Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

rakywanda
12. jan 2018

jéj, dnes má táto téma výročie - 8 rokov !!!!!!!

varila som granatier s uhorkou, zajtra bude vysmážané filé a pyré

womankc
12. jan 2018

@misulienkamisa heheh no to si naše deti tak , že natreli smotanovou nátierkou na to dali popučený cesnak na to nastrúhaný syr a ak mali tak mäsko, alebo šunku a tie zeleninky ako kedy a navrch kečup a to je pre nich lahôdka väčšia ako nasladko

womankc
12. jan 2018

nestíham tu ani napísať , čo som všetko povarila
tak aspoň čo si spomeniem
vianoce klasika kapor, zemiakový šalát, - zvlášť som si dala záležať na dochutení a majonézu som vylepšila o trošku syrokrému vyšľahaného s varenými žĺtkami a všetku zeleninku som varila z čerstvej (/mrkva, petržlen, zeler / pridala som ešte hrášok a udusenú cibuľu s cukrom a octom klasika- bol naozaj výborný. neskôr na druhý sviatok vianočný som uvarila k šalátu ešte údené pliecko , kapustnica u nás klasická len cesnak , korenie , kapusta , slivky a veľa veľa sušených húb
medzi sviatkami som potom robila pečeného zajaca na hruške,cibuľi, cesnaku a jablkách s oregánom k tomu pečené zemiaky s korením z Justu a troškou jogurtu, kapustnicu sme urobili s kúskom klobás , a zapravenú paprikovou zápražkou + zemiačky , robila som aj pečený bôčik v medovej marináde čo k tomu bolo už neviem , tuším ryža príloha ešte bola kyslá kapusta s cibuľkou a mrkvou - taký šalátik u nás veľmi populárny, dochutené s troškou bodliakového oleja .. boli aj zemiakovo hokaidové placky ,
na tri krále som varila slávnostne
robievam tradične pravý boršč - hovädzie + bravčové ,tento raz miesto zemiakov som podávala malé cestovinové ušká plnené hubami - to kupujem vždy príležitostne v poľsku sú vynikajúce ako aj ich pirohy , na vrch nesmie chýbať kyslá smotana s kôprom
druhé bola pečená kačka a morka - vykostené - pod to dané cibuľa, cesnak, jablko a tiež - kmín, soľ , korenina z justu - milujem ju , oregáno podávala som s pečenými zemiakmi a hríbovou smotanovou omáčko , ako dezert bol klasický jednoduchý piškótový koláč s tvarohom a želatínou z práškového nápoja pima

predvčerom som robila špagety s paradajkovou omáčkou morcadella , ktorú som vylepšila o šampiňóny , olivy, oregano a jeden pretlak
špagetky som osviežila po dovarení maslom a pretlačeným speneným cesnakom
včera sme mali šošovicovú polievočku klasickú na sladkokyslo
dnes vôbec netuším , musím tu nabrať inšpirácie
možno len nejaké klasické cestovinky s tvarohom

womankc
12. jan 2018

ešte ma napadlo, že by som si dala segedínsky guláš , ale miesto mäska by som dala sójové kocky

flimelka
12. jan 2018

@womankc ty ako vyváraš 🙂 🙂

nikolla2
12. jan 2018

Bravcove rizotko spenatova polievocka s vajickom zajtra syr s hranolkami, karfiovola polievocka a v nedelu vyvar, panenka so zelerovozemiakovou kasou😊

womankc
12. jan 2018

@flimelka no a to už to obmedzujem xixixii

katussska24
12. jan 2018

granadir a zemiakove pampusiky. a este sa chystam piect babovku 🙂 zasoby na vikend.

a to ja som na detoxe !!! pomoc

bubukatka
12. jan 2018
ema234
13. jan 2018

Cez tyzden bola pecienka s ryzou a zemiaky pokyslo polievka so sekanou a na vikend hovadzi vyvar s domacimi rezancami a koprovu omacku s domacou knedlou.

m_ij_ka
13. jan 2018

naša večera praženica s cibuľkou, rohlíky

suzie28
13. jan 2018

Babovka trochu inak ... 👌😊

siska20
13. jan 2018

Krevety s koktejlovym dresingom a zeleninou v slanej placke

m_ij_ka
14. jan 2018

brokolicová krémová polievka, hranolky, syr, tatarka

katka708
14. jan 2018

Ja som si dnes dala do tela... Knedľa s dusenym hovädzím a hríbovou omáčkou, bravčový vývar so zeleninou. Na olovrant banánové lievance a teraz pečiem tvarohové placky na obed do práce

jukov
14. jan 2018

dnes - ráno náš obľúbený domáci zemiakový chlebík(saláma, syr, paprika, rajčina) obed sedliacka hubovo zemiaková polievka, hubovo smotanovo syrová omáčka s kuracími prsiami a kolienka, poobede makový a kakaový závin, zo všetkého zostane aj na zajtra - huráááá

eliska13
14. jan 2018

@katka708 ako robíš tie tvarohové placky? dakujem

eliska13
14. jan 2018

Zajtra vysmazim syr veľmi dlho sme nemali, a šošovicovu polievku

katka708
14. jan 2018

@eliska13 zmiesala som 150g tvarohu, 2 vajíčka, soľ čierne korenie, asi 1-2pl špaldovej celozrnnej múky a 1cl prášku do pečiva. Lyžicou som urobila placky na papier na pečenie a dala piecť na 160 C asi 25 min. Zjem ich miesto pečiva ku cottage cheesu. Nabudúce skúsim bielka vyslahat a pridať na koniec. Možno budú viac nadýchane.

ostorha
15. jan 2018

My vcera bravcova panenka obalena v anglickej slanine,susene slivky,rozmarin a zaliate slahackovou smotanou pecene v remoske k tomu ryza a pecene zemiaky,polievka klasika slepaci vyvar s kopou zeleniny.Dnes sliepku oberiem urobim na parike a k tomu domace noky.

ostorha
15. jan 2018

@womankc Robila som segedinsky aj zo sojoveho masa fajne je to .Aj z vykostenych kuracích stehien som robila tiez dobre stavnatejsie ako prsia a nasim chuti viac ako z bravcoveho.Tiez som robila segedin aj so sladkou kapustou /niekto mi to spomenul ze to tak robieva tak som vyskusala aj ja/ aj to je fajn len sa treba vyhrat s ochutenim trosku jablcneho octa alebo citron a klasicky smotana na zahustenie omacky.Inac u nas sojove najviac chuti na domacom leci a k tomu basmati ryza,alebo s omackou so susenych hribov.Alebo sojovu drt davam do plnenej papriky ked robim vegetariansku verziu,ked tam natrepem plno cesnaku a predom osmazenej cibule do tej plnky tak dcera ani neve ze tam nema ozajstne maso.

womankc
15. jan 2018

@ostorha hej drť je fajn aj fašírky , aj do polievky ako závarku som už dávala aj tie plnené papriky super nápad to vyskúšam
nakoniec som ho nevarila , v sobotu som vôbec nevarila , navarila mi Ikea / skutočné nechutné zeleninové guličky 😂/ dcéra uvarila hráškovú lievankovú a pečené zemiaky a vyprážaný karfiol a v nedeľu sme dojedli polievku a druhé bola batátovozemiaková kaša , zeleninový šalát - pór, čínska kapusta, mrkva , sterilizovaný zeler + biely jogurt , troška oleja bodliakového, soľ, trošku vínneho octa a hovädzie steaky z brucha , dusené baby mrkvičky a karfiol na oliv oleji a paradajkovej šťave.... ja som mala bez mäska

ostorha
15. jan 2018

@womankc Ja tiez robievam karfiol na oliv.oleji a paradajkovej stave ,ale aj na curry paste s kokosovym mliekom a ryzou tiez fajne vegetarianske jedlo.Este som si spomenula na jeden recept so sojovou drtou co som robila este v lete ked boli huby.Plnene kelove obvarene listy- so sojovou drtou plus lesne huby poprazit,cesnak,cibulka korenie podla chuti,zabalit na pekac podliate trosku bujon ,nastruhat navrch tvrdy syr najlepsie parmezan,pecorino alebo vyzrety cedar a zapiect ,fajne jedlo.Ale kludne aj bez hub sa da,len so soj. drtou plnit.

womankc
15. jan 2018

@ostorha aj to ma už napadlo , že huby , hlivy alebo aj lesné , mám v mraziaku plno veru využijem , inak som sa pomýlila mala byť pomarančová šťava xixixiixixixi taká english version

womankc
15. jan 2018

@ostorha ja niekedy dávam do tých plniacich zmesí aj napučané ovsenné vložky , moji milujú také čevabčiči , že napučané ovsenné vločky, cesnak , majorán, soľ , vajce, nasekaná cibuľa a trebárs sunka, alebo párky nasekané, ale to ani nemusí byť , zmieša sa s postrúhaným syrom , dá sa dať aj nastrúhaná mrkva , ........ a len také obalené trošku v hladkej múke / kto chce v inom / a vypražiť

ema234
15. jan 2018

Ja dnes iba zeleninka a grilovany hermelin ,dietku mam a zajtra masko na prirodno so zeleninkou.

m_ij_ka
16. jan 2018

naše raňajky jogurt jahodový s rohlíkom

katkalubkova
16. jan 2018

spenatova polievka s haluskami.
A veru ako je vyssie napisane, obcas aj parky, prazenica a pizza z obchodu..., nie sme stroje a obcas clovek ide hlavou proti muru. A kolko krat je navarene a a nezje sa to, takze si netreba lamat hlavu 🙂

jance333
16. jan 2018

u nás dnes mužov obľúbený slaný koláč - brokolicovo-syrovo-šunkový 😝

cajchana
16. jan 2018

Pizza a mrkvová krémová polievka s krutónmi