Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

natal12
18. nov 2012

@rastulka a tu retiazku dole na tej torte si ako spravila ? aj tu stuhu ??

mima1311
18. nov 2012

teda vy ste navarili a napiekli dobrotyyyyyy .... 😵 😵 😵 😵 😵r
my vcera segedin a knedla a dnes len taka zeleninova polievocka a klasika ryza a pecene kurca 😀 tak to som ani nefotila 😀 a este som vcera piekla na dnesok na oslavu torticku ...boli sme 4 dospely a 5 deti a z torty ostal kusocek , do rana asi neostane ani ten 😝 😀

kikaneu
18. nov 2012

@summer_103 vyzerá skvele 🙂 mohla by som ťa poprosiť o recept na krehké cesto? lebo ja lístkové nemám veľmi rada 😉 ďakujem

rastulka
18. nov 2012

@natal12 Na ten spodok som spravila pasik ktory som postlačala tou dlhou odmerkou z nurofen sirupčeka 😀 😀 😀 a inšpiracia na tortu bola z netu

https://www.youtube.com/watch?v=TVgnrCgsILo

😉

rastulka
18. nov 2012

@mima1311 Krááásna tortička 😉

mima1311
18. nov 2012

@rastulka dakujeeeeem 🙂 🙂 🙂 aj tvoja 😉

natal12
18. nov 2012

@rastulka 😀 😀 a ty mas tie pomocky na marcipán ?

georgia333
18. nov 2012

@mima1311 vyzerá úžasne

babush
18. nov 2012

my dnes fazulova polievka pre dceru a manzela, mne kuraci vyvar s haluskami, a bravcovy gulas podla Jamieho Oliviera s ryzou 😉 kolacik citronovy s cukrovou polevou

zklimekova
18. nov 2012

@danielaj ďakujem 🙂
dnes sme mali na obedík ešte kapustnicu zo soboty, pre najmladšiu vajíčková polievka s karelábom a rozšľahaným vajíčkom..berie lieky a nesmie kyslé 🙄 ..a zabudla som to manželovi povedať keď prišiel na víkend domov ...v sobotu jej dal kapustnicu a vysypala sa z nej ☹ ..na druhé knedľa a maďarský guláš 🙂

mima1311
18. nov 2012

@georgia333 diiiik , co ti poviem , sme ju temer celu zozrali , uz je len mini kusocek .... 😀 😀 😀

mavion1984
18. nov 2012

ahojte, my sme dnes dojedli segedinsky zo vcera, varila som len kuraci vyvar a piekla toto http://baranek.blog.sme.sk/c/311548/Varime-s-me...
niekto to sem vlozil a ja som sa inspirovala..odporucam je to vyborne, akurat nabuduce k tomu uvarim vanilkovy puding a tak to budem podavat, bude to este lepsie 🙂

liviadanova
18. nov 2012

@danielaj Piekla som ich na 180 a dala tak do 3/4 košíčka- dala som dva košíčky keďže so nemala formu a vyšli pekné, len ich treba na husto poukladať a receptík je skvelý a rýchly! Takže vrelá vďaka 🙂

mariana0915
18. nov 2012

tak my mame od včera kuraci vyvar a dneska som robila segedinak a domaca knedla 🙂
to iste bude aj na zajtra len asi polievku urobim 🙂

rastulka
18. nov 2012

@natal12 Nie,ako som už pisala teraz chcem kupit aj vykrajovačky na marcipan aj žehličku 🙂 rukami sa to dalo suprovo vyhladit 😉 🙂

b.bardyova
18. nov 2012

Ahojte my sme dnes dojedali karfiol so zemiackami 🙂

happy8051
18. nov 2012

jedalnicek od zajtra:
Pondelok: kapustnica s mletym masom, gundel palacinky s cokoladou a slahackou
Utorok: rascova s vajickom, zapekana brokolica so syrom, varene zemiaky s pazitkou a maslom
Streda: cicerova kremova, kuracie pecienky v harulovom ceste, miesany salat
Stvrtok: polievka z ruzickoveho kelu, granatir, kysle uhorky
Piatok: francuzska poliebka, zemiaky plnene bryndzou zapecene so smotanou, kapustovo mrkvovy alat
Sobota: cibulacka, rybie file vo vinovom cesticku, zemiakova kasa s porom
Nedela: vyvar, pecene morcacie stehna pod perinou (plnka z rozkov, sunka, syr, vajicko, vnat), pecene zemiaky, ryza, salat alebo kompot

vivusika
18. nov 2012

@happy8051 máš môj obdiv, každý deň stepovať v kuchyni pri hrncoch a najmä vymýšľať, čo variť, to býva môj najväčší problém 🙂

veroninna1
18. nov 2012

na zajtra nam ostane z polievky a urobim rizoto

firstbaby
19. nov 2012

U nas dnes sosovicova na kyslo, segedinsky gulas a rybacie fasirky so zemiakovou kasou 🙂

rastulka
19. nov 2012

Dobre ranko 🙂
Ja dnes nevarim,dojeme zo včera 😉 Pekny dnik prajem 🙂

chorale1
19. nov 2012

@lululka555
@nakup dakujem za inšpiráciu na najbližšie víkendy, cez týždeň moc také nevarím, mm chodí na obedy a my s malým zjeme hocičo 🙂

womankc
19. nov 2012

@abriela tak som dala tú melasu malej , zašklebila sa , tak som jej povedala, že je to liečik nech to rýchlo spapá, tak zjedla , ale hneď zahlásila " ale je to hnušné 😀

natal12
19. nov 2012

dobré ráno , dojedačky zo včera kávička vypitá a ide sa upratovať 🙂

womankc
19. nov 2012

@slavka1307 to by som povedala, že problém nie je ono je to z toho mrazenia zmäknuté, ale ten olej je dôležitý , takže nabudúce skús tak a môžeš si to dať na papier na pečnie bude sa ti s tým lepšie manipulovať , aj poobracať počas pečenia by bolo dobré

lencyca
19. nov 2012

dobré ráno 😉 dnes brokolicová krémová s vajkom na tvrdo,doje sa kura s ryžou 🙂

womankc
19. nov 2012

@nakup no ja som takto nepoznala slovenskú babku, tiež sa pominula skôr ako som sa narodila a dedko sa už nikdy neoženil a českého dedka, ten tiež zomrel skôr ako som sa narodila, ale babka sa potom ešte vydala , tak som chvíľku mala dedka, toho som si vlastne pamätala ako môjho deda , ale ten nanešťastie tiež veľmi rýchlo zomrel na rakovinu a potom mala babka ešte druha , to bol dedko Jaroušek a toho som už celé detstvo brala vlastne ako svojho dedka a bol to nesmierne dobrý človek

nanulik
19. nov 2012

ryžový nákyp, polievka kalerábová zo včera

zuzuz1
19. nov 2012

@danielaj tak sa mi zapacil tvoj recept ze babovka sa uz pecie... som zvedava ako vide 🙂

womankc
19. nov 2012

@zaira13 http://varecha.pravda.sk/recepty/filety-zo-zver...
http://varecha.pravda.sk/recepty/srncie-plece-r...
http://varecha.pravda.sk/recepty/srncie-medailo...

možno ti niečo padne do oka, najlepšie je aj tak ako sviečková, len pridaj borievku a trošku brusníc do omáčky a mäsko si prešpikuj slaninkou