadillas s avokádom:
2lyžice slnečnicového oleja
500g mletého hovädzieho
10-15g Taco korenia
125ml pikant, rajčiakovej salsy Taco sauce AQ
3 jarné cibuľky
125g nakládaných červených fazolí / bez šťavy/
2 menšie avokáda
60 ml citrónovej šťavy
4 väčšie tortilly
4 hrste strúhaného eidamu
1citrón nakrájaný na kúsky / asi koliečka / neuvádzajú/

V hrnci rozpálte olej, pridajte mäso a opekajte ho 6-8 min, dokiaľ nezhnedne a nerozpadá sa na jednotlivé kúsky,. Pridajte korenie a natenko nakrájané jarné cibuľky a fazule, premiešajte a štvrť hodiny prehrievajte. Medzitým očistite avokádo a rozpučte ho vidličkou v miske, pridajte citrónovú šťavu a dajte do ľadničky. Dve tortilly položte na rovnú plochu, rozdeľte na rozdeľte zmes mäsa a fazulí , posypte syrom priklopte zvyšnými tortillami. Na panvici rozpálne trochu oleja a položte na ňu tortilu, chvíľku opekajte , potom panvicu priklopte tanierom a otočte tortillu a neopečenou stranou zosuňte na panvicu, opečte z druhej strany , takto opečte všetky tortilly. potom ich nakrájajte na trojuholníky. Podávajte s avokádovou kašou a citrónom

No ja by som možno tie tortilly radšej naplnila dovnútra a tak ich opiekla , postup sa mi zdá zbytočne skomplikovaný a teda aj na fotke jedla , to vyzerá , že je naplnená a tak opečená .
Keď vyhrabem tie guakamole, tak ti to ešte pridám, lebo ten recept bol úplne super. Ja zvyknem avokádo podávať nakrájané jemne osolené , pokvapkané jemnučko oliv olejom a dobre pokvapkané limetkou a k tomu opekaná brusketa a nejaké tie syry , mňamka