Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

lencyca
6. nov 2012

@chorale1 vitaj medzi nami 😉

michele11
6. nov 2012

@happy8051 Ahoj, uz som sa ta to chcela parkrat spytat, ako stihas varit kazdy den popri detoch? Ja sa tvojim tyzdennym menu vzdy inspirujem a predtym este pooblizujem monitor, ale fakt nechapem, ako sa to da stihnut, klobuk dole.

michele11
6. nov 2012

A u nas je dnes karfiolova polievka, ryzovo-zeleninovy salat pre chudnuce osadenstvo a mala ma k nemu morcacie sote. A asi este upeciem jablkove muffinky, nech mam pocit, ze zhresim zdravo 😀

vierka0
6. nov 2012

@zuzu_la jasne, dam 🙂 no dala som rozpustit asi styri sardelky (ale nemusi byt, staci aj iba olej) poprazila som por, pridala pol spenatoveho pretlaku (toho mrazeneho) a rozpustila. Nakoniec som pridala este par strucikov cesnaku a do vychladeneho som vmiesala 500gr ricotty, 2vajicka, posolit treba. Potom jednu velku cibulu som podusila na 2pl masla a troske oleja, domakka, pridala par strucikov cesnaku, bazalku, pridala som 500ml pretlaku, 2dl vody a asi 10minut som varila. Potom som dala asi 1PL cukru (podla toho ako kysly je pretlak), 1čl soli, korenie a 1,5dl mlieka rozmiesaneho s 2čl muky (taka redsia omacka). Do zapekacej misy som dala na spodok asi varechu, dve omacky, canelloni som plnila tym cukrarskym sackom tou spenatovo-ricotovou plnkou a ukladala vedla seba, poliala som omackou, posypala struhanym syrom, dala druhu vrstvu, zase omacku (aby boli uplne zaliate) a opat syr. Piekla som 45minut na 220stupnoch prikryte. Musim povedat, ze nabuduce radsej urobim iba jednu vrstvu na vacsi plech, lebo trosku sa mi polepili tie vrchne so spodnymi. No a este som chcela dodat, ze ako lasagne, aj toto potrebuje asi 20minut postat, sadnut - bola to fakt mnamka 🙂

lienka2
6. nov 2012

dnes zeleninova polievka ( mrazena zelenina a ryza), losos na masle so zemiakovou kasou, kapustovo-mrkvovy salat
zajtra dojeme polievku a vari sa kuracie sote so slov. ryzou
a dalsie dni netusim zase :(

zuzu_la
6. nov 2012

@vierka0 dakujem, to bude riadna mnamka...

lydia22
6. nov 2012

Dojedame este kuraciu polievku z nedele a druhe boli halušky s tvarohom.

rakywanda
6. nov 2012

@janula.k
pribináčik: 1 tvaroh nie hrudkový, 3 kyslé smotany, 4 vanilkové cukry - spolu vyšľahať, k tomu primiešať vyšľahanú šľahačku, dať do kelímka, vychladiť a zjesť
ja mám takýto recept, ale priznám sa, ešte som to nerobila

abriela
6. nov 2012

@janula.k Rano sa na to pytala riana. Je tu este jeden recept so zelatinou - par prispevkou nad tvojou otazkou:
super pribinackovsky krem a nielen do pohara, ale aj kolacov je aj:
1 šľahačková smotana, 1 kysla smotana, 1 puding bez varenia crem olé, 250 g makkého tvarohu, 1 vanilkovy cukor ( cukor podľa potreby), keď vám nechuti klasicky pribinacik - puding, jemny tvaroch a napr. do toho este kysla smotana smotana

katja78
6. nov 2012

@lejluska - aj ja musím do dačoho minúť kapustu..vďaka za inšpiráciu 😉

chloe001
6. nov 2012

Baklazan v cesticku vyprazeny, zemiaky v pare a cesnakovy dressing.

mata71
6. nov 2012

@lejluska tak toto sa mi pozdava 😵 veď je zima a kapusta je dobra.....už sa teším teraz,,vdaka

robievam zapečené s kečupom ale s kapustou to bude iné mlsanie..

lejluska
6. nov 2012

@mata71 veru je to fantastické 🙂 ja som ešte do toho dala klobásku...a zapečené z kečupom to ani neviem ako sa robí 😅 to tiež môže byť dobré 🙂

mata71
6. nov 2012

@lejluska v šupke uvarené zemiaky ja ich solim ked sa varia,,bud 1l sladky alebo ostry kečup z lidla a prekladaš ako medzitym davaš kečup ,,prikriješ alobalom a pečieš na 180st zhruba 30 minut,potom odokriješ a ešte trošku dopečeš,,,,ak chceš zmenu posypeš struhaným syrom ale ten davam malo kedy.

ak maš domaci može byt ten,ale s jednoty to je jedno aky kečup použiješ.

lejluska
6. nov 2012

@mata71 tak to musím niekedy skúsiť 🙂 nenáročné a môže byť super..dakujem za tip 🙂

rastulka
6. nov 2012

@abriela Dakujem moja 🙂 A do jogurtu davaš len tak suche ovsene vločky? 😅

abriela
6. nov 2012

@rastulka ano ciste suche. Mne chutia aj nerozmočene. Naucila som to jest aj draheho, on si to necha tak 5 minut postat a potom to je. Nase ranajky min. 4x do tyzdna uz viac ako 2 roky. Moje creva si na jogurt s vlockami tak zvykli, ze cez vikend ked mam ine ranajky pravidelnost navstevy toalety chyba 🤐 .
Jogurt s vlockami= zdrave a syte ranajky aj pri dietach.

efci
6. nov 2012

@abriela ja si tiez davam vlocky kazdy den na desiatu, ale do mlieka. A ja ich teda musim romacat aspon pol hodinu 😉 Ale je to mnam a zdrave ako pises.

efci
6. nov 2012

dnes cestoviny s hraskom, smotanou a tuniakom, zajtra kupeny kebab 😀 A na zvysne dni musim zacat tvorit, tak som si prisla pre inspiraciu. 😝

d_anielik
6. nov 2012

@happy8051 Ahoj, ty dokážeš navariť množstvo na jeden deň? tak to naozaj klobúk dole 😉 Ja napríklad polievku vždy minimálne na dva dni, aj tak väčšinou vylievam... a hlavné jedlo to isté.... Inak super týždenné menu, si šikulka

rastulka
6. nov 2012

@abriela Prave som jej nastruhala jablčko a mrkvu,vločky som zaliala vriacou vodou aby sa trošku napučali a bude mat olovrant,ked sa zobudi 🙂 Dufam,že jej to pomože 🙂 Dakujem ešte raz 😲 😀

veve39
6. nov 2012

@rastulka nasa mala papa ovsenu kasu kazde rano (ma problemy so zapchou)...bananovu, so susenymi slivkami, datlami, figami (vzdy ich povarim a rozmixujem), kupujem aj taku instantnu z Tecsa , je velmi dobra...uz jej chcem ponuknut na ranajky aj nieco ine - jogurt, chlebik - odmieta, vzdy si pyta kašičku 🙂

rastulka
6. nov 2012

@veve39 Ved ten isty problem je aj u nas /niekedy sa trapi aj 3-4 dni / Zabralo to?

veve39
6. nov 2012

@rastulka ak mam pravdu povedat, nie 😒 kasa jej chuti a urcite su to zdrave ranajky, takze jej ju rada pripravujem...nas uz bude cakat ak sa to nezlepsi (je to dlhodoby stav) endoskopicke vysetrenie criev a k tomu sme sa este neodhodlali 😔 , pockame aspon do 2,5-3r., gastrovysetrenia (odbery na alergie, celiakiu) nic nepreukazali

zuziq
6. nov 2012

Tak som uz navarila na zajtra bravcovo kuracie rizoto so slovenskej ryze a chcem skusit bryndzovu polievku. V zivote sme to nejedli,snad to neskonci v zachode 😀

adel22
6. nov 2012

Dnes kyslá šošovičková a vždy chutný strúhaný tvarohový koláčik, ale dámy pozor! 100g hladkej muky z pôvodných 400 som nahradila špaldovou- nabudúce skúsim viacej, namiesto rastlinného tuku pečieme s maslom🙂 no a čo je zaujímavé- namiesto 200g cukrudo plnky sme použili štipku stévie....a rozdiel by ste nepoznali, čiže ešte raz 200g cukru verzus stevia- žiadne kalórie....to bol môj prvý pokus a vôbec nie som sklamaná. Pozor ale na lacné sladidlá s výťažkom stévie, to nie je 100% stevia- cena vám napovie! 🙂

miriamr
6. nov 2012

koložvárska kapusta a zemiaky 🙂 , dala som si aj ja,som zvedavá čo na to povie malinký 😨

lululka555
6. nov 2012

@rastulka vlocky si do jogurtu davam aj ja ,tak isto aj müsli s ovocim a tato kasa je tiez mnamkova http://varecha.pravda.sk/recepty/vanilkova-ovse... 🙂

z.k
6. nov 2012

my dnes srdce na smotane s domácou knedľou 🙂

januschka10
6. nov 2012

Ahojte, ja dnes spenat so zemiakmi (bez volskeho oka-maly je alergicky na vajicko) a nam dospelakom pizza. Moj muz by sa totiz nad tym spenatom velmi cudoval.