Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

womankc
5. okt 2012

včera som nevarila, dojedali a vytiahla som z mraziaka mäsové guľku v paradajkovej omáčke so šampiónmi, hráškom a cukinkou a ako im chutilo a šúpila som tie orechy do pol jednej rána a dnes máme našťastie v práci " športové hry" tak môžem polospať hehehe dnes neviem, asi im urobím cuketové placky alebo to rizoto čo tu varím už asi tri dni

rastulka
5. okt 2012

U nas dnes zemiakova polievka s haluškami,mame ešte zo včera kuracie masko so syrom tak len pre mm na večeru urobim kuracie pečienky na cibulke s chlebom 😉

tin007
5. okt 2012

Dnes urobim pre chlapov pecene kuracie kridelka (v medovo-cesnakovej omacke), k tomu zeleninovy salat a este urobim spenatovu omacku s vajcom natvrdo.

lucka1987
5. okt 2012

domacu pizzu , kura na grecky sposob , a polievku este neviem aku 😝

majuskacechova
5. okt 2012

u nas paradajkova polievka a kuracie masko so zeleninou a cestoviny 🙂

gianni
5. okt 2012

včera robený na dnes vývar z morčacích kostí a morčacie soté a la čína a dnes dorobím k tomu ryžu...

janka256
5. okt 2012

@womankc super tip dnes bude na obed asi dam ti vediet ako chutilo vdaka... 🙂

lululka555
5. okt 2012

pekny den,dnes u nas kapustnica,s mäskom,udenym a hribikmi 🙂

zuziq
5. okt 2012

my dnes gulasova polievocka a pizza z listkoveho cesta 🙂

titkovamiriam
5. okt 2012

Polievka zo včera a dnes vyber z dvoch jedal-cukinový nakyp /recept mam z vikendoveho noveho casu/ a lievance so smotanou a ananasom

lyongirl
5. okt 2012

@womankc ďakujem za tipy, aj ja tam posledne občas zájdem, len ja teraz varím tak, aby mi to mohol papať aj malý, čo má 1 rok a nakoľko má atopický, tak sa dosť vyvarujeme niektorým potravinám....takže sa mi varí dooosť ťažko ☹

luciok
5. okt 2012

@lululka555 nemohla by si mi dať recept na tie viedenské žemlové knedlíky a kuracie mäsko na šťave so šampiónmi? Wrrr vyzerá to prudko jedlé

luciok
5. okt 2012

Ahojky. Tak ja som tu nebola pekne dlho a môžem ľutovať, kukám, obzerám a slintám čo všetko ste za ten dlhý čas navarili. Mňaaaam všetko by som zjedla 😝

garonka
5. okt 2012

@luciferova ahoj, som Ti ho okopírovala 🙂
je to velmi chutne lahky receptik : Kuracie masko na zelenine:
Najcastejsie pouzivam cervenu papriku, sampiony, cukinu, hrach(ten co sa je cely), mrkvu, niekedy aj cervenu cibulu. Ale davam aj fazulky, obycajny hrasok, huby-akjo sampionu, hlivu, ruzickovy kel....to co mam tak dam emoticon Zeleninu si opeciem postupne na troske oleja,rychlo a navysokej teplote, kazdu separatne. Nie velmi, tak aby bola stale chrumkava nie prevarena. Ked sa to uklada horuce na seba do jednej nadoby este sa to mierne spari a dovari.
Kuracie masko som si nalozila do marinady zo sladkej a normalnej sojovej omacky + trochu kukuricnej/zemiakovej mucky + olej. Moze sa opekat hned, ked ale postoji cez noc je chutnejsie.
Masko tiez opecieme a dame na stranu k opecenej zelenine.
Ono to pekne vsetko pusti stavu, staci premiesat a pridat roztlaceny strucik cesnaku. Ak chcem mat viac omacky urobim si ju zase so sojovej omacky, skrobovej mucky, vody a cesnaku. Rozmiesam to studene a postupne, pomaly za staleho miesania to privediem do varu. Ked je moc husta treba pridat vodu a este raz dochutit. Do hotovej horucej omacky pridam zeleninu a masko. Uz to netreba dalej varit.

lululka555
5. okt 2012

@luciok jasnacka tu su http://varecha.pravda.sk/recepty/rakuske-knedli... a mäsko som si vymyslela,len som oprazila na cibulke ,pridala cmk,cervenu papriku,sol,cesnak prelisovany,trosku kecupu a sampiony som si zvlast na masle osmazila a potom som to spojila a dala trosku klasickej sojovej a worcestrovej omacky,ked sa podusilo do mäkka zahustila som troskou muky,mozes aj solamylom a dala trosku vnate a dochutila. 😉

ewana73
5. okt 2012

@natal12 ja napr. zahustujem paradajkovu polievku uvarenym rozmixovanym zemiakom .

titkovamiriam
5. okt 2012

tak a dovarene 🙂

tanitta
5. okt 2012

spagety a bolonska omacka ...

natal12
5. okt 2012

cim zriedujete paradajkovu polievku ?? moc ju hustu ju mam :(

slavka034
5. okt 2012

fajnová fazuľovica s klobáskou a údeným a ak sa mi bude postáť pri linke tak aj domáce "ľečky" budú)))

lia09
5. okt 2012

neviete mi poradit neaky recept na rychly a hlavne jednoduchy zakusok z jablk?Mame doma straaaaasne vela,tak chcem nieco z toho vykuchtit 😉

ewana73
5. okt 2012

@lia09 no to by sa aj mne zislo 🙂

zklimekova
5. okt 2012

Dnes na obed ...špagety od včera a syrová polievka s hráškom , čo som tu ten týždeň videla 🙂

luciferova
5. okt 2012

Ta syrova polievka s hraskom, kto robievate, aky syr konkretne tam davate? Ja som to varila 2x a teda nic moc a ked to tu tak chvalite...

Ja som varila sulance s opecenou struhankou a cerstvy jablkovy kompot k tomu.

luciok
5. okt 2012

@lululka555 Ďakujeeeeem

emma_932
5. okt 2012

morcacie sote s kyslou kapustou a s jablkami, bohovskeeee 😵

luciok
5. okt 2012

@lia09 Čo tak urobiť nepečenú jablkovú tortu? Jabĺčka rozvariť, pridať zlatý klas a prekladať vrstvu jabĺk a piškót. Na vrch samozrejme štedrú vrstvu čokoládovej polevy a podávať so šľahačkou

miriamr
5. okt 2012

@lia09 skús toto, my to máme veľmi radi http://varecha.pravda.sk/recepty/obrateny-jablc..., robila som ho minulý týždeň a dnes lievance a tiež máme kopec jabĺk, tak idem spraviť závin z lístkového cesta

lienka2
5. okt 2012

dnes zeleninovo-maskova polievka so struhanym cestom, losos na masle, zemiakova kasa a zeleninovy salat 🙂
zajtra dojeme polievku a urobim ryzovy nakyp s pudingom 🙂