Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

abriela
14. nov 2012

@titkovamiriam Dakujem Mirka. Tie slivky poznam len kupovane od ukrajincov - domace musia byt super.
Roladu z marina keksov som nasla v podobe vyvalkanych platov -. 3x tmave cesto a 2x kokosova plnka. Pacil sa mi tento napad, takze najblizsie ju spravim asi takto.

sitko
14. nov 2012

Dobré ránko,
dnes struková polievka, sójové mäso na leče, opekané zemiaky, hlávkový šalát.

ifkael
14. nov 2012

Muffinky, spagety s kecupom a syrom, polievku kyslu zemiakovu..a deti chcu na veceru chleba vo vajci.

A zajtra spanielsky vtacik- konecne! Uz ho sa chystam spravit velmi dlho

natal12
14. nov 2012

Dobré ránko takže kávička ranná treba 😉 na obed bude zo včera a dnes robím koláčik nejaký

danielaj
14. nov 2012

dobré ránko, dnes hrášková omáčka so zemiakmi a vajíčkom na tvrdo, vyprážané šampióny plnené syrom, pečené alebo varené zemiaky, domáca tatarka 😉 a nejaký koláčik 🙂

natal12
14. nov 2012

@bublina83 asi vykusám ten tvoj hrnčekový uvidím 🙂

danielaj
14. nov 2012

a k vianočným koláčikom, u nás musia by´t každý rok tieto: vanilkové rožky, zlepované linecké - po našom mačie oči, medovníčky, pardubické perníčky, medvedie labky, oriešky plnené nugátovým a karamelovým krémom, plnené košíčky buď s karamelovou plnkou, alebo punčovou alebo orechovo-kávovou, perfektné sušienky na spôsob bebe dobré ráno, griláž bez Salka, naj naj lepšie ľadové kocky, a minulé vianoce boli úžasné cappucino rožteky, ešte lepšie citrónové klbká, punčové rohlíčky, vínové koláčiky, Marlenka guľky, Bounty tyčinky, zázvorníky, orechovo-medové trojhránky, šuhajdy, slovácky perník, medové trubičky s karamelovým krémom, guĺočky s medovými orieškami, kokosové keksíky...

no tento rok bude toho asi menej, ja pečiem vždy aj pre mojich rodičov, ale otec nemôže už toľko sladkého, ako doteraz, má zvýšený trocha cukor, tak asi budem menej piecť, čo mi je ľúto, alebo si nájdem nejakú obeť, ktorej donesiem koláčiky, asi bratovi, majú malé bábenko, tak švagriná nebude môcť asi toľko vypeka´t 😀

vieruna
14. nov 2012

@danielaj tiez sa tesim na vianocne pecenie. Niektore, ako napriklad medovniky pecieme len kvoli atmoske, voni a deti to miluju vykrajovat. Inak to nikto neje. Ale davame to aj Mikulasovi aj Jeziskovi ku krbu, aby neboli hladni, ked maju take lietacky 🙂 Inak linecke, vanilkove rozky, medvedie labky, kokosove gulky, suhajdy, bounty tycinky, plnene kosicky (orechova plnka), metrovy kolac, cokoladove kolieska, tiramisu, makovnik, orechovnik, stedrak...a uplny top zakusok u nas, ktory nemoze chybat su medove rezy. Jeeej ako malo staci, aby ma uz v novembri chytila vianocna nalada 🙂 Este k tomu v telke ide vianocna kofola 😀

lencyca
14. nov 2012

@danielaj Juj Dani,dobrý výber 😉 ,ja si zase vymienam s maminou,niečo dám svokre,bude to velké pokušenie 😀

nelinka0401
14. nov 2012

baby,pomoc....chcem robiť brokolicovú krémovú polievku a neviem ktorú vybrať,na nete ich je tolko...máte overenú nejakú?dakujem veľmi 🙂

abriela
14. nov 2012

@danielaj z tvojho repertuaru ma zaujali ladove kocky - ked su take naj 😉 , citronove klbka - bolia som skoricove ale nejako sa neujali, puncove rohlicky a kokosove keksiky. Sice este sa nepecie, ale ked najdes recept a napises potesis.
@vieruna Obe robite bounty tycinky - ako???
U nas je to podobne, ako u vas. Aj ked suchych kolacikov robime mozno len 4-5 druhov a viac sa robia plnkove kolace. Nasi nejako nemaju radi suche ale robia sa, aby na Silvestra nebol biedny vyber. Na silvestra sa dorabaju este min. 1 az 2 velke plnkove kolace.

natal12
14. nov 2012

Baby poradte mi ja neviem čo upiecť rozhodujem sa medzi týmto jablčníkom http://varecha.pravda.sk/recepty/jablcnik-alebo... alebo nad hrnčekovým z jablkami a pofŕkaný čokoládou čo piekla @bublina83

ibajeho
14. nov 2012

@lencyca ahoj chcem sa opytat ako robis studentsku pecat? Ak si to tu uz niekomu pisala ber moju otazku za bezpredmetnu si to tu najdem. Dik 😀
@sisanka co su to tie lubostne listy? Ak si to tu uz niekde pisala tak si ma nevsimaj. Dik 😀

sisanka
14. nov 2012

@ibajeho to su take bud kokosove alebo roechove alebo aj makove kosicky 🙂 cesto je z muky, masla a zlatka a plnka z bielkov a cukru + kokos,orechy..a po upeceni sa to obali v cukre 🙂 my ich velmi lubime, kokosove hlavne 😉 toto je to, ale ja robim take kosicky 🙂 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=35736

vieruna
14. nov 2012

@abriela ja ich robim tak, ze zmiesam struhany kokos so salkom, vytvarujem tycinky, alebo gulicky (co sa podari 😎 ) a macam v cokolade.

abriela
14. nov 2012

@vieruna aha - tak takto robime trojfarebny kokosovy valec. Dakujem.

abriela
14. nov 2012

@sisanka plnku poznam, len ma prekvapuje ako je to zlozito spravene. Valkat gulky. Uff 😒 . Nieje lahsie vyvalkat plat cesta a narezat stvorceky 😉

sisanka
14. nov 2012

@abriela neviem, lebo tie gulky sa maju nechat na noc odlezat v chlade a ked uz to valkas tak to ide celkom rychlo, iny postup som neskusala 🙂

abriela
14. nov 2012

@sisanka vyskusam to 😉

sisanka
14. nov 2012

@abriela urcite nebudes lutovat, mm sa ich nevie dojest na vianoce, musim robit aj 5davok 😀 a to uz je co povedat-vyvalkat ich 150 😀

abriela
14. nov 2012

@sisanka uff - to mas moj obdiv. JA velmi nerada valkam, aj ked uz si na to pomaly kvoli potahovanym tortam zvykam

ibajeho
14. nov 2012

@sisanka dakujem pekne a vidim ze mas aj novu fotecku. Chvalim 🙂

eva7780
14. nov 2012

dnes hrachová polievka s opekaným chlebom a kuracie rizoto od včera 🙂

ibajeho
14. nov 2012

@danielaj dani ako robis hrachovu omacku? Este som to nerobila a mam na nu uz dlhsie chut. Len nechcela som nejaky recept z netu tak sa pytam teba na overeny ked uz si to tu spomenula 😉 a mozes aj recept na hrachovu polievocku 🙂

lencyca
14. nov 2012

@ibajeho ahoj 🙂 paci sa:v hrnci si rozpustis 1 CERU,pridas 3 vajcia,25dkg prask.cukru,3 PL kakaa,narobno pokrajane zele cukriky-1 balik,za hrst orechov-nadrobno,1 kekse florenta-polamane na drobno,za hrst hrozienok,vsetko dobre premiesas,varist kym to zacne hustnut,vylejes do formy na srnci chrbat,ktoru si vystlala alobalom,nechas stuhnut,som schopna ju celu zozrat sama,taka je dobra 😀 ale musim si davat pozor 😵

milka1978
14. nov 2012

dnes máme vypráženú údenú krkovičku so zemiakovou kašou a tatarkou 😝 ale navarím aj zeleninkovú polievku na odľahčenie 😉 😀

lencyca
14. nov 2012

ahojte,dnes fazulova na kyslo,slivkove gulky s tvarohom,upeciem spaldove rozky pre mm,len tie chce 😀

mirellka
14. nov 2012

baby dajte prosím nejaký receptík čo s kuracími pečienkami.Nechce sa mi na cibuľke ani smotanovú omáčku niečo nové chcem skúsiť poradte dačo prosím 🙂 dakujem 😀

katussska24
14. nov 2012

@danielaj fiiiha, k vam by som rada dosla na navstevu na vianoce, mnam 😀 ja neviem ci tento rok stiham medovnik napiect 😅

vivusika
14. nov 2012

@mirellka ja ich opeciem na cibulke, pridám mrazenú čínsku zeleninu, poprášim hladkou múkou, drvenou rascou a červenou mletou paprikou, podlejem trochou vody a chvíľku podusím. Nakoniec pridám majoránku a dochutím - soľ, vegeta. Ako prílohu mávame tarhoňu alebo slovenskú ryžu - taká kombinácia nám k pečienke chutí najasamlepšie 😉