Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

mamkabeika
2. nov 2012

Babyyy, poraďte mi, prosím.
Upiekla som pre môjho drobca narodeninovú malinovú tortu a nejako to nestuhlo 😕 Budeme to jesť lyžicami 😅 Ja už neviem, dala som tam želatínu a nepomohlo to ☹
Je tam len 3-cm korpus a potom len tvarohová plnka, malinová želatína a zase tvarohová plnka.
Čo mám robiť? Myslíte, že to do rána stuhne?

jajuska1411
2. nov 2012

dnes bolo zo vcera hraskova polievka a vyprazeny karfiol s pyre a zajtra granadir a pudingovy kolac

mamkabeika
2. nov 2012

túto som robila:

danielaj
3. nov 2012

@titkovamiriam no veru, chýbajú tvoje fotečky 😒
@zuul nádherná tortička 😉
@sweetsuzi páči sa tu je recept, ja už len túto robievam, je výborná, ja dávam do pekárničky len mlieko, ryžu a jeden vanilkový cukor, až keď je hotová, posypem škoricovým cukrom, niekedy pridám do pekárničky k tej ryži aj hrozienka a jabĺčka na kúsky, ale asi až v polovici varenia, aj tá je dobrá, a keď robím samostatnú bez ničoho, som si zvykla dať do každej misky 1 lyžičku bieleho jogurtu alebo kyslej smotany, je to také jemnejšie 😉 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=30864
@zklimekova vyskúšaj, my máme plnené veľmi radi, ja som to kedysi strašne dávno jedla v Zoo v Bojniciach a skúsila som to urobi´t a odvtedy to robievam 😉
@kikaneu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=30864
@luciferova ano, presne je to ona 😀
@miruska73 my ju len tak s chlebíkom alebo pečivom ľúbime, alebo ako prílohu k nejakému mäsku 😉
@mysiatkoo perfektné, tortička aj muffinky 😉
@lussy666 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=30864

irsina83
3. nov 2012

Dobre ranko, dnes budeme mat hovadzi vyvar s pecenovymi haluskami, malinku mam chorucku tak kvoly nej aby aspon polievocku papala a manzel sa chysta na beef wellington podla sefkuchara Ranziho - tak som zvedava co to bude za vymysel a dedo nam z oslavy posle kotlikovy gulas a grilovaneho pstruha...

maba
3. nov 2012

@mamkabeika Všetko najlepšie drobčekovi.Torta je nádherná a určite,aj výborná 😉 .Dala by si receptík ?

jajuska1411
3. nov 2012

dnes cesnakova polievka nasla som na nete novy recept skusime a granadir a pudingovy kolac

liviaf14
3. nov 2012

@jajuska1411 prosím ťa daj recept na cesnakovú polievku, ďakujem 😵
u nás polievka zo suchého žltého hrachu so zeleninou, kuracie plátky s horčicou a zemiaková kaša 😵

minnie30
3. nov 2012

červené dusené zemiaky, palacinky s tvarohom, jablkovou nutelou a dojedáme kuracie na prírodno s ryžou 🙂

rastulka
3. nov 2012

Ja dnes nevarim 😉 včera som navarila ako pre armadu 🙂

brumca
3. nov 2012

My dnes mame hovadziu polievku a spenatove halusky so syrovou omackou 🙂

martinkatinka
3. nov 2012

Kuracia polievka pre malého a dusená bravčová rolka s nivovou omáčkou a cestovinami

nelinka0401
3. nov 2012

ahojte.zo včera zostali marínované kuracie prsia a pečené zemiaky a deťom spravím dolky,plnené ovocím alebo jahodovým lekvárom a šlahačkou. táák dlho sme ich už nemali. 😉

olo2003
3. nov 2012

@pegggy ahoj, ja mám pekáren z tesca xxl (brat vyhral niekde, tak mi ju daroval) a som s ňou spokojná, kysnuté robím len tam, zo začiatku som aj chlieb piekla, ale teraz dám len vymiesiť cesto a pečiem v trúbe, viacej nam chutí. na kysnuté je super, dokonca som skušala aj cesto na rezance- čo sa jedia na sladko s tvarohom a bolo tiež ok.myslím, že bude stačiť.

kucminka
3. nov 2012

kočky poradte nejakú omáčku na cestoviny,mám nivu ,tvrdý syr,smotanu sladkú 😉

kucminka
3. nov 2012

@bklaudia to ako si robila tie jablkové šišky,máme veľa jablk,tak by som vyskúšala.

rastulka
3. nov 2012

@pegggy Aj ja mam pekarničku z Teska 😉 Ja osobne som s nou max. spokojna 😉

danielitka26
3. nov 2012

ja potrebujem od vas radu, chcem varit segedinsky gulas z cerstvej kapusty ale nemozem pouzit bravcove masko koli drahemu, co nahradit ?

danielitka26
3. nov 2012

dalej dnes bude na vyber peceny pstruh so zemiakmi, alebo vyprazana cukina so zemiakmi alebo treti chod vyprazany syr hranolky, polevka brokolicovaaaaaaaaaa mnam 😀

titkovamiriam
3. nov 2012

@danielaj no ved opraveny mobil a vidis co som davala fotky Mareka des ako to foti:(
U nas karfiolova polievka a koložvarska kapusta 🙂

titkovamiriam
3. nov 2012

@danielitka26 kuracím ,morčacim,havadzím .... 🙂 🙂

natal12
3. nov 2012

@kucminka sprav nivovú omáčku len ti chýba ešte mlieko a syr v črievku 🙂

kucminka
3. nov 2012

@natal12 to mám ,dáš postup?

danielitka26
3. nov 2012

@titkovamiriam ale cim najviac napodobnim bravcovinu ...asi len tou hovadzinkou ze

ifkael
3. nov 2012

@danielitka26 a preco ju chces napodobnit? Zdrave maso to nieje.Skus kuracie.

ifkael
3. nov 2012

@mamkabeika Stuhla?

titkovamiriam
3. nov 2012

@danielitka26 nenapodobnis nicim inym,kazde maso je ine 🙂

pegggy
3. nov 2012

@olo2003 @rastulka ďakujem, tak pôjdem si ju kúpiť, snáď ju budú mať, tiež chcem len na zamiesenie /a to tam aj vykysne?/ cesta, lebo mne odpadava ruka 😀 keď robím kysnuté cesto.
Ja dnes skúšam prvý krát toho lososa, polku som dala piecť na masle s citronom a korením na rybu a druhú polku som dala do takého pácu - petržlenová vňať, šťava z citrona a soľ a potom to opečiem na panvici, tak uvidíme či to bude jedlé a varené zemiaky, polievočka strúhaná zeleninová s hráškom a idem sa pokúsiť vyrobiť tie knedlíky do nej.

danielitka26
3. nov 2012

@ifkael lebo drahy neje bravcove a ked chcem aby papal aj on tak chcem s niecim inym spravit, je mi nad slnko jasne ze bravcovinu nenapodobnim.

danielitka26
3. nov 2012

alebo mi dajte nejaky dobry recept co z cerstvej kapusty uvarit (bielej)