Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

liviadanova
7. nov 2012

Hovädzí vývar a zemiaková kaša s grilovanými lososom a zeleninou 🙂

lejluska
7. nov 2012

dnes len taká klasika,gulášik z chlebom 🙂 akurát sa na ňho chystám 😝

bublina83
7. nov 2012

Vcera pecene kuriatko, ryza a uhorkovy salat - muzovi musim vyrezat len prsia ako je na fotke 🙂 A dnes zeleninove rizoto pre deti a pre muza este nemam nic 😀

fatima30
7. nov 2012

kalerabovo mrkvova polievka s vlockami a francuzske zemiaky

lienka2
7. nov 2012

@ibajeho ja ti neporadim ako sa robia take pernicky, ale musim napisat ze som si ich tiez kupila tie rumenky cela vytesena a ani som ich nezjedla nakoniec, vobec mi nechutili 😖

womankc
7. nov 2012

@mirage no veru neviem ti povedať , či to ešte niekde nájdem, bobkový list som zošívala tenkou nitkou za sebou po dĺžke tak, že sa konce ako keby trošičku prekrývali a robila som to cca 2 m dlhé , no bolo toho plná miska / som si nasušila v chorvátsku také krásne listy/ , rob to z takých väčších kusov . skúsim to pohľadať . na celý stromček stačili dve reťaze a jablčka na krúžky som sušila aj citrusy , najkrajšie ukázali pomaranče a celkom pekne grep ružový

womankc
7. nov 2012

@mata1976 na tú pavlovu sa chystám už dlhšie, momentálne som sa rozhodla, že to bude vianočná tento rok u nás

lencyca
7. nov 2012

ahojte,dnes zeleninova polievka s cestovinou,domace dukatove buchticky s karamelovym pudingom 😉

womankc
7. nov 2012

@lejluska to srdiečko na hladine si urobila, alebo sa ti to takto prírodne urobilo 😉 ?

irsina83
7. nov 2012

@danielaj aka paradna rybka, mnam, hned by som si dala 😵

martinkatinka
7. nov 2012

My dnes iba zemiaky so slaninkou a nivou... mňam.... 😀

mata1001
7. nov 2012

dnes:karfiolova polievka,knedla kapusta a pecene maso....inak mne tato diskusia vzdy pomoze...ked neviem co varit co je za tyzden 6x 🙂 tak sem nakuknem...

mahmulienka
7. nov 2012

@lejluska ake krasne srdiecko sa ti tam porobilo 🙂 radost spapat :D

womankc
7. nov 2012

@danielaj mňáááám krásna rybka, ľúbim, ale zo syna mi nádejný rybár vyrastá, už mi nakázal, že ho mám prihlásiť do rybárskeho spolku a chodí tajne na rieku, tak čakám, kedy rybná stráž u nás zazvoní. len teda som mu nakázala, že musí rybky púšťať , tak je disciplinovaný, a tento rok v chorvátsku teda totálne šalel, zbadal tam nejakých chalanov, že lovia ryby, tak prvý deň doniesol z útesu nalovené slávky plný hrniec, musela som ich uvariť, taký bol šťastný, potom doniesol ulovenú chobotnicu, tú sme ale pustili, kúpila som mu ráno od rybára, aby nebol smutný ,teda ja som kúpila a z druhej strany išiel môj muž s kamarátom a kúpili aj oni tak sme tri dni varili chobotnice xixixi / sme sa obišli/ a posledný deň , sa mm nad ním zľutoval a kúpil mu rybársky prút , zmizol okamžite a za pol hodiny prišiel s krásnou rybou ,ale teda nakoľko sme sa už chystali na odchod , už sa mi ju nechcelo piecť a prežil to a pustil ju na slobodu , len teda najprv som mu musela zistiť ako sa volá heheheheh rybár veľký 😀

mata1001
7. nov 2012

@lejluska mnam vyzera super ten gulas...a to srdiecko je naschval v tanieri alebo nahodou? 🙂)

lubka_to
7. nov 2012

baby prosím vás poradte mi ozaj overený recept na kysnuté cesto, ešte som ani raz nerobila a v každom recepte je písané niečo iné, chcem z neho urobiť takých pizzových slimákov, robievam to z lístkového ale minulé to tu jedna baba dávala z kysnutého....dakujem za rady

lencyca
7. nov 2012

@womankc mne maso smrdi dodnes este od prveho tehu,bude to uz 13rokov 😉 vacsinou ho krajam polozmrznute 😀 pri druhom to bolo este horsie,raz som krajala kuracie maso asi hodku,co som musela odbiehat na wcko 🙂

d_anielik
7. nov 2012

Dnes fazuľová polievočka s bravčovými kosťami 🙂

bubutko
7. nov 2012

Marlenka do prace upecena:

levandullka
7. nov 2012

@lejluska To iba ja tam vidim to srdiecko alebo to bol zamer? 🙂

kikaneu
7. nov 2012

heh baby, pozrite aké čudá varia češky: http://www.stream.cz/peklonataliri/771269-peklo... 😀

danielaj
7. nov 2012

@a2303 ďakujem za pochvalu, 😉 robila som tento rok takto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6816 , ja som ale nemlela na mlynčeku, nahádzala som rajčiny aj cesnak do kuchynského robota,nasekala a je to výborné na pizzu, cestoviny, pod mäso, do šalátov, podobne si robím aj samotnú cesnakovú pastu a to je super, ke´d potrebujem cesnak, len vytiahnem pohárik a nemusím šúpať 😉
@ifkael neviem, prečo to musí stáť, ja som dostala kedysi dávno tento recept, tak to tak robím, ale ve´d skús, hádam sa nič hrozné nestane 😉
@barbora84 veru, to máš pravdu neskutočne ma to baví v kuchyni 😉 z tohto množstva ti vyjde 24-28 kusov, podľa toho koľko cesta dávaš, ja dávam tak do trištvrte, formu mám klasickú plechovú na 12 kusov a do toho dám košíček a cesto, upečiem a hotovo
@womankc jáj moja, tú ovocnú kožu som tu už kedysi v lete rozoberala, no nerobila som ju ešte 😀

lencyca
7. nov 2012

@danielaj Dani neskusala si dat do peceneho caju aj zavarane ovocie?ak mi to dnes vide,rada by som ho spravila,uz som si z mrazaka vytiahla aj par malin,jahod 😉

nelinka0401
7. nov 2012

@zuzana4784 áá ty len slubuješ 🙂

womankc
7. nov 2012

@lencyca ja som pri prvej dcére varila tak že som nakrájala , hodila na panvicu a letela som von ,sedela som na dvore pod kuchynským oknom a počúvala ako to šumí, zase vbehla dnu so zapchatým nosom pomiešala a zas von, teda s medzi pristátím na záchode, pri prvej bol štyri mesiace môj jedálniček rožok so syrom varené suché cestoviny , zemiakový prívarok s citrónom véľa véľa citrónu a drobné ovocie, teda maliny ríbezle,, to bolo jediné čo som ako tak v sebe udržala, nejaké veci mi vyslovene smrdeli, najhoršia bola vôňa mäsa a dosiaceho sa mesa na cibuľke so slaninou a vôňa prekvapkávanej kávy, pri synovi mi nebolo ani ň , každý deň som mala horalku a liter mlieka a pri ostatných tehu zas nevoľnosti , najhoršie pri tej poslednej naprv mi čerstvý kôpor smrdel, potom hríbi čerstvé , tá vôňa a potom mi prišlo zle z cvikle zaváranej a šalátu hlávkového , tak tieto mi dlho aj ostali až teraz niektoré veci môžem znova , ozaj a neskutočne mi vadila vôňa našeho domu, jakmile som otvorila dvere a zacítila ho už som aj letela. hehehheeh zvláštne veci veru a prvý signál, že som tehotná bolo, že som všade cítila zhnité mäso, toto keď som zahlásila, že tu cítim smrad, tak mm skonštatoval aby som si tehu test išla kúpiť 😀

xixixixixixi zase som mimo témy 😀
😀

lejluska
7. nov 2012

@levandullka
@mata1001
@mahmulienka
@womankc Babuľky to srdiečko z papriky bolo zámerné (som servírovala pre manželíka) ale to čo sa spravilo okolo neho vidím až na tej fotke 🙂 netušíííím ako sa to podarilo 😅

sisanka
7. nov 2012

dnes som konecne upiekla strudle, som sa na ne chystala od nedele 😀

irsina83
7. nov 2012

Dnes polievka zo struhanej zeleniny s natural ryzou a krupkami a zapecene kuracie prsia s baklazanom a syrom s ryzou.

mata1976
7. nov 2012

@womankc to mam aj ja v plane tento rok na Vianoce - Pavlova len este neviem s akym ovocim. Minuly rok som robila cheescake. Moja slabost su kremove plnky 😵