Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

womankc
15. nov 2012

@nicky182 http://varecha.pravda.sk/recepty/tvarohovy-kola... aj tento je neskutočne dobrý

toto je ten strúhaný http://varecha.pravda.sk/recepty/struhany-tvaro...
aj tento je super http://varecha.pravda.sk/recepty/tvarohovy-kola...
no a toto je pyté , aj takto by si mohla
http://varecha.pravda.sk/recepty/babkin-jablkov...
http://varecha.pravda.sk/recepty/jablkove-pite-...
a tieto robím aj ja, ale to spodné cesto robím orechové a je to úplne úžasná kombinácia
http://varecha.pravda.sk/recepty/tvarohove-rezy...

nicky182
15. nov 2012

@womankc jooj, ty si zlata, dakujem 🙂 ten prvy je super, len to maslo nemam, max 50g, nemohla by som do cesta dat namiesto toho olej ?

miruska73
15. nov 2012

mi mame dnes jaternicky so zemiakmi a calamadov co som robila,strukovu polievku a akurat dopekam slane pecivo na stuzkovu dcere...a toho riadu co tu mam brrrrr.....

nicky182
15. nov 2012

@nicky182 haa, vyhraly to tvarohove rezy, idem na to, dakujem este raz za ochotu 🙂

miruska73
15. nov 2012

@womankc ten prvy je uzasny mam napeceny na stuzkovu dcere ale ja ho volam trojfarebny tvarohovy a peciem ho uz dlhe roky ... 🙂 🙂 🙂

womankc
15. nov 2012

@michaelamilan správny prístup , však aj biely sex je treba nie??? hehehe 😀 Na toto je expert môj muž predvčerom chodil do tej ľadničky stále a tak po tom asi piatom raze som sa ho opýtala , že či tam ide nejaký program a či si uvedomuje , že to nie je televízor, že keď to otvorí aj dvadsaťkrát stále tam bude to isté heheheh 😀

sweetlemon
15. nov 2012

@michaelamilan tu natierku som este neskusala, ale pocula som o nej. vidis, dobry napad 🙂

womankc
15. nov 2012

@nicky182 no do tohto typu cesta nie, do piškótového, hej ale do treného nie , olej by ti ho nespojil, drolilo by sa ti , to možno už skôr bravčovou masťou by sa dalo nahradiť

michaelamilan
15. nov 2012

@womankc 😀 len čo keď to večerné vyjedanie ľadničky najviac chutí, hihihiiiiii.......Tvoj muž asi sleduje a odpočítava čo všetko zjedol a čo mu ešte stále ostáva 😝 ........ťažko sa už potom pozerá na vybrakovanú ľadničku.....ale potom už aspoň nevymýšlam a idem spať 🙂 lebo pri poslednom otvorení sa už nemám načo pozerať 😀 a čo jesť heh

womankc
15. nov 2012

@nicky182 a nemáš nejaký margarín veto, heru alebo niečo také?

michaelamilan
15. nov 2012

a ja som dnes robila smaženú jemnú salámu so zemiačikmi na cibuľke a petrž. vňaťke a k tomu troška zeleninky 🙂 Počas tehotenstva smažené veľa nepreferujem, ale dnes som dostala strašnú chuť 😀 a ešte k tomu je to rýchly, ľahký a dokonca aj lacný obedík 🙂 a vžy sa ním zavďačím!

michaelamilan
15. nov 2012

@sweetlemon od detstva ju milujem 🙂 mňáááááám cez víkend ju musím spraviť!!!!

luciaq
15. nov 2012

francuzske zemiaky a zeleninovy salat

womankc
15. nov 2012

Baby musím Vám pridať tento vtip, lebo som až vyprskla v kancli do hrobového ticha , tak je to verne opísané

Jednoho dne jsem potkala sladkého gentlemana a zamilovala se do něj. Když stalo zřejmým, že se vememe, učinila jsem nejvyšší oběť a vzdala se svých oblíbených fazolí.
O několik měsíců později, o mých narozeninách, se mi cestou domů z práce pokazilo auto. Protože jsme žili na venkově, zavolala jsem manželovi že přijdu domů pozdě, protože musím jít pěšky. Cestou jsem míjela malou restauraci a vůni pečených fazolí vycházející z jejich kuchyně jsem nedokázala odolat. Abych se dostala domů, musela jsem ujít několik mil a tak jsem si řekla, že než přijdu domů všechny škodlivé následky těch fazolí vyprchají. Vešla jsem do restaurace a než by řekl švec, spořádala jsem tři velké porce pečených fazolí. Celou cestu domů jsem se pak snažila vypustit všechen # plyn # # # který můj zažívací systém produkoval. Když jsem dorazila domů, manžel se zdál velmi nadšený že mě vidí a s potěšením mi oznámil: Miláčku, pro dnešní večeři pro tebe mám velké překvapení.". Zavázal mi pak oči a zavedl mě k mé židli u stolu. Sedla jsem si a právě v okamžiku kdy chtěI rozvázat šátek na mých očích, zazvonil telefon. Musela jsem mu slíbit že se šátku na očích nedotknu dokud se nevrátí a pak šel zvednout telefon. # # # Pečené fazole které jsem zkonzumovala na městále ještě měly vliv a tlak se stával neúnosným. Můj muž byl ve druhé místnosti a já jsem využila příležitosti, přesunula váhu na jednu půlku a upšoukla si. Bylo to nejen hlasité, ale zapáchalo to jako vlečka hnoje, která přejela Skunka před papírnou. Vzala jsem ze svého klína ubrousek a mávala jím rázně ve vzduchu. Pak jsem přesunula váhu na druhou půlku a vypustila tři další salvy. Zápach byl horší než když se vaří zelí. Pečlivě jsem naslouchala vzdálené konverzaci ve druhé místnosti a pokračovala v uvolňování tlaku ve svém zažívacím systému po dalších několik minut. Požitek byl nepopsatelný. Když slova na rozloučenou z vedlejší místnosti signalizovala konec mé svobody, ještě párkrát jsem zamávala ve vzduchu ubrouskem, vrátila jej na klín a složila na něj ruce. Cítila jsem se uvolněně a byla jsem se sebou velmi spokojená. Má tvář musela být alegorií na nevinnost, když se manžel vrátil a omlouval se, že telefonoval tak dlouho. Zeptal se jestli jsem se dívala pod šátkem a já jsem jej ujistila že ne. V tom okamžiku sundal z mých očí šátek a dvanáct hostů jednohlasně proneslo: "Happy Birthday!" Omdlela jsem!!!

womankc
15. nov 2012

@miruska73 ale ako bude dcéra pyšná , že má takú šikovnú maminku

nelinka0401
15. nov 2012

@liviadanova idem robiť tie medovníčky.taká otázka aj sa potiera plech? 😀

bubo1104
15. nov 2012

zeleninová polievka , domáca parená knedľa + kuracie srdcia na šľahačke . Domáce čučoriedkové buchty na pare s maslom , cukrom a grankom .

womankc
15. nov 2012

@nelinka0401 ja už dávno len na papieri úplne všetko robím
tuším by si musela potrieť aj pomúkovať, veru si už ani nepamätám
kúp papier a budú krásne a pekne ti pôjdu dole

michaelamilan
15. nov 2012

@womankc mno tak tento vtip ma totálne dostal!!!!!!!! Požičiavam si ho a dávam si ho nba FB 😀 už dlho som sa takto dobre nezasmiala!!!!!!

nelinka0401
15. nov 2012

@womankc papier mám ale je na nič,musím kúpiť lepší.na tento,čo mám sa mi všetko prilepuje 😠

sweetlemon
15. nov 2012

@michaelamilan a hodis sem prosim ta teda receptik, ked sme uz pri tom? nech sa mi podari dobrucka 🙂

zklimekova
15. nov 2012

@abriela trošku iná chuť, ale ak prirovnať ...tak skor ako vínové 🙂...také krehučké

veve39
15. nov 2012

@zklimekova dakujem, vyskusam, rastlinny tuk nahradim maslom, este raz vdaka 🙂

womankc
15. nov 2012

@nelinka0401 perníky by sa ti nemali, nie je náhodou taký tmavohnedý, skús to dávať len z tej lesklej strany, tada ja mám taký čo má rozdielne vyzuálne strany

womankc
15. nov 2012

dnes nebudem variť , dojedia zo včera a idem na véééééľmi dlhé a neobľúbené žehlenie dnes , bude zas nočná zrejme bléééééé 🙄 zase pozriem komplet gilmorky a ešte aj môj naj fanaticky obľúbený film pýcha a predsudok , takže dnes humor, romantika , emócie , vzrušenie , nádherné clivé pocity musia byť, inak to nedožehlím

papuka
15. nov 2012

@gelinka75 ahoj, prepáč, že odpovedám takto neskoro, ale bola som s malým v nemocnici ☹ dávam ho na program džem, a nechávam tam aj háky, je fakt super 🙂

nakup
15. nov 2012

@womankc ja mám tiež takú úchylku recepty vytláčam, pravidelne kupujem báječnú ženu a nový čas pre ženy len kvôli receptom, a kuchárske knihy s obrázkami som vo vytržení no maniačka 🙂

lululka555
15. nov 2012

moja dnesna parena knedla a druha fotka cuketovy privarok s dusenym bravcovym na paprike 🙂 😝

nakup
15. nov 2012

@womankc no na porazenie .... 😖

natal12
15. nov 2012

@miruska73 ja tiež piekla pizza rožky moje nervy a koľko riadov 😠 no musela som to spratat