Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

lululka555
13. nov 2012

moja zeleninova polievka ,riadne husta a len so zeleninou a bude aj na zajtra a rybka s ryzou ( my to tak lubime ) 🙂

lululka555
13. nov 2012

@rastulka ahoj robim ju podla tohto receptu http://dobrejedlo.pluska.sk/dobre-jedlo/clanky/... ,a ma velky uspech ,je vynikajuca a nieje s tym vela roboty 🙂 vyskusaj 😉

megika1
13. nov 2012

@anavila ja som urobila mix 😀 😀 😀 kura + 2 kačacie stehná

danielaj
13. nov 2012

@natal12 potieram vajcom 😉

abriela
13. nov 2012

@womankc no druhy vecer sa napchavam parizskym salatom a po 21vej hodine si uz 3 dni moj drobec v brusku ziada cokoladu 😠 . No jasne, ze mu neviem povedat, nemozeme a doprajem mu 😀

erni
13. nov 2012

tak hlasim,ze prve jablkove pite sa podarilo bez roztrhnutia cesta 🙂

rastulka
13. nov 2012

@lululka555 Dakujem 🙂 určite vyskušam 😉

chorale1
13. nov 2012

my dnes cesnačku a dusené bravčové na zelenine so zemiakovou kašou 🙂

luciaq
13. nov 2012

ja som zacala varit len pred chvilou. pre polovicku pecena klobasa, pre nas s drobcom cestoviny s bolonskou omackou a na zajtra pirohy s makom

anavila
13. nov 2012

@womankc dakujem pekne, davala som kompot scedený a len zlahka som ich zamiesala aby nebolo vsetko fialove

mavion1984
13. nov 2012

ahojte, my dnes dojedame zemiakovy privarok, a na veceru som upiekla lekvarove buchty, konecne som po 3 nepodarenych receptoch nasla ten spravny a buchty su fantasticke 🙂

ellise
13. nov 2012

já dnes nevařila nic, všichni jsme měli oběd ve škole nebo v práci. a zítra taky nebudu vařit 🙂 a ani ve čtvrtek 🙂 a ani v pátek 🙂

lussy23
13. nov 2012

@luciferova ďakujem. scće som už urobila vlastný recept , ale ukladám si a urobím nabudúce🙂
@nelly3 ďakujem

lussy23
13. nov 2012

A tu je náš jedalniček
Streda - Banánové lievancie
ŠTvrtok - piatok - Rolky Maggi
Sobota- pečená oranžová tekvica a k tomu pečené zemiačky
Nedeľa- pondelok - Medové kurča s smotanovým dipom

babulka123
13. nov 2012

tak aj nas.. vcera a dnes tarhonove rizoto .. mimiohodom sa musim pochvalit ja viem ze sa na tom neda nic pokazit ale taaaaaaake bolo dobreeee
streda sosovicova omacka volske oko
stvrtok - piatok... gulas / masko na gulasovom koreni ( k tomu halusky
sobota asi tvarohove slize alebo spagety esste neviem
nedela obratene rezne ryza kompot alebo segedinak.. este sa rozhodnem

babulka123
13. nov 2012

jaaaj a polievky robim take rychle 10 min.. a v nedelu normal klasika kuraciu

lienka2
13. nov 2012

dnes sme dojedali polievku a bolo rizoto s calamadou, deti s kompotom.. zajtra polievka - mrkva, kukurica, ovsene vlocky, druhe jedlo bude mat manzel rezance s makom, a my s deckami dojeme hovadzie masko so zemiakmi, a dalsie dni zase netusim..

zklimekova
13. nov 2012

@rastulka 🙂 nech sa páči ...
Mrkvové muffiny
400g mrkvy
250g kryštál.cukor
400g polohrubá múka
3 vajcia
1ČL mletej škorice
šťava z jedného citróna
200ml oleja
1 prášok do pečiva
1 vanilkový cukor
1ČL sódy

POSTUP:
Očistenú a na jemno nastrúhanú mrkvu dáme do misky a pridáme cukor, vanilkový cukor, citrónovú šťavu a vajíčka a dôkladne premiešame.
Múku zmiešame s práškom do pečiva, škoricou a sódou. Postupne primiešame k mrkve. Nakoniec vmiešame olej.
Košíčky plním tak do polovice. Pečie sa to na 180 stupňoch.

abriela
13. nov 2012

@zklimekova su take dobre ako mrkvove kolaciky plnene lekvarom. Take stavnate?

natal12
13. nov 2012

@danielaj ja som žltkom a potom vajičkom 😉 no a zajtra dalšia várka 😅 robila som ja neplnene aj plnené len boli menšie neviem prečo ty si ich mala také veliké 😒

zklimekova
13. nov 2012

mrkvový koláčik som taký ešte nemala(ak máš recept rada skúsim 🙂..... robila som raz ,ale iný manželova sesternica nám dala recept priamo zo Švajčiarska tam zase išli mrkve mandle a na vrch poleva....muffiny deťom veľmi chutia,ak ideme robiť tak tieto vyhrávajú aj pred čokoládovými a to už je čo povedať 😀 ..určite nie sú suché 🙂

natal12
13. nov 2012

kedže tu píšete už o vianociach tak pridám aj ja takže:linecké zlepované z džemom,šuhajdy,karamellové´košičky poliate čokoládou, mandlové sucháre , medvedie labky, mašinkové rožky,vanilkové rožteky , praclíky,medové rezy, metrový koláč a vela dalších 🙂 😉

natal12
13. nov 2012

a dnes na obed sme mali vysmazany syr zemiaky varené a tatárka 🙂

babulka123
13. nov 2012

@natal12 a mozno aj syr spravim .. priznam sa ze ten sme doma ese nerobili a to tu uz byvame 8 rokov... fakt neklamem

natal12
13. nov 2012

@babulka123 hm .. to fakt ? 😲 sprav najlepšia je gouda 45% alebo eidam 45% aj hranolky su k tomu dobre 🙂

natal12
13. nov 2012

kolacik som dnes nestihla tak bude zajtra len neviem aký ☹

titkovamiriam
13. nov 2012

@abriela veru u nas su Vianoce orechove,ale pohladam aj bez,bud neskor v noci alebo rano 😀 😀

veroninna1
13. nov 2012

dnes sme mali hrstkovu polievku a zemiakove placky

gucz
14. nov 2012

@womankc ano, dávam aj mäsko a aj sojové kocky, sójové kocky povarím najprv v bujóne, aby sa napučali, potom si spravím kalsický základ na guláš s mäskom, potom tam pridám sojové kocky (bez šťavy - bujónu) a zalejem vodou a dám dusiť. Keď už je mäsko udusené, tak zahustím gulášovou polievkou zo sáčku pomiešanou so studenou vodou. (zahustí a aj dodá chuť). Sójové kocky chytia takú mäsovú chuť od bravčového mäska