Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

natal12
6. nov 2012

@michaelamilan mnam vyzerá uzasne 🙂 a inak takéto taniere len oranžové máme 😉

michaelamilan
6. nov 2012

@natal12 ďakujem 🙂 a aj chutí bombasticky....včera som ju robila prvý krát a už teraz viem, že nie naposledy!!!! Inak tie taniere nám priniesol Ježiško 🙂 strašne som ich chccela! hi 😅

nanulik
6. nov 2012

my zajtra kurací vývar so zeleninkou a toto http://www.srecepty.cz/recept/parkovy-gulas-se-... kedže daleko do výplaty 😀

danielaj
7. nov 2012

@mysiatkoo paráda, 😉 nemáš za čo, to som rada, že chutila, aj my ju máme veľmi radi 😉
@1977 už som ho tu viackrát dnes písala 😉 ale mám ho aj vo svojom albume https://www.modrykonik.sk/fotoblog/danielaj/alb... a nevykaj mi prosím, tu si všetci tykáme 😉
@majuskacechova no ja som dávala jablká, hrušky, jahody, marhule, egreše, maliny, mandarínku, pomaranč, citrón a takto nám to chutí, myslím, že každé má niečo do seba, určite sú výborné aj slivky, tie som ale nemala 😒
@nada1326 naše baby majú radi sladké raňajky - takže rožteka lebo vianočka s maslom a medom, alebo džemom, jogurt+cereálie, chlebík s domácimi nátierkami, so šunkou, varené vajíčko...
@mavion1984 samozrejme, vitaj medzi nami 😉

abriela
7. nov 2012

Dobre ráno. Keďže sme včera písali o ovsených vločkách, tak toto sú moje dnešné raňajky.
Inšpirácie pre @rastulku 😉 (voda, vločky, cukor, ríbezľový kompót)

titkovamiriam
7. nov 2012

včera-gulasova polievka-široke rezance s tvarohom ,smotanou a slaninou
dnes-polievka zo včera a pečene kura na leči-ryža 🙂

danielaj
7. nov 2012

@abriela mňam, idem si aj ja urobiť takéto podobné raňajky 😉

danielaj
7. nov 2012

dnes varím krémovú polievku zo sladkých zemiakov s opečeným chlebíkom, pečenú šťuku na jablkách, zemiaky s pažítkou a maslom 😉 pekný dník 😵

raszuz
7. nov 2012

dobré ránko, ja mám dnes leháro kemping, zostal zo včera špenát 🙂

ewca
7. nov 2012

@michaelamilan no vidim, ze nie som jedina co podobne improvizuje. Moj oblubeny recept z nicoho: oprazim cibulku, poprasim hladkou mukou, pridam cervenu papriku, zalejem vodou...pridam zemiaky a nakoniec rozsprudlovane vajcika a cesnak... ked chces mozes pridat aj halusky...mnamka

gelinka75
7. nov 2012

ja jem tiez kazde rano vlocky, 40g si namiesam s kuskami orechov a slnecnicovych semiacok, zalejem asi deci mlieka a dam 4 velke lyzice bieleho jogurtu, premiesam, strcim na 1 minutu do mikrovlnky, potom nakrajam do toho 1 mensie jablcko, pol bananu, posypem skoricou a 1KL medu, toto jem uz viac ako rok a ked to nemam chybaju mi taketo zive ranajky, fakt kazdy den, rozmyslala som, ze to zmenim, ale nemam na nic ine chut a v tomto je vsetko co telo potrebuje

nikita308
7. nov 2012

Dnes dojedáme zo včera, ale keďže dcéra ide na 3 dni preč, tak jej na cestu idem upiecť sladké rožteky plnené nutelou... 🙂

womankc
7. nov 2012

@mavion1984 vitaj a zaraď sa 😀

irsina83
7. nov 2012

@abriela aj ja jedavam ovsenu kasu rano, mam rada s tvarohom a medom. tiez este z ciac ked som aktivne cvicila a zhadzovala kila 😅 😀

womankc
7. nov 2012

Včera sme dojedali , čo bolo a dostala som obrovské kusy z tej obrej oranžovej tekvice ,tak som si to spracovala do mraziaka a neodola som tak som si kúsok upiekla na dnes so zemiakmi a pórom, len tak diétne , oliv olej bylinková soľ a bolo to super . No a z kúska tej tekvice a a asi košíka kiwi som rozvarila džem , dnes ho dorobím. Na dnes zostal ešte morčací vývar a deti si objednali tekvicový prívarok, lebo strašne krásne voňala tá tekvica, tak im prišlo na chuť. k tomu asi volské oko varené zemiačky . Ešte ma dnes čaká robiť opitého izidora a kokosovo čokoládový rez, zajtra musím stihnúť punčové rezy a žĺtkové rezy

miruska76
7. nov 2012

akurát rozmýšľam, čo idem, napadli ma zemiaky na kyslo, už sme dávno nemali 🙂

abriela
7. nov 2012

@irsina83 s tvarohom? Hmm - a ako ju robis? Taku som este nejedla 🙂.
Ja som etse nikdy nezhadzovala kila a snad nebudem ani buduci rok 😒 . Pozeram, ze vam sa to uz veru krati 😉

natal12
7. nov 2012

baby aj ja si idem urobiť ovsenú kašu z ovocím 🙂 😀

natal12
7. nov 2012

@michaelamilan tusim ju vyskusam niekedy 😅 a tie taniere dostala moja mamina k narodkám 🙂

nelinka0401
7. nov 2012

@abriela práve na toto som včera večer myslela,že sa ťa opýtam ako ich robíš ked si tu o nich písala.chcela by som ich malému spraviť na olovrant,skôsiť,či by ich jedol?dávaš ich napučať do vody alebo aj mlieka? ešte som to nikdy nerobila tak by som to veľmi rada vedela 🙂 vdaka 😉

natalia7591
7. nov 2012

aaa, pomozte mi, co mam navarit, kazdy den varim a uz nemam ziadne napady, kludne moze byt nieco aj bez meska

abriela
7. nov 2012

@nelinka0401 ja ich zalievam horucou vodou - aspon 2cm nad vlocky, oni to vpiju. Pridam do suchych hned aj cukor. Nerobim s mliekom, lebo mam pocit, ze sa potom vlocky natahovali a nechutilo mi to. Necham vychladnut, potom pridam bud kompot aj so stavou, alebo cerstve ovocie - jablka, banan, hrozienka alebo co uznas.

luciferova
7. nov 2012

@natalia7591 ja dnes robim zemlovku tvarohovo-marhulovu a polievku asi sosovicovu 🙂

levandullka
7. nov 2012

Dievcata, idem si kvam po radu... Ako dlho mozem mat uskladnene medovniky? Keby som ich zacala teraz piect, vydrzali by mi do Vianoc? Mam v plane robit toho viac a tak chcem vyuzit kazdu volnu chvilku. A este jedna otazka, ked robite kolaciky (napriklad linecke) a macate ich v cokolade, na co ich potom ukladate aby sa vam neprilepili? Papier na pecenie? Dakujem 🙂

lululka555
7. nov 2012

ahojte 🙂 u nas dnes polievka zo vcera a vyprazane rybie file s varenymi zemiakmi s maslom 😉

levandullka
7. nov 2012

@natalia7591 Zeleninove placky so zemiakovym pyre? Ja dnes robim porkovu polievku a hlavne jedlo este veru netusim. Polovicka sa mi dnes vrati az o tretej, tak mam este cas 🙂

luciferova
7. nov 2012

@levandullka ja ukladam na papier na pecenie 🙂 a medovniky ti neporadim... tento rok sice planjem piect, ale len pol davky kvoli malemu, nech vykrajuje, ale moc to u nas nejde na odbyt 😅
a tie zeleninove placky ako robis?

bellada
7. nov 2012

brokolicova kremova polievka a pecene zemiaky s cukinou, easy obed 🙂

levandullka
7. nov 2012

@luciferova Dakujem za radu 🙂. Ja mam tento rok v plane toho robit viac, pretoze to chcem davat aj rodine a znamym ako take ,,hand made" darceky okrem ineho (navnadila ma Nigella vo svojej vianocjek nihe) 🙂. Nechcem robit nic take tuctove, no medovniky podla mna k Vianociam neodmyslitelne patria a popravde, milujem vykrajovanie 😅.
Zeleninove placky: Nastruham si mrkvu, zemiak, kalerab, nakrajam por, brokolicu alebo karfiol (proste co doma mas zo zeleniny, ja niekedy davam aj cukinu, cibulku, kel...), jedno vajicko, hadku muku (podla potreby, to uvidis 🙂 ), mlieko a rozne semienka a ovsene vlocky. Vsetko spolu zmiesam na hustu masu a opekam na olivovom oleji. Aha a este som zabudla na sol (vegetu) 🙂

lululka555
7. nov 2012

@levandullka ahoj podla mna by vydrzali,ja zacinam piect zaciatkom decembra,ale to ich budem musiet schovavat,lebo by mi zmyzli rychlostou blesku 😀