Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

womankc
23. nov 2012

@michalag presne ako napísala zuziq , ak chceš klasiku, tam idú varené v šupke a keď chceš byť rýchla a bezstarostná tak surové, ja osobne už dlhšie robím zo surových , ale je to fakt iný feeling

milenka74
23. nov 2012

@michalag mna naucila kamoskina mama ze nastruhat surove ako na hranolky napr a uvarit do polomakka a tak dat zapiect.
Ja to nastruham na takom struhadle co mam a len predvarim,uz nerobim klasika v supke.
A ked s adavaju surove to je zasa ine ale tiez dobre 😉 🙂

rastulka
23. nov 2012

@bubo1104 Ahoj,aj ja by som chcela vyskušat tvoj recept na medovničky 🙂 nebude vadit ak tam dam normalne len pernikove korenie?A treba ho nechat odložene min.mesiac či može byt aj menej? 😅

michalag
23. nov 2012

@milenka74 @womankc a aku smotanu davate? Teraz som kukala par receptov a vela dava slahackovu smotanu, alebo na varenie. Ja osobne davam 2-3 kelimky kyslej smotany

womankc
23. nov 2012

@michalag dávam aj taku aj takú , podľa toho akú práve mám a niekedy dokonca dávam len rozšľahané vajíčka s trochou mlieka , ak náhodou nemám iné , dokonca aj biely jogurt som už použila , myslím, že tá šľahačková sa skôr hodí do tej varianty s tými varenými zemiakmi

womankc
23. nov 2012

toto som práve vyštýľala , zaujalo ma to veru http://varecha.pravda.sk/recepty/pernik-prez-no...

moma
23. nov 2012

ach, babovka sa uz pecie, a kypriaci prasok ostal na stole. No co z toho bude?

womankc
23. nov 2012

pridávam sľúbené fotky mojich koláčikov

womankc
23. nov 2012

@moma fúha tak to bude sladký posúch asi , keby bolo najhoršie rozmrv to daj tak kúsok masla, orieškov mletých , roztopenú čokoládu schladenú , rozmrvené piškotky, trošku džemu , doriediť sirupovou vodou ak by bolo treba 😉 a urob guľky ,obaliť v kokose a nikto nepríde na to , že zámer bol inde

moma
23. nov 2012

@womankc dakujem za radu 😉 Uz je upecena, vyzera pekne, som zvedava ako bude chutit. Ved tak to je, ked vsetko treba rychlo rychlo...

sweetsuzi
23. nov 2012

@womankc teda to je nadhera, take sliny maaaaam ze az 😀 mohla by som poprosit o recept na ten druhy a treti odspodu? Tie s cokoladou navrchu, dik 😉

womankc
23. nov 2012

@sweetsuzi nech sa páči

http://varecha.pravda.sk/recepty/kokosove-rezy-...

a tuším tento izidor to bol
http://varecha.pravda.sk/recepty/opity-izidor/2...
ešte doma kuknem, či som tento recept použila

womankc
23. nov 2012

@sweetsuzi polevy som si robila z jednej varovej čokoládky asi tak cca 10dkg masla a trošky smotany , bielu polevu som mala hotovú kúpenú v takých dukátikoch, ale s tou som sa celkom neskamarátila

lencyca
23. nov 2012

@womankc mnammmmmm,sem je aj nebezpečné chodit 😀 😀 😀

sweetsuzi
23. nov 2012

@womankc dakujem, uz sa tesim ze skusim - mama ma zajtra meniny, tak upeciem na oslavu 🙂

rastulka
23. nov 2012

@womankc Mnááám,krasne 🙂 šikovnica 🙂

chorale1
23. nov 2012

tak dnes zeleninová polievka a kapsičky z lístkového cesta plnené špenátom, šunkou a syrom 🙂

bubo1104
23. nov 2012

@rastulka najlepšie je škorica , anýz , klinčeky , tak ako som napísala a hlavne všetko mlete , tesne pred miesením . Je to taká aróma , že vtedy sú najlepšie . Môžeš skúsiť aj perníkové korenie , ale už to nebude ono . A jasné , že môže zrieť aj menej , ale aspoň tie 2 - 3 týždne určite . Čím dlhšie , tým lepšie . Menej nie .

titkovamiriam
23. nov 2012

@womankc bože skoro som umrela,tie punčaky su že mnam cez obrazovku 🙂 fantasticke kolaciky

Ja po štvrtej nocnej a idem na poslednu nevarím-čína to istí 😀

mariankas
23. nov 2012

@milenka74 Ja tiež vopred uvarím a potom zapekám 😉 .
My dnes brokolicová polievka a lievance s tvarohom a ovocím.

lencyca
23. nov 2012

žienky poradte dobrý recept na zázvorníky čo sú makké,ja mám recept ale sú tvrdé,mm ich zbožnuje a to je čo povedat u nho nesladkáča 😀

bubo1104
23. nov 2012

@womankc prekrásne koláčiky , až mi oči skoro vyskočili z jamôk . Tie rafaelo guľky robíš so salka ? A tie oriešky sú tiež na zožratie , vlastne všetky ich máš krásne . Som s nich unesená a určite niektoré budem piecť aj ja na Vianoce , viac suchých ako s krémom - mňam - mňam

martinailova
23. nov 2012

dnes som upiekla zivansku 😉

tanitta
23. nov 2012

@michalag robim surove na kolieska tie v supke nejak vcucnu vsetku stavnatost.. 😝 ... vrstvim ...co davas je na tebe...ja mekkou salamou hrach a struhany syr obcasne aj varene vajicko... nakoniec zalievam zalievkou rozdelim spolu 6dcl(smotana-mlieko mix alebo na varenie) vajicko trosicku oleja sol solcanka...a predopecenim cca 15-20min este druhy krat zalejem zvysnymi 1,5dclsu fajne stavnate tak ako maju byt😉

michaelamilan
23. nov 2012

@bubo1104 cesto už mám hotovééééé a odložené v pivnici 🙂 Ale robila som len z 1/2 dávky.......cesto vyzerá super a chutí perfektne!!!!!! Už aby bolo 23.12 aby sm mohla začať piecť!!!!

milenka74
23. nov 2012

@michalag ked mam dam smotanu na varenie a ked nie tak aj mlieko ale pochutkovu som este neskusala. 😉

lululka555
23. nov 2012

@womankc nadherne ich mas vsetky,mnam 😝 😝

danielaj
23. nov 2012

@martinkatinka
@abriela veď hrnčekové koláče sú uplne parádne, rýchle urobené, chutné, ja rbím často, 5 minút a mám koláč na plechu 😉

martinkatinka
23. nov 2012

@womankc ježííííííín, dala by som si!

danielaj
23. nov 2012

@lencyca no veď som písla, že tú horkú chuť jej urobil ten grep 😅
@michalag ja robím zo surových a v poslednej dobe robievam tieto, sú výborné http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=36630 😉 , už ich tu robili viaceré baby a chutili im 🙂