Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

bobinkask
20. nov 2012

my sme dnes dojedli slepačiu polievku a ako druhé ryžový nakyp na slano s kuracím masom , na večeru som spravila orechovo-jablkový závin pečený v bábovkovej forme

abriela
20. nov 2012

@megika1 presne aj ja davam krys. cukor a u nas s apotieraju domacou mastou.

majuskacechova
20. nov 2012

ahojte. hladam recept na rychly kolacik. ale neviem ako sa presne vola, ani neviem kde ho hladat. viem ze som ten recept citala 🙂 🙂
idu tam dlhe piskoty, ochuteny tvaroh, jablka a listkove cesto.
poradite mi prosim 😉 😉
dakujem

veroninna1
20. nov 2012

dnes sme mali spagety s rajcinovou omackou, makovo-jablkovy zavin a zajtra rajcinova polievka pre zmenu 🙂 a francuzske zemiaky

firstbaby
20. nov 2012

Na zajtra varim brokolicovo-karfiolovy krem s krutonmi a zapekany karfiol so zemiakmi a syrom 😉

michele11
20. nov 2012

@zuziq A co tak urobit z nich taku lahsiu verziu zemiakoveho salatu? Alebo zapiect so zemiakmi a zeleninou? Ja si niekedy do bieleho joguru nakrajam paradajku, cibulu, nastruham mrkvu a mam veceru.

amadora
20. nov 2012

dnes som robila koložvársku kapustu, bude aj na zajtra

michaelamilan
20. nov 2012

@lululka555 jeeeeeej sliny mi tečú!!!!! mnam

mavion1984
20. nov 2012

ahojte, ja som vvcera robila kolozvarsku, bola aj dnes...a rozmyslam nad niecim bezmasitym a zas som sa tu inspirovala az mi tecu slinky 😀 tak zajtra budu langose so syrom a smotanou 🙂

salma22
20. nov 2012

kelovu polievocku a zajtra kuraci perkelt s ciiiim to este netusiiiim 🙂

morca3
20. nov 2012

boooože ja som tu 100 rokov nebola... ako pracujem nemam čas ani nič nefotím ked aj ukrochním :- 😀

michaelamilan
20. nov 2012

baby ako ja vám závidííííííím :-/ Moje varenie je teraz tak nejako na bode mrazu, lebo nemám kuchyňu alebo teda momentálne mám v kuchyni len sporák v strede miestnosti 🙂 a varím len také minútky a nepečiem, lebo ten 100ročný plynový sporák toho veľa neupečie....len od spodu prihára 😀...... mnňmky a táto nebezpečná téma mi chute robí 😀

katussska24
20. nov 2012

My dnes mame kuraci vyvar s rezancami, pre manzela petrzlenova ryza+kuracie masko na stave a sampionoch. a ja sa v ramci mojho 39.tt snazim o nieco zdravsie (snaha odvodnit sa),takze moje menu zemiak varene v supke spolu s petrzlenom a petrzlen vnatkou+ tvaroh s cervenou paprikou 😝 Ale samozrejme ako som si precitala posledne 3 str tejto temy, tak som musela otvorit hrozienkovu milku a premyslam ci zajtra neurobim langose 😝

morca3
20. nov 2012

no kukala som vaše fajnoty ...no vizeraju skvelo len ja take nemožem som na dukanovej a vysledky su adekvatne tak ma taketo lakoty ani neberu ....som dala dole 20 kg za 2 mesiace tak nemusím lakoty 😎

nakup
20. nov 2012

my dnes rezancová včerajšia polievka a francúzke zemiaky

rastulka
20. nov 2012

@bobinkask Ryžovy nakyp na slano? 😕 Recept? 😅 Dakujem 😉 🙂

ifkael
20. nov 2012

Na zajtra si rodina zela cevabcici.. Polievku asi rajcinovu.

zuzuz1
20. nov 2012

ja som dnes robila bolonske spagaty a na zajtra si dede rozkazal kelovy privarok (zas a znova) hmm

olo2003
20. nov 2012

@abriela ďakujem
@natal12 no mne to pletenie tiež moc nejde, z 3 áno, ale 4 vrkoče sú vždy zapletené inak 😉

natal12
20. nov 2012

@olo2003 ja si myslím že mne to nepojde vobec ani z 3 😒

olo2003
20. nov 2012

@natal12 tak najprv vyskúšaj na špagátoch -odstrihni 3 a zapletaj, to ma teraz napadlo 😉 skusim tie 4 takto nejako nacvičiť aj ja.

moni244
20. nov 2012

@bobinkask ahoj, ako si robila ten závin v tej forme? vyzerá to fantasticky, rada by som to vyskúšala,

zklimekova
20. nov 2012

ešte vám tu dám dnešnú pizzu--kyslá smotana,vajíčko, syr, šampiňóny, olivy.. 🙂
Zajtra nevarím, idem s malou do KE na kontrolu na nefrologiu, tak nám držte prsty, nech je všetko ok.

milenka74
20. nov 2012

@olo2003 vsak ak vies pliest z 3 tak aj tak mozes zapliest. Ja som pri prvej vianocke plietla 5te cez 9te 😀 😀 😀 no moc mi to neslo.Ale pri dalsich to uz bolo postupne lepsie. Treba skusat 🙂

a2303
20. nov 2012

@bobinkask Môžem poprosiť recept na slaný nákyp? ďakujem!

maminka3
20. nov 2012

Ahojte dnes sme mali na obed so synom narychlo cestoviny s takou paradajkovou kapustickou a dojedali sme jahnaci vyvar so zeleninkou. a moje dve dievcata mali len zemiaciky lebo maju nejaku virozu z ktorej vracali, tak takto dietne dnes.
Zajtra sa chystam nieco z brokolice...alebo nejaky nakyp urobim alebo vyprazim..uvidime...a asi zemiaciky...a polievku asi s cervenej sosovicky s ryzkou..taka hustejsia...

lienka2
20. nov 2012

@bobinkask mozem aj ja poprosit recept aj na nakyp aj kolacik 🙂

bobinkask
20. nov 2012

@moni244 ahoj ja som to dnes objavila v jednom časopise, tak som to vyskúšala, len tam bola nápln makovo-hrušková a ja som spravila orechovo-jablkovú z celozrnnej múky píšem originál recept :
cesto: 500g hl.múky, 1 pdp, 2čl soli, 2čl kryš.cukru, 250g makkeho tvarohu, 160ml mlieka, 160ml oleja vypracujeme vláčne cesto, ktoré necháme v chlade krátko odpočinút pripravíme si plnku:
1bal makovej náplne- dá sa kúpit hotová, 75g strúhaných lieskových orieškov, 1 vanilkový cukor, 2pl struhanky, 1čl mandlovej aromy, 3pl medu, ovocný sirup, 450g hrušiek
maslo na potretie a na ozdobu može byt biela čokoláda ja som posypala len práškovým cukrom
pri recepte je ešte poznámka, že do náplne je dobré dávat ovocie nie moc štavnaté, lebo by cesto dobre nenakyslo
prikladám foto postupu práce

daniela15
20. nov 2012

dievčatá, robila ste niektorá špagetové lazagne? Špagety sa uvaria, či dávajú surové? Postup je klasický s bešamelom? Chcela by som to vyskúšať, ale zabudla som postup, ktorý som niekde čítala. ☹