Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

danielaj
30. sep 2012

@lienka2 čo mu nechutila tá polievka? či je taký vyberavý? môj zase zje všetko, bez slova, je tak naučený od malička, tak mi aspoň nikto nefrfle 😉

lienka2
30. sep 2012

@danielaj neviem.. deti zjedli obidve bez problemov.. len jemu tusim vadilo maso v polievke a je pravda ze som ho asi dala viac ako som mala.. ale tak robila som 1x..

lencyca
30. sep 2012

@nelinka0401 dakujem 😉 uz ho mam napisany polroka,konecne som ich urobila...nech sa paci,urobis si kvasok:1 kocka kvasnic+1CL krys.cukru+2dl vlaz.mlieka,do misy si das 60dkg poloh.muky,vykysnuty kvasok,2CLsoli,1,5dl oleja,1,5dl mlieka,vymiesis cesto,nechas 1 hod kysnut,medzitym ako kysne si urobis plnku:na panvici rozpusti 80g masla,pridas 5cibul pokrajanych na platky,podusis domakka,potom pridas 1CL krys.cukru,poprazis,vypnes nechas vychladnut...vymiesas 2 kysle smotany+6struckov cesneku-pretlacenych,trocha pazitky,petrz.vnate.Cesto si rozdelis na 2 casti,rozvalkas,potries smotanou,posypes oprazenou cibulou,posypes struhanym udenym syrom-20dkg,bazalkou,zrolujes,pokrajas na trojuholniky,das na plech s papierom,nechas ich este chvilu podkysnut,potries 1vajce+1PLmlieka,trocha soli,posypes sezamom,pecies asi 15 minut,pri 180c,ja som na ne prikukala ci uz su 😀

titkovamiriam
30. sep 2012

fotecky vikendoveho varenia-polievocka maskova slizikova,rizoto,dnes masko co ostalo zo vcera z grilovacky som vyprazila ,zemiakovo.cibulovy salat,a jablkove pyte so skorivovymi cerealiami

abriela
30. sep 2012

@joannas no domace rezancove cesto nieje rezane rovno na ciarocky, ale do sikma - na "klinky"- do tvaru vysokych trojuholníčkov.

kucminka
30. sep 2012

dnes sú u nás hody,tam čakáme návštevu,na požiadanie kysnuté motýliky,ktoré mali cez týždeň veľký úspech,medový kremeš,údené karé so zemiakovým šalátom.

lenka268
30. sep 2012

@lienka2 ja som dnes tiez robila toto maso,ale nie s tohoto receptu, mam iny ale je rovnaky, robila som s ryzou a k tomu zel. salat. Velmi nam toto masko vzdy chuti, je to take makke az sa to rozpadava. 😉

joannas
30. sep 2012

@abriela aha ja doma rezanki nerobim tak ani neviem ako sa reže 😀 ani cesto neviem ako sa robi ☹

nelinka0401
30. sep 2012

@lencyca dakujem určite čoskoro vyskúšam 😉

abriela
30. sep 2012

@joannas ja domace rezance od malicka nemam rada 🙂 , takze tiez ho to nerobim a neviem ani tak sikovne s nozom narabat, ako matka ked robi fliacky, ci rezance.
Cesto vsak viem spravit (muka, voda, resp. moze aj vajce), aj ked som ho robila len raz na lazane. Ale drahy zavelil, ze kupovat uz cesto nebudeme 😀 .

anos18
30. sep 2012

@levandullka Este som zabudla. Kto ma rad, moze pridat aj kusok klobasky v celku. Ale to uz nie je velmi racionalne 🙂))

sisanka
30. sep 2012

my dnes polievka este zo vcera - paradajkova a druhe kurca po grecky (foto pred a po upeceni), ryza a salat 🙂

adka22
30. sep 2012

@mysiatkoo dakujem🙂

zuziq
30. sep 2012

@lencyca aj ja poprosim recept na tie trojuholniky 🙂

tosijo
30. sep 2012

baby, nemáte vyskúšanú plnenú papriku tak, že naplníte papriku zmesou a dáte do mrazničky - bez omáčky, bez varenia...? je dobrá potom chuťovo? či radšej uvarenú plnenú papriku aj s omáčkou a tak do mrazničky?

abriela
30. sep 2012

@tosijo mam to odskusane, pretoze casto sa zvysi paprika a omacka nie. Je potom normalna, len omacku uz neviem uvarit taku chutnu, lebo plnene papriky este raz v omacke kt. robim nanovo nevarim.

titkovamiriam
30. sep 2012

a foto dnesnej zahradky-cukiny rastua kvitnu ako v juli,jahody tiež veselo rastu a foto bieleho a čierneho korena-vynikajuci nasolený

abriela
30. sep 2012

@titkovamiriam posledne dve to su biela a cierna redkvicka? Ci nieco ine?

titkovamiriam
30. sep 2012

@abriela vlastne ano redkovka-to prve bolo,,japonsky biely koren,, a to druhe ,,čierny koren,, ale je to vlastne redkovka 😀

abriela
30. sep 2012

@titkovamiriam aspon som sa nieco nove naucila 😉

titkovamiriam
30. sep 2012

@abriela 😀 co ty ale ked sme to sadili ja som neverila ze z toho nieco bude lebo sa to sadilo v auguste a v zemi to moze byt az do novembra a tie moje jahodky su pestovane na jar zo semien a uz teraz dva mesiace rodia,som zvedava na rok ci tiez budu rodit az tak neskoro alebo na jar,keby takto na jesen tak to by bolo super ,lebo kde si teraz odsrhnes jahodu-jedine na celorocnych 🙂

nakup
30. sep 2012

dnes kapustnica a hovädzie na šampionoch a gnocchy a noky

abriela
30. sep 2012

@titkovamiriam ja byvam v byte, ale vcera ked osm bola u nasich, tak mama ked sme odchadzali spominala, ze nam zabudla dat redkovku. Sadi zvycajne obe druhy. Cierna je dokonca velmi zdrava.
Jahodku su veru krasne. Sadene zo semien? Uha - zaujimave.
@nakup juj kapustnicu by som si dala

joannas
30. sep 2012

@titkovamiriam to ma super že maš teraz jahodi 🙂

kevinka84
30. sep 2012

@lencyca mohla by som poprosiť receptík na trojuholníčky?

nakup
30. sep 2012

@akika722 buď rada dobrý má metabolizmus dobre mu trávy ale " až moc 🙂 🙂 🙂 " keby tak nejedol tak by bolo horšie trápenie, keby si o s lyžicou naháňala 😉

nakup
30. sep 2012

@kibuk aj tebe peknu nedelu 😎

soniatko
30. sep 2012

dnes len sampionova polievka s haluskami a prave sa dopeka 5-ta strudla... 😉

bubutko
30. sep 2012

Dnes bravcove kocky na stave s mrkvou s hraskom a nelupana ryza

bobinkask
30. sep 2012

ahojte od včera som zalahnutá v posteli skolil ma nejaký vírus ale ešte včera som stihla navarit slepačiu polievku aby bola aj na dnes a druhé varila moja polovička 🙂 a mali sme praženicu s hranolkami a paradajky- netradičná kombinácia ale dalo sa to jest 😀 a dokonca napiekol aj sypaný jablkový koláčik a musím ho pochválit lebo bol vynikajúúúci mnam mnam