Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

rakywanda
14. sep 2018

Dnes bratislavské rizoto a rajcinovy šalát, zajtra sa teším na jaternicky

stanik_67
14. sep 2018

hribova polievka, kedze som dostala od svagrina vela, vela dubacikov 🙂🙂

kellypiu
14. sep 2018

francuzske zemiacky som dnes urobila a polievku som urobila rajcinovu s pismenkami 🙂

adalea
14. sep 2018

Šošovicová polievka so zeleninou a zapekaný patizón

henka123123
14. sep 2018

Muzovi:Morcacie na smotanovo sampionovej omacke halusky..pre mna: morcaci steak s listovym spenatom a baby mrkvou..malemu: morcacie listovy spenat brokolica vymixovana s batatom 🙂

lucya87
15. sep 2018

Fasirka v celku v slaninke s kasou z tekvice

adriannasvk
15. sep 2018

Vyprazane kuracie rezne potrete horcicou,zemiakova kasa, uhorka/kompot 😉

kratulka
16. sep 2018

Dnes slavnostne..morčacie rezne

mijo53
16. sep 2018

slepačia polievka s rezancami a zeleninou, kurča na smotane, knedľa

tncka
16. sep 2018

hovadzia polievka s pecenovymi haluskami,zapekany karfiol so zemiakmi,jablkovy kolacik 🙂

jukov
16. sep 2018

mäsový vývar so zeleninou a niťovkami, domáci zemiakový chlieb, jaternica, kyslá uhorka a malému namiesto jaternice pečené kuracie stehno

sonicka96
16. sep 2018

Kuracie mäso so zeleninou 🙂

lucya87
17. sep 2018

Jablkovo hruskovy paj

mimisram
17. sep 2018

Španielsky vtáčikovia s ryžou a kyslými uhorkami, zeleninová polievka - všetko zo včera ešte zvýšilo🙂

tuppuk
18. sep 2018

ryžový nákyp s broskyňami 🙂 :-P

skatulienka_sk
18. sep 2018

kuracie na horčici s ryžou + zeleninový šalát

jukov
18. sep 2018

dnes po práci spravím reďkovkovú pomazánku jarnou cibuľkou a pečené buchty, zajtra má malý v škôlke na desiatu a obed, a tým, že je alergik na vajíčka, tak mu musím spraviť doma a zobrať do škôlky, aspoň som nemusela rozmýšlať, čo navariť 🙂 , pomohla škôlka

jukov
18. sep 2018

tu sú tie bezvaječné buchty

yonce
19. sep 2018

plnenu papriku s knedlou 🙂

mirien22
19. sep 2018

U nás dnes zapekaná maslová tekvica so zemiakmi a smotanou 🙂

stanik_67
19. sep 2018

@jukov mozem poprosit receptik?🙂🙂

kellypiu
19. sep 2018

@jukov vcera som cele poobedie o buchtach rozpravala, ze akoby som si dala, chute si mi narobila este viac jak som mala, cize u nas na veceru budu buchty, recept by si mi na tieto mohla dat? prosim prosim,?

kratulka
19. sep 2018

Dnes spagety a frankfurtska u nas tzv.parkova polievka

kratulka
19. sep 2018

Zajtra cicerova a leco piatok asi ostane cicerova a palacinky

olinka11
19. sep 2018

Cestovinky s cuketou (na masielku spenená cibuľka, cesnak, postrúhaná cukina, trošku soli, smotany a syra v črievku).

janulik2306
19. sep 2018

@olinka11 prosím ta akú smotanu dávaš mame toľko cuket že neviem čo s nimi

olinka11
19. sep 2018

@janulik2306 ja dávam všade šľahačkovú, viac mi to chutí.

jukov
19. sep 2018

@stanik_67
@kellypiu páči sa: 400g hladkej+100g polohrubej múky, 1/2 kocka čerstvého droždia, 1dcl olej, 3dcl mlieka, 2 poliev.lyžice kryštálového cukru, štipka soli, 1/2 lyžičky sódy bikarbóny (sóda treba) - NENECHÁVAŤ VYKYSNÚŤ, sú to SAMOKYSKY, cestom sa dá hneď pracovať, nechávam pred pečením, keď už sú naplnené, potreté a poukladané na plech 10 min odpočívať.
Postup: Mlieko zohrejem, rozmiešam kr.cukor a odoberiem asi polovicu, do ktorého rozdrvím čerstvé droždie a zaprášim asi 1 lyžičkou múky. Nechám odpočívať, kým nenarastie. Do misy nalejem zvyšok mlieka, prilejem olej, múku soľou a sódou bikarbónou a nakoniec mlieko s droždím. Vypracujem cesto. Nemalo by sa príliš lepiť na ruky (niekedy musím pridať múku). Rozvaľkám asi na 1cm hrúbku, narežem "štvorce", naplním (teraz som plnila slivkový lekvár zmiešaný nutelou), uzavrem, plech vysteliem papierom na pečenie, buchty ukladám vedľa seba, ale len tak, aby sa jemne dotýkali, nech majú miesto rásť, každú jednu buchtu potriem ešte olejom (po upečení sa budú dať oddeliť od seba) a teraz ich nechám cca 10 minút oddychovať. Zapnem rúru na 190°C predohriať, rúra keď je zohriata a buchty oddýchnuté, vložím ich tam na 20+15 minút (znamená, že po 20 min. prikryjem alobalom, dávam do stredu rúry a horné+dolné pečenie). Kým sa pečú, v studenom mlieku rozmiešam vanilkový cukor. Upečené buchty (práve vybraté z rúry) ponatieram vanilkovým mliekom. Po vychladnutí sa môžu poprášiť aj práškovým cukrom. Na fotke vyššie je dvojdávka. Dobrú chuť. Dúfam, že som nanič nezabudla.

dadula_15
19. sep 2018

Perky plnené jahodovým a slivkovým lekvárom, posypané makom. Trošku babračka ale raz za čas si aj na to nájdem čas🙂🙂

tuppuk
20. sep 2018

zemiakové placky s mäsom a zeleninou