Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

womankc
16. nov 2012

ja dnes idem pácovať krídelká na zajtra a na večeru len rybky na masle s chlebíkom alebo zemiakmi a polievka je ešte hádam od pondelka a nikto ju neje
no a asi dnes urobím syrovú tortu pre mm , koláče máme 😎 a možno aj tie pampúšikové guličky, uvidím ako sa mi bude chcieť

womankc
16. nov 2012

magropom@magropom.sk pre tety, ktoré by si chceli robiť svoje oplatky , zadala som aj požiadavku na ponukový list
😀 😎

lululka555
16. nov 2012

🙂 juj baby ako ste sa rozpisali o babickach,tak moja este zije a je tiez uzasna a velmi ju lubim ,starky zomrel uz davno,ale bol tiez najlepsi starky na svete 😵 pamätam si ako nas chodil cakavat do skoly,3km na bicykli,potom nalozil tasky na nosic a my sme cupkali vedla neho a vzdy cestou sma mali zastavku na zmrzline,stala vtedy 50 halierov a mali vzdy tri druhy.Byvali sme vtedy u nich a chovali sme vsetky mozne zvierata a skoro kazdu nedelu bola pecena kacka,vtedy mi to strasne smrdelo,ako malej a teraz je to moje najoblubenejsie jedlo 😵

tin007
16. nov 2012

Dnes robim pre chlapov kuracie kridelka (uz sa 3 hodky marinuju), oni su schopni zjest na posednie cele kilo! Ja dojem rizoto a dam si zo zeleninoveho salatu, ktory bude k tym kridlam.

bubinka22
16. nov 2012

@kucminka ahoj tak uz som ten kolac robila 2 krat ale okrem mna ho nikto nejedol,ale to nevadi hlavne ,ze mne chutil 😀 😀 😀

kucminka
16. nov 2012

@bubinka22 a aký koláč si robila?

womankc
16. nov 2012

@lululka555 heheheh môj slovenský dedko sa prakticky o mňa staral, naši boli v práci a tak ma dedo vodil do škôlky aj školy neskôr a si pamätám ako ma ráno naháňal po izbe a posteli, lebo som nechcela ísť heheheheh a zo školy zas som musela do každej kaluže skočiť a stále som poskakovala a v zime som sa zas aj 20krát na každej aj 10cm zmrznutej kalužke šmýkala a hneval sa na to lebo mal chudák parkinsona / to som samozrejme nevnímala vtedy / a bál sa že neudrží rovnováhu hehehehehhe, že ho zhodím. A vždy keď so mnou išiel do parku tak ma vzal do kaviarne , on si dal so starými kolegami vínko a mne kúpil žuvačku pedro alebo pepermint- moje ročníky isto pamätajú a robenú malinovku , čo bola minerálka fatra a malinový sirup ,,,,, hehehehheh to boli časy a musím veru povedať, že ja si fakt nepamätám , že by bol na mňa kedy kričal, tak dobrý pánko to bol a keď už som bola školáčka a jemu sa už tak triasli ruky, že nemohol písať , tak ma vždy tak zavolal, že katulka poď sem , tuná mi tie krížiky vyčiarkaj , ja ti budem diktovať čísla / športka hehehe/ aj to bol veľmi dobrý človek 😢 , no a ešte keď sa piekli vianočné koláče tak oco ho vždy zavolal, že dedo poď sme ide tvoja chvíľa , budeš cukrovať koláče hehehheheheh 😅

bubinka22
16. nov 2012

@kucminka ten jablkovy ty si mi dala recept,,ja to volam kolac no mozno sa to vola inak 😎

womankc
16. nov 2012

prepáčte tú moju nostalgiu dnes už len koláčiky budem pridávať sľubujem 😉 Ale tak zas ste si aspoň pekne zaspomínala na starkých svojich

kucminka
16. nov 2012

@bubinka22 aha,som nevedela aký recept som ti dala.No to u nás sa musíme deliť,aby sa všetkým ušlo 😉

abriela
16. nov 2012

olovrant - ryzova kasa s pudingom a ide sa do mesta na nakup a pizzu
@womankc slane torty obdivujem, ale este nikdy som ziadnu nerobila. Dufam, ze pridas aj obrazok

abriela
16. nov 2012

@womankc ochutnala si tu melasu? Ja som si tiez myslela, je to ako med, ale ble - kazi to chut vsetkeho. Naposledy som pridala mozno 1/4 lyzicku do vlociek s ovocim, ale bolo to aj tak nehorazne citit. Snad to tvojim detickam bude chutit.

womankc
16. nov 2012

isto pridám ja som už robila jednu a bola super a všetci boli nadšení, len ešte nemám takú zručnosť na tú vyzdobu, tak som to moc nepreháňala , ale je to veľmi jednoduchá vec na prípravu, len to tak zložito vyzerá , budem dávať celozrnný toastový chlieb , tvarohovocenakovú pomazánku a stredú urobím asi nejakú šunkovo vajíčkovú na vrch dám syr a salámky a nejakú zeleninku
heheh takúto asi urobím http://varecha.pravda.sk/recepty/slana-torta-pr...

womankc
16. nov 2012

@abriela mne to chutilo ako nesca zmiešaná s medom , no chuť nič moc. U nás deti teda nemajú moc na výber, zväčša ma poslúchnu a zjedia, teda aspoň tí starší , mladšia ma asi opľuje heheheh . Moja metóda je zežer to a nešpekuľuj hehehehehh z dodatkom, že inak facka , aj keď ich teda nefackám, ale zabere to xixixii 😀

abriela
16. nov 2012

@womankc tak nech sa dari. Ja si torta aj slane ukladam, snad sa k nim raz odhodlam.
Hmm, no to je pristup 😀. Ja ako vymyslave dieta v jedle - no nechcela by som ta za maminu 🤐

vralen
16. nov 2012

Ja som varila zelene palacinky plnene ochutenym tvarohom a broskynami, k tomu sosovicovu polievku.

lejja
16. nov 2012

ahojte,mozem sa opytat
@zuzikkaa ako si pripravovala pohanku s cibulkou?

kikaneu
16. nov 2012

@lencyca aj ja chcem recept na tie mrkvové muffiny 😉

nakup
16. nov 2012

@womankc maš to pestré, aspoň sa nenudíš hahahaha

gelinka75
16. nov 2012

dnes na veceru slnecnicovy chleba vo vajci, varil mm 😀

nakup
16. nov 2012

@womankc ja som starých rodičov ani nepoznala z maminej strany babka zomrela skôr ako som sa narodila dedo zomrel ako neznámi vojak z otcovej strany nemali záujem, keďže sa rodičia rozviedli keď som mala 3 roky neviem aka je to láska ale musí to byť krásna láska tí starý ľudia majú iné " ľudskejšie " názory vedia ľahšie pochopiť iných ako mi mladý ale ak odídu uvedomíme si čo sme stratili žeby doľahla na mňa depka ?

danielaj
16. nov 2012

@womankc si sa tu rozpísala o slaných tortách, ja som robila mojej krstnej na 50 tku tieto papuče z chleba, no blbá foto, nie je to cez ten celofán dobre vidieť, mali veľký úspech a krsnému som robila slaný pivový pohár, tiež blbá foto, už bol chudák celý otečený, ńechali ho vystavený v sále a pena splasla 😒

zuzikkaa
16. nov 2012

@lejja podobne ako ryzu.zalejes trosku viac ako ryzu-popripade dolejes podla potreby. Varis cca pol hodku,ochutnas ci je nakka.ja si tam davam aj zemiak,nemusi byt. Pohanku si solim uz do vody

natal12
16. nov 2012

baby zajtra idem piect tortu prvý krát v zivoté držte palce 😒 😠 mate skusenosti s čokoládou ?

natal12
16. nov 2012

@danielaj Dani krásne sú tie tortičky 🙂

bklaudia
16. nov 2012

@womankc v náleve z dvoch fliaš višňového kompôtu uvaríš dve pudingi zlatý klas - dochutíš ak myslís 😀 (ja som dotoho už nedávala nič), keď je to hotové tak dáš späť vykôstkované vyšne a kým je teplý natreš na kakaový korpus. Na vrch ide šlahačka. nám sa to preto chutí lebo krém je bez masla...

tatiana1983
16. nov 2012

ahojte prosim o radu navod na farbyva v prasku ako to mam spravit??

slavka1307
16. nov 2012

@womankc Dobrý večer. Tak tam možno je problém - ja som ho nepotrela olejom. A nevadí, že som ho neuvarila ? Však bol z mraziaka celkovo taký polouvarený.

nakup
16. nov 2012

dnes dojedáme rezne piré " malý 14 ročný " asi keď bude mať aj 20 tak bude malý valibuk hahaha chlieb s paprikovou pomazánkou, rezeň a baby kukuričky 😖
a zajtra idem robiť chorvátske rožky plnené pizzové a nutelové mňamka vďaka Danielaj sú úžasné či čisté, alebo plnené syn keď ochutnal tak som v kuse dva dni robila keď povedal na tretí urob rožky povedala som si stop ! preješ sa, idem ich po 3 týždňov urobím

bobinkask
16. nov 2012

ahojte, dnes u nás kapustová polievka s rajčinami a rožkové pirohy plnené jablkami posypané tvarohom a škoricovým cukrom mnamka... zajtra asi ministerské kurča polievka mrkvová s ovsenými, pohánkovými a sojovými vločkami raz som to tak vyskúšala a celej rodinke chutila tak zopakujem 😉 a kucháročky potrebovala by som nejaký dobrý recept na krém s mascarpone už sa mi pridlho povaluje v chladničke 😀 dakujem