Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

henikav
14. máj 2010

ja robim na obed telacie, vcera som si ich dobre vyklepala na tenucko, a napacovala, dala som olivovy olej, horcicu, pikantny kecup, rozne koreniny, sol a nechala postat do dnes a teraz ich najprv oprazim a potom dodusim a s ryzou, mnam, ak ich nechas takto postat, tak su strasne jemnucke

zajo79
14. máj 2010

hmmm...mnam. vyskusam. dik

henikav
14. máj 2010

zajo, hlavne ked masko rychlo oprazis, este ho dost dlho treba dusit a bude ako masielko
Inac robievam aj telacie blanquette sa to vola u nas, nakrajam na kocky, porazim s cibulkou a potom pridam bud mrkvu nakrajanu na kocky, alebo sampinony na platky, podlejem vodou, podusim a nakoniec zalejem smotanou? Uplne nakoniec mozes pridat aj nasekanu petrzlenovu vnat, to maju moji tiez velmi radi

susi157
14. máj 2010

ja dnes mrkvovu polievku a gulas s knedlu

babatko37
14. máj 2010

Zeleninová polievka a pirohy s kyslou kapustou.

Ako sa robí domáci termix? Dakujem.

kostri
14. máj 2010

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18086

tu je receptik na ten termix,je fajnovy 🙂 my mame neska este stale tu kapustnicu 😝 ale zajtra budem robit vyprazany karfiol a zemiaky,no a urobim este asi zas aj palacinky 😎

babatko37
14. máj 2010

Ďakujem, kostri. Vyskúšam. Robievam "pribináčika", kyslá smotana, tvaroh, trošku mlieka, aby sa to rozmixovalo na úplne hladko a vanilka podľa chuti. Nenapadlo ma to s pudingom - termíx.
Zajtra bude kmínova polievka s krupicovými haluškami a baklažánová musaca.

henikav
14. máj 2010

baby, aj robievam nieco ako termix, alebo pribinacik z bieleho "syra", nieco ako husty biely jogurt, iba to vyslaham so sladkym kakaom anecham schladit v chladnicke, je to dobrota

veverca
15. máj 2010

U nás dnes brokolicová krémová polievka a bryndzové halušky.

lydia22
16. máj 2010

Tak u nas dnes bude sosovicova polievka,br.kare na prirodno s ryzou a kroketami a este mame zvysok torty co som piekla v piatok.

cessy
16. máj 2010

činske placky s hranolkami a ryzou a kuracia polievka+hlavkovy salatik 🙂

henikav
16. máj 2010

cessy, ake su to cinske placky??

mukky
16. máj 2010

cess ahoj 😵 akurát som včera o nich rozmýslala,to su tie s lečom,však? 😀

henikav
16. máj 2010

baby aj ja chcem vediet, poslite receptik pls

mukky
16. máj 2010

ja dnes robím kuraciu pečienku na cibulke v zemiakovej placke,navrch nastruhaný syr a k tomu bude šalátik z paradajky,uhorky,jarnej cibulky,kyslej smotany a kopru

henikav
16. máj 2010
henikav
16. máj 2010

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23856&use...
asi som nasla, no vyzera to chutne, iste niekedy skusim

mukky
16. máj 2010

heni ak si dobre spomínam je to toto,ale este som to nerobila,som na to uplne zabudla 🙄

Kuracie placky s lečom
Posted by: Milan a Ingrid st. on: 27/08/2009

1 kurča (asi 500 g),4 lyžice škrobovej zemiakovej múčky,30 g diétnej salámy,150 ml leča,4 vajcia,150 ml oleja + olej na opekanie,2 lyžičky vegety,1 cibuľu,1 strúčik cesnaku,soľ

Očistené kurča vykostíme, zbavíme tuku a kože. Pokrájame ho na rezance, pridáme diétnu salámu postrúhanú na hrubom strúhadle, odkvapkané, nadrobno pokrájané lečo, vajcia, 150 ml oleja, škrobovú múčku, vegetu a soľ. Všetko premiešame a necháme v chladničke 12 hodín odležať. Potom k mase pridáme nadrobno pokrájanú cibuľu a prelisovaný cesnak.Z masy tvarujeme malé placky, ktoré opekáme na oleji z oboch strán. Podávame so zemiakovou kašou a šalátom.

Chalupárske mäsové placky s lečom

500 g bravčového mäsa, 0,7 l leča, 3 vajcia, 1 lyžička mletého čierneho korenia, 1 lyžička Knorr Aromat, štipka čilli, 1/2 balenia Solamylu, 1 hrsť sušených húb, 1 cibuľa, štipku soli

Bravčové mäso nakrájame na tenké rezance (môžu byť aj párky alebo špekáčiky). Cibuľku si pokrájame na drobno a speníme, pridáme huby, ktoré sme krátko povarili vo vode. Lečo scedíme a všetky uvedené ingrediencie spolu zmiešame. Necháme postáť v chladničke aspoň 12 hodín. Na rozpálenom oleji vyprážame placky s veľkosťou dlane. Podávame so zemiakmi.

mukky
16. máj 2010

henik más nové foto? 😉

henikav
16. máj 2010

mukky, mam nove foto aj novy nick, pretoze ten stary bol zaregistrovany ne ceskej stranke, tak nebolo vidiet moj fotoblog. Teraz sice fotoblog je, ale este je prazdny, lebo nejako nestiham, ale doplnim, len na rychlo som dala fotku do profilu, lebo nerada pisem inkognito.
Tie placky vyzeraju fantasticky, dakujem za receptiky, urcite vyskusam
Ja dnes spravim cibulovy krem so syrom a potom langose, sme nejaky premasovany, nemam na maso chut

mukky
16. máj 2010

heni a ja ta zas poprosím o ten cibulový krem so syrom 😀 😕 to je polievka?
a na langoše ma čakaj 😀

cessy
16. máj 2010

jej tu aka diskusia 😉 🙂

musela som ist, lebo este dovaram, tak len nakukam 😉

cessy
16. máj 2010

mukky a foto je kde??

henikav
16. máj 2010

mukky, cibulovy krem je velmi jednoduchy, typicka belgicka polievka. Ocistis horu cibule, pokrajas na pruzky, oprazis na masle a potom podlejes troskou vody + bujon a uvaris. Nakoniec rozmixujes a pridas trosku smotany(nemusi byt). Malo by tam byt dost vela cibule, aby bola kremova, nie vodova. Do taniera, do horucej polievky das struhany syr a mozes oprazeny chlebik, krutony. Potom sa pri stole s malym smejeme, ako sa nam syr natahuje. 😀 😀 😀

mukky
16. máj 2010

cess 😀 ja vzdy tak mením,teraz chcem byť asi 6 ročné dievčatko 😀

henikav
16. máj 2010

mukky so 6 rocnym deckom sa nebudem bavit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 urob zo seba zenu 😀

henikav
16. máj 2010

no dobre mukky, vrat sa, aj ked mas 6 😉 😀
my sme prave dojedli tie langose, ze odstat 2-3 dni cesto, take sa u nas este nestalo
teraz sme pri dezerte

daniz
17. máj 2010

ahojte, my sme mali včera španielské vtáčky s ryžou, no teda mali to byť vtáčky-no akosi som nestíhala tak boli len plátky -
proste rýchlejšia verzia a kuracia polievka s pečeňovými haluškami a rezancami. Ako dezert bábovka, zostali 4 ks deťom na ráno. Ale inak fajn.

lalus
17. máj 2010

polámané špagety 😅 mm s orechami, ja s kečupom, malý s kuracinkou udusenou na mrazenej zelenine

janac1974
17. máj 2010

Ahojte,my sme dnes papali polievku z fazulovych strukov na kyslo a druhe sme mali kuracie prsia
so syrovo-nivovou omackou.
sunny pozerala som bez servitky,ked pani piekla krkovicku,na to dala tusim cibulku,syr a este to zaliala smotanou.
vyzeralo to super a vyskusam to aj ja...mnaaaam